آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی: جمع کردن یک سیستم مناسب مهندس عمران! (لطفا)

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سی پی یو های AMD مادربردهای هم سطح خودشون رو هم نیاز دارند
که هر مادربردی از پسشون بر نمیاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imMohsen

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
منظورتون رو از هر مادر بردی نمیفهمم
مادر برد هایی که زدن AM3 رو ساپورت میکنن هر نوع سی پی یو AM3 رو ساپورت میکنن
و مادر برد های دیگه هم همینطور به جز بعضی از مدل ها که روی کارتن و تو کاتالوگ قید میشه که از این مدل به بالا رو ساپورت میکنه
اونم واسه سیستم های گیمینگه و به درد دوستمون نمی خوره

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
با تشکر از شما
من قیمت قطعات رو از.......... نگاه می کنم. قیمتهای شما پایین تر و امیدوار کننده ترند:approve: نظرتون در مورد قیمتهای خودتون و این سایت؟ لطفا...

با عرض ادب و احترام شما در مطالبتون نباید هیچ لینک تبلیغی بذارید و بنده ویرایش کردم

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
والا تا اونجایی که بنده حقیر اطلاع دارم اصولاً اینتل گرمای بیشتری داره تا Amd

الان اکثرا‌های Cpu اینتل حتی گاهی‌ در حالت عادی و دیفالت با فنّ استک جواب نمیدان و باید از فنّ‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای در بازار استفاده کنید.

به این دوستمون هم بگم که برای خرید از تهران میتونی‌ همه چیزیی‌ که می‌خوای رو از یه فروشگاه اینترنتی معتبر بخری و بدی اونجا کسی‌ برات اسمبل کنه.
البته اگه خودت بری بخری بهتره ولی‌ فروشنده‌های بازار رضا خیلی‌ زبون بازن مواظب باش

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
والا تا اونجایی که بنده حقیر اطلاع دارم اصولاً اینتل گرمای بیشتری داره تا Amd

الان اکثرا‌های Cpu اینتل حتی گاهی‌ در حالت عادی و دیفالت با فنّ استک جواب نمیدان و باید از فنّ‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای در بازار استفاده کنید.

به این دوستمون هم بگم که برای خرید از تهران میتونی‌ همه چیزیی‌ که می‌خوای رو از یه فروشگاه اینترنتی معتبر بخری و بدی اونجا کسی‌ برات اسمبل کنه.
البته اگه خودت بری بخری بهتره ولی‌ فروشنده‌های بازار رضا خیلی‌ زبون بازن مواظب باش

اینتل از ای ام دی حرارتش بیشتره جل الخالق محسن

خود شرکت ای ام دی هم فهمیده حرارت سی پی یو هاش بالاتر از اینتل هست شما یک سی پی یو cor 2 dou 6200 رو بدون فن روشن کن دستت رو بزار روی سی پی یو ببین چقدر کم داغ می کنه خیلی کم

ولی شما یک سی پی یو ای ام دی رو بدون فن روشن کن می بینی بعد از چند ثانیه خاموش می شه

در مدل های مثلا 945 اینتل 3.4 4 L' ;A بله تا حدودی حق با شماست ولی بقیه رو نه

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
دوست من سی پی یو های AMD روی توی تست از طرف خود AMD با اینتل مقایسه کرده بودند که توی یک بازی این تست رو انجام میدادند
بازی در حال اجرا بود فن رو از CPU بر میداشتن و این باعث می شد تو بعضی از سی پی یو ها که حرارت به 400 درجه میرسید و دود از CPU بلند می شد
اما تو اینتل فقط سرعت کم میشد و در نهایت خاموش می شد

اگر مشکلتون گرماست میتونید از CPU های 35W استفاده کنید که با اینتل فرقی نداشته باشه،ولی خیلی از اینتل پایین تره الان مدل های AM3+ بیشترشون 95W هستن و خوب گرماشونم زیاده ولی من تا حالا برام مادربردی نیمده که سی پی یوش AMD باشه و مشکل از CPU باشه

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
در مورد فتوشاپ اگر قصد کار حرفه ای دارید حداقل 8 گیگ رم نیاز دارید. هر چه تعداد لایه هاتون بیشتر بشه رم بیشتر می بره. من برای یک پوستر سایز A4 حتی با مشکل رم مواجه میشم. در حالی 6 گیگ رم دارم. البته بستگی به ورژن فتوشاپ شما هم داره فتوشاپهای قدیمی تر مشکلی زیاد ندارید ولی فتوشاپ ورژن CS6 بسیار رم نیاز داره و خود شرکت ادوبی 12 گیگ رم برای این فتوشاپ پیشنهاد کرده! که شما برای روانی به 8 تای اون نیاز دارید!
کارای 3D هم که جای خود داره در گرافیک.
باز هم اگر میکنید نیاز دارید
پیشنهاد من 8 گیگ رم هست.....

dez.fuli

کاربر
2012-03-18
8
8
دوست من سی پی یو های AMD روی توی تست از طرف خود AMD با اینتل مقایسه کرده بودند که توی یک بازی این تست رو انجام میدادند
بازی در حال اجرا بود فن رو از CPU بر میداشتن و این باعث می شد تو بعضی از سی پی یو ها که حرارت به 400 درجه میرسید و دود از CPU بلند می شد
اما تو اینتل فقط سرعت کم میشد و در نهایت خاموش می شد

اگر مشکلتون گرماست میتونید از CPU های 35W استفاده کنید که با اینتل فرقی نداشته باشه،ولی خیلی از اینتل پایین تره الان مدل های AM3+ بیشترشون 95W هستن و خوب گرماشونم زیاده ولی من تا حالا برام مادربردی نیمده که سی پی یوش AMD باشه و مشکل از CPU باشه

ممنون از راهنماییتون.
تعصب خاصی روی اینتل یا ای ام دی ندارم. فقط آنچه در نتیجه جستجو یافته ام رو عنوان کردم و اینکه خودم در سیستمهای قبلی همیشه اینتل داشته ام و تجربه ای ام دی رو اصلا ندارم! مشکل هم گرما نیست بلکه استهلاک و به طبع اون عمر قطعه، بازدهی سی پی یو و نیز خنک کننده اون و صدای تولید شده توسط خنک کننده است.
اگر دوستان معتقدند که ای ام دی توجیه بیشتری برای من داره خب پذیرفتنش حق است برای من.
لطف بفرمایید بهترین مادربرد AMD platform که ترجیحا usb3 رو هم پشتیبانی کنه بهم معرفی کنید. البته جسارتاً شرایط کاری و اقتصادی من رو هم که در پستهای قبلی عرض کردم در نظر بگیرید! و در ضمن چنین سیستمی رو هم راحت میتوان ارتقا داد؟ یعنی منظورم مثل اینتل و مادربرد intel platform هستش؟ یا محدودیتهایی داره ؟! (من خودم در نظر داشتم سی پی یو رو Intel Core™ i3-2120 - 3.30 GHz, 3M Cache و مادربرد رو ASUS P8H61/USB3 انتخاب کنم که بعدا هم بتونم به core i5 یا core i7 ارتقا بدم)
و با عرض شرمندگی یه قیمت حدودی هم از CPU و Main پیشنهادیتون بهم بدید. چونکه تو این سایتهایی که قیمت میذارن بیشتر ثقل روی اینتل هستش.
با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

dez.fuli

کاربر
2012-03-18
8
8
در مورد فتوشاپ اگر قصد کار حرفه ای دارید حداقل 8 گیگ رم نیاز دارید. هر چه تعداد لایه هاتون بیشتر بشه رم بیشتر می بره. من برای یک پوستر سایز A4 حتی با مشکل رم مواجه میشم. در حالی 6 گیگ رم دارم. البته بستگی به ورژن فتوشاپ شما هم داره فتوشاپهای قدیمی تر مشکلی زیاد ندارید ولی فتوشاپ ورژن CS6 بسیار رم نیاز داره و خود شرکت ادوبی 12 گیگ رم برای این فتوشاپ پیشنهاد کرده! که شما برای روانی به 8 تای اون نیاز دارید!
کارای 3D هم که جای خود داره در گرافیک.
باز هم اگر میکنید نیاز دارید
پیشنهاد من 8 گیگ رم هست.....

خیر قصد کار حرفه ای ندارم. کار با فوتوشاپ رو دوست دارم و برای سرگرمی انجام میدم معمولا! اهداف کاری هم هستن ولی خیلی نیازی به کاری گرافیکی حرفه ای ندارن! سریع جمع و جور میشن
در مورد برنامه های شبیه ساز عمرانی حق با شماست و روانی سیستم خیلی مهم هست!

آخرین ویرایش:
بالا