آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی برای ساخت دستگاه انژکتور شور

na-saiead

کاربر
2010-10-29
3
11
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده به دنبال مدار یک پالس ژنراتور (برای راه اندازی انژکتورها) و یک فانکشن ژنراتور(البته اگه اسمشو درست گفته باشم برای پیزوی التراسونیک) هستم .در اینترنتم چند تا مدار برای انژکتور پیدا کردم که اونها فقط یک انژکتور رو کار می اندازن و کاربردشون برای تست انژکتور هستش در صورتی که بنده نیاز دارم همه انژکتور ها رو با هم کار بیاندازم .یکی از مدارها رو هم در همین پست قرار دادم که اگه میشه با کمی تغییر از همین مدار برای راه اندازی چند انژکتور استفاده کرد منو راهنمایی کنین و در غیر این صورت مدار مناسبی رو بهم معرفی کنید(همین طور برای شوینده التراسونیک).

امیدوارم باراهنماییهای شما بتونم یک دستگاه شست وشوی جمع وجور درست کنم و دیگران هم بتونن از مطالب این تاپیک بهره ببرن
پیشاپیش از کمک و راهنمایی شما سپاسگزارم

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,034
اصفهان
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده به دنبال مدار یک پالس ژنراتور (برای راه اندازی انژکتورها) و یک فانکشن ژنراتور(البته اگه اسمشو درست گفته باشم برای پیزوی التراسونیک) هستم .در اینترنتم چند تا مدار برای انژکتور پیدا کردم که اونها فقط یک انژکتور رو کار می اندازن و کاربردشون برای تست انژکتور هستش در صورتی که بنده نیاز دارم همه انژکتور ها رو با هم کار بیاندازم .یکی از مدارها رو هم در همین پست قرار دادم که اگه میشه با کمی تغییر از همین مدار برای راه اندازی چند انژکتور استفاده کرد منو راهنمایی کنین و در غیر این صورت مدار مناسبی رو بهم معرفی کنید(همین طور برای شوینده التراسونیک).

امیدوارم باراهنماییهای شما بتونم یک دستگاه شست وشوی جمع وجور درست کنم و دیگران هم بتونن از مطالب این تاپیک بهره ببرن
پیشاپیش از کمک و راهنمایی شما سپاسگزارم
با عرض سلام

شما میتوانید از آی سی TLE6220 که در ایسیو ها استفاده شده ، برای ساخت مدار استفاده کنید و کافیست مدار مولد پالس که تایم بیس دقیقی داشته باشد برای زمان بندی و نیز یک " بشر " ( شیشه ای که مندرج است) برای اندازه گیری مقدار پاشش در زمان معین ، که برای هر کدام از سوزن ها باید بکار برد و با محاسبه زمان و نیز مقدار جمع شده در " بشر " از سالم بودن سوزن ها آگاه شد

na-saiead

کاربر
2010-10-29
3
11
با عرض سلام خدمت شما استاد بزرگوار و ضمن تشکر از پاسخ شما
بنده در علم الکترونیک تازه وارد به حساب میام و توانایی طراحی مدارات ساده رو هم ندارم حتی پس از پاسخ شما دیتا شیت ایسی رو هم بررسی کردم اما همونطور که از قبل مبرهن بود چیز زیادی دستگیرم نشد به همین سبب در صورت امکان بنده رو بیشتر راهنمایی بفرمایید.
(این هم لینک مداری که تو پست قبل متاسفانه جا مونده بود
up.pnu-club.com/images/f33pwcgdynewac1u9bdf.jpg
)
در رابطه با مدار شوینده التراسونیک هم ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
در اخر باز هم از پاسخ شما سپاسگزارم

بالا