آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی‌ در مسیر تعمیر کار شدن

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,031
اصفهان
با عرض سلام
محسن جان 3 شغل اصلی و پر درآمد پیشنهاد میکنم ، بقیه شغل ها در رتبه های دیگر قرار دارند ، این نظر شخصی بنده بود
1- پزشکی ( خصوصا دندان پزشکی )
2- فرشنده مواد غذائی
3-تعمیرات اتومبیل
4-تعمیرات لوازم خانگی
5-آرایشگری
6- طلافروشی
7-تعمیرات موبایل
8-تعمیرات کامپیوتر
9-تعمیر لوازم صوتی و تصویری
10- فروشنده قطعات الکترونیک
ناگفته نماند بساز بفروش نیز یکی از پردرآمدترین شغل ها است که نیاز به سرمایه و کمی زرنگی نیاز دارد

آخرین ویرایش:

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
با عرض سلام
محسن جان 3 شغل اصلی و پر درآمد پیشنهاد میکنم ، بقیه شغل ها در رتبه های دیگر قرار دارند ، این نظر شخصی بنده بود
1- پزشکی ( خصوصا دندان پزشکی )
2- فرشنده مواد غذائی
3-تعمیرات اتومبیل
4-تعمیرات لوازم خانگی
5-آرایشگری
6- طلافروشی
7-تعمیرات موبایل
8-تعمیرات کامپیوتر
9-تعمیر لوازم صوتی و تصویری
10- فروشنده قطعات الکترونیک
ناگفته نماند بساز بفروش نیز یکی از پردرآمدترین شغل ها است که نیاز به سرمایه و کمی زرنگی نیاز دارد

مرسی‌ از نظر شما، یه جورایی تیکه هم انداختی به ما :nevreness:

من که به این کار

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
دوست عزیز در هر بخش از تعمیرات که بیشتر علاقه به ان بخش داری فعالیت کن اما سعی کن با تلاش بهترین باشی رمز موفقیت در بهترین بودن است که جز با تلاش بدست نمیاید موفق باشید

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
دوست من شما در مورد تعمیرات موبایل اگر بخواهید پیشرفت کنید و کار کنید

در موبایل با قطعات ریز سر کار دارید.(یک لرزش دست = خاموشی) البته این واسه تعویض یا ریبال ای سی هست

البته اینم بگم که من تو دو سال کار تو ضمینه موبایل حدودا 20 تا موبایل برام اومد که مشکل اساسی مثلا تغذیه و ای سی فلش داشت که تعویضشون یکم سخته ، الباقی همش تعویض ای سی دی ، شستشوی برد(70 درصد مشکلات با این حل میشه)،میکروفون،تاچ،بازر زنگ،تعویض قاب :nevreness:

مشکلات نرم افزاری توی گوشی ها 10% درصد بوده ،مثلا گوشی هنگ میکرده یا بلوتوثش روشن نمیشده که اینا با فلش حل میشه

لوازم جانبی تو موبایل ،رفتن و خرید کردن قبلا خوب بود(دو سال پیشو میگما) میرفتی تو یه مغازه همه چیزو تهیه می کردی،ولی الان برای یه کیف لپتاپی باید کلی بگردی تا ببینی کی داره و قیمت ها هم زیاد تر شده.ولی خوب مثلا با 200 تومن میتونی واسه 2 هفته جنس بخری

فروش گوشی هم قبلا خوب بود مثلا خرید 1280 بود 25 هزار تومن و 10 تا میخریدمو میفروختم 30 تومن اما الان 1280 شده 85 ناقابل بعدم تا خرید بعدی 10 هزار میره روش باید یه چیزی روش بزاری دوباره بیاری

خرید گوشی های دست دوم،قدیم که گوشی ارزون بود خیلی مشتری واسه تعویض میومد که گوشی نو بگیره گوشیشو بر داریم اما الان طرف 1100 میاره میگه اینو برام درست کن

جمع بندی تعمیر و فروش موبایل:
قطعات مورد نیاز تعمیرات موبایل مثل: هیتر،مایع فلکس،منبع تغذیه،آچار T6
برای خرید قطعات شما میتونید با طی کردن تقریبا یک روز کاری تو تهران کل جنسهاتون رو برای 2 هفته تهیه کنید
در قطعات موبایل کمتر کسی حاضره چکی کار کنه و بیشتر نقدی حال میکنن
برای نرم افزار میتونی برای شروع سوالات رو تو بخش موبایل بزاری تا بهش جواب بدیم

در زمینه کامپیوتر قطعات بزرگتر هست و تست راحتتر اما دستگاهاشم بیشتر مثلا:
اگر بخوای طیف وسیعی از خدمات رو انجام بدی باید تعمیرات مادر برد ، هارد،مانیتور،پاور،پرینترو... رو کم کم یاد بگیری
قطعاتی که نیاز داری برای اینکار برای شروع یه هیتر و دیباگر و یه سری تستر دیگه هست

مشکلات کامپیوتر هم بیشتر مردم حتی برای نصب ویندوز کامپیوتر رو میارن مغازه (مثل نرم افزار موبایل) بعدش میره تو کارای سخت افزاری که مثلا طرف پایه های یو اس بی جلو رو مشکنه و بعد به هم وصل میشن و فیوز میسوزونه (یه مشکل خیلی راحت) ولی بعضی مواقع هم مشکلات بایوس و چیپ برات میاد که کار حوسله ای هست باید کلی روش وقت بزاری.(2 تا 3 ساعت:nevreness:)

برای تهیه قطعات جانبی با یک بار مراجعه به بازار و 500 هزار تومن پول میتونی قطعات 1ماه رو تهیه کنی (منظور موس و فلش و....) که مشتریش زیاد تره

برای خرید قطعات اصلی هم باید برای خرید یه لپتاپ یا عرفی کار کنی یا نقدی.

جمع بندی کلی:
برای خرید موبایل حتما باید حضوری بری و موبایل رو تهیه کنی این به خاطر مهلت تست 24 ساعته هست اما در کامپیوتر گارانتی و ...

در کار موبایل مشتری به دلیل کمتر دونستن ازش مشکلات کمتری داری چون مشتری گیر نمیده مثلا یه فلته داری عوض میکنی راحت تا یه هفته هم صبر میکنه اما تو کامپیوتر به دلیل اینکه همه یک مقداری سر در میارن درد سر داری طرف هی کلاس میزاره که من خودم ویندوز نصب کردم:nevreness:

الان اینا یادم بود برات نوشتم ،بعدا بازم تکمیل تر توضیح میدم . اما شما باید ببینی با کدوم کار بیشتر حال میکنی،مثلا من اولین بار که رو فلش کردن موبایل کار میکردم با یو اس بی 3 ،4 بار موبایل خاموش شد و هی می بردم بیرون فلش می کردم (قیافه موبایل فروشه یادم اومد :)))
یه حالی میکردم که یه کاری رو خودم تو موبایل انجام میدادم که نگو

حالا شما ببین اول تو کدوم مورد میتونی بهتر کار کنی.

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
آقای عامری دست گلت درد نکنه که راهنمایی‌ بزرگی‌ کردی،

میدونی‌ اون بالا هم گفتم جسارت نباشه خدمت دوستان ولی‌ تعمیر کار موبایل بسیار بسیار زیاد هست و کلا دست زیاده.
اما کامپیوتر تعمیر کار خوب باشی‌ فکر کنم بیشتر بیان سراغت.

البته در زمینه کامپور بنده بیشتر واردم و هی‌ یه دستی‌ دارم تو بعضی چیزا، موبایل هم قبلنا بیشتر دست داشتم الان حالش رو ندارم.

در آامد این ۲ شغل رو شما چطور میبینی‌؟ و در کلّ کدوم بهتره؟

خصوصا تو این بازار امروز کشور و گرونی و این چیزا، راستی‌ فکر کنم اون بالا ۵۰۰ ملیون رو اشتباه نوشتید! :nevreness:

aminp61

کاربر
2010-12-30
101
421
IRAN
با سلام خدمت اساتيد ودوستان محترم
بايد بگم درمورد انتخاب شغل مشورت كردن خوبه ولي راه حل مشكل نيست چون هركس با شرايط واستعداد وتوانايي خودش مي تونه شغلشو انتخاب كنه هر كاري كه وجود دارد مي تونه يك منبع درآمد خوب باشه و سختيهاي خودشو داشته باشه كه مطمئنن داره شما بايد بري شغلهاي مختلفو مشكلاتش وراه حلشو پيدا كني بياي بشيني جمع بندي كني ببيني در مقابل مشكلات تا چه حد توانايي داري وكدام راه ميتوني تا آخرطي كني درمورد تعميرات اگرآدمي هستي كه صبروحوصله نداري و فكر ميكني زود مي توني به نتيجه برسي اصلا فكرشم نكن مي دونم براي اساتيد ودوستان زياد پيش اومده كه قطعه اي رو ساعتها وشايد هم 1يا 2 روزيا بيشتر وقت گذاشتن و به نتيجه نرسيده بايد ببيني آنوقت چه حالي داري البته اينها رو نگفتم كه نااميدت كنم برعكس يه وقت چيزي رو كه تعميرمي كني وتحويل مي دي وطرف خوشحال مي شه احساسي كه داري خيلي لذت بخشه ببخشيد پرحرفي كردم
دوست عزيز درآمد ملاك نيست توكل به خدا و استعداد وتوانايي و پشتكار از همه چيز مهمتراست با آرزوي موفقيت براي شما

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
به نظر من ، محل کاری هستم در ضمینه کامپیوتر کار میکنم بهتر هست درآمدش از موبایل فروشی :)

با سلام خدمت اساتيد ودوستان محترم
بايد بگم درمورد انتخاب شغل مشورت كردن خوبه ولي راه حل مشكل نيست چون هركس با شرايط واستعداد وتوانايي خودش مي تونه شغلشو انتخاب كنه هر كاري كه وجود دارد مي تونه يك منبع درآمد خوب باشه و سختيهاي خودشو داشته باشه كه مطمئنن داره شما بايد بري شغلهاي مختلفو مشكلاتش وراه حلشو پيدا كني بياي بشيني جمع بندي كني ببيني در مقابل مشكلات تا چه حد توانايي داري وكدام راه ميتوني تا آخرطي كني درمورد تعميرات اگرآدمي هستي كه صبروحوصله نداري و فكر ميكني زود مي توني به نتيجه برسي اصلا فكرشم نكن مي دونم براي اساتيد ودوستان زياد پيش اومده كه قطعه اي رو ساعتها وشايد هم 1يا 2 روزيا بيشتر وقت گذاشتن و به نتيجه نرسيده بايد ببيني آنوقت چه حالي داري البته اينها رو نگفتم كه نااميدت كنم برعكس يه وقت چيزي رو كه تعميرمي كني وتحويل مي دي وطرف خوشحال مي شه احساسي كه داري خيلي لذت بخشه ببخشيد پرحرفي كردم
دوست عزيز درآمد ملاك نيست توكل به خدا و استعداد وتوانايي و پشتكار از همه چيز مهمتراست با آرزوي موفقيت براي شما

مرسی‌ از هر ۲ دوست عزیز، راست می‌گید اگه آدم فقط به پول فکر کنه هیچ وقت قانع نمی‌شه.

آقای عامری به نظر من کلا کار کامپیوتر سرمایه بیشتری می‌خواد درسته؟ و یه خورده ریسک این کار در خرید قطعه بالا تر

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
سرمایه بیشتری می خواد ، منظورت رو از ریسک تو چه کاری می کنی؟ اگه تو تعمیراته ریسکش کمتر از موبایل هست.بعدم اگر بتونی مثل ما کار کنی همیشه تعمیرات نباشه هم پیشرفت داری ، بازم به اون چیزی که خودت سر رشته داری فکر کن

مثلا ما شروع به ساختن دستگاه هایی مثل PC-3000 و دستگاه ترمیم فلش کردیم که الان تو مرحله های نهایی هست.تو کار کامپیوتر میتونی هر روز یه چیز تازه یاد بگیری . نباید به یه چیز اکتفا کنی.

بالا