آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
مهندس عکس رو و پششت مدارو گرفتم تو یه سایت اپلود کردم ولی اجازه نداد بزارم لینمشو اینجا چچور عکس بزارم. فرکانسو باه اهمتر گرفتم قسمت فرکانس سنجش اصلا گیجم فقط دو تا مقاومت 3وات دارم که 50اهمه طبق رنگ بندی پنچ باند ولی 1.5اهم نشون میده ظاهرم سالمن. عکسو چچور بزارم؟

درود

چون عضو نیستی نمیتونی آپلود کنی
هر سایتی میتونی آپلود کن و لینک را معرفی کن منتقل کنم ولی عکس کافی نیست باید یه خرده زحمت هم بکشی نقشه آی سی سوئیچینگ را بکش و شماره آی سی ها رو گزارش کن .

سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
شرمنده اذیتت کردم مهندس عکسو ببین ماسفتم svdn65a هست ایسی کنترلرم smd utc342 اپتوکپلرم 817
دیگه چیز خاصی ندارم یه دیود شاتکی 3 پایه هم هست که سالم بود جالب اینه تو خروجیم 6تا 8 ولت Ac دارم بردم دو تا چراغ داره وقتی از برق درش میارم چراغ سبز برای چند ثانیه روشن میشه

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
شرمنده اذیتت کردم مهندس عکسو ببین ماسفتم svdn65a هست ایسی کنترلرم smd utc342 اپتوکپلرم 817
دیگه چیز خاصی ندارم یه دیود شاتکی 3 پایه هم هست که سالم بود جالب اینه تو خروجیم 6تا 8 ولت Ac دارم بردم دو تا چراغ داره وقتی از برق درش میارم چراغ سبز برای چند ثانیه روشن میشه

درود
عکس پشت برد تار است
با حجم کمتر ارسال کن چنین کیفیتی نیاز نیست فقط واضح باشه.

الان وضعیت ولتاژ خروجی چطوره؟
آیا از ابتدای خرابی همین بوده یا عیبش تغییر کرده
شانسی قطعه ای عوض نکن بدتر میشه.
پیدا کردن عیوبی که با دستکاری اضافه میشه صد برابر سخت تره.
تصویر آی سی را ا سال کن شماره آی سی را ببینم احتمالا اشتباه کردی دیتاشیت چنین آی سی را پیدا نکردم

سپاس

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود
عکس پشت برد تار است
با حجم کمتر ارسال کن چنین کیفیتی نیاز نیست فقط واضح باشه.

الان وضعیت ولتاژ خروجی چطوره؟
آیا از ابتدای خرابی همین بوده یا عیبش تغییر کرده
شانسی قطعه ای عوض نکن بدتر میشه.
پیدا کردن عیوبی که با دستکاری اضافه میشه صد برابر سخت تره.
تصویر آی سی را ا سال کن شماره آی سی را ببینم احتمالا اشتباه کردی دیتاشیت چنین آی سی را پیدا نکردم

سپاس

ببخشید ایسی utc324 هست قطعاتو عوض نکردم فقط ماسفتو عوض کردم بعد گفتم شاید تایم روشن خاموش ماسفت درست نیست اخه حالت سویچ زنی کند داره واسه همون اون ایسیو عوض کردم متاسفانه اسکوپ در دسترسم نیست که درست بررسی کنم یه ایسی دیگم هست انتهای برد روش هیچی ننوشته که فکر کنم همون هرزگرد باشه قبل از عوض کردن ایسی 324 هیچ گرم شدنی نداشتم زمانی که عوض کردم روشن کردم خازن 1000میکرو 16داغ شد ورم کرد،

• Like

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
ببخشید ایسی utc324 هست قطعاتو عوض نکردم فقط ماسفتو عوض کردم بعد گفتم شاید تایم روشن خاموش ماسفت درست نیست اخه حالت سویچ زنی کند داره واسه همون اون ایسیو عوض کردم متاسفانه اسکوپ در دسترسم نیست که درست بررسی کنم یه ایسی دیگم هست انتهای برد روش هیچی ننوشته که فکر کنم همون هرزگرد باشه قبل از عوض کردن ایسی 324 هیچ گرم شدنی نداشتم زمانی که عوض کردم روشن کردم خازن 1000میکرو 16داغ شد ورم کرد،

ولتاژم تو خروجی صفر رو ac7ولت متغیر داشت البته ولتاژ دی سی تو یسری از قسمتام دارم ولی پر پر میکنه یه رگلاتور 7805هم هست تغذیه ایسیو میده وقتی ولتاژ م هی بالا پایین میره خوب ایسیم هم درست تغذیه نمیشه شما نظری نداری،،، بکوبمش به دیوار تابحال اینجوری گیر نکرده بودم

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782

درود

خازن ۱۰۰۰ که ورم کرد باید محلش مشخص بشه که مربوط به چه بخشی بود
این گزارش که یک آی سی دیگه هم هست ارزشی نداره لااقل باید پایه ها رو مشخص کنی که به چه قطعاتی متصله و چند پایه است؟
آیا ای سی ۳۲۴ از بازار تهیه کردی یا از برد اوراقی استفاده کردی؟
یک پایه ۳۲۴ از طریق یک دیود به ترانس مرتبطه اون پایه آی سی چند ولته

ضمنا این جمله را واضح تر بگو چیه ؟
ولتاژم تو خروجی صفر رو ac7ولت متغیر داشت

واضح و شفاف بگو وضعیت ولتاژ چطور بود و الان چطوره ؟
جمله ها رو یکبار بخون و واضح گزارش کن که برای تفسیر جمله هم ناگزیر به سوال نباشم

سپاس

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود

خازن ۱۰۰۰ که ورم کرد باید محلش مشخص بشه که مربوط به چه بخشی بود
این گزارش که یک آی سی دیگه هم هست ارزشی نداره لااقل باید پایه ها رو مشخص کنی که به چه قطعاتی متصله و چند پایه است؟
آیا ای سی ۳۲۴ از بازار تهیه کردی یا از برد اوراقی استفاده کردی؟
یک پایه ۳۲۴ از طریق یک دیود به ترانس مرتبطه اون پایه آی سی چند ولته

ضمنا این جمله را واضح تر بگو چیه ؟

واضح و شفاف بگو وضعیت ولتاژ چطور بود و الان چطوره ؟
جمله ها رو یکبار بخون و واضح گزارش کن که برای تفسیر جمله هم ناگزیر به سوال نباشم

سپاس

داخل عکس یه خازن چسبیده به دیود شاتکی کنار ال ای دی قرمز اول اون داغ شد ورم کرد بعدم خازن 470میکرو کنار ال ای دی سبز چسبیده به رله اونم ورم کرد
ای سی هم از جای مطمن فرستادن برام طرف حسابم هست دیگه نمیدونم
منظورم از ولتاژ زمانی که خروجی را اندازه گرفتم صفر بود بعد یه لحظه اهمترو رو حالت ac گذاشتم دیدم 6تا7ولت داره خیلی سخت بیان نکردم.
الان ولتاژ بین سورس و درینو با ولتمر گرفتم ولتاژ سویچ میشه یه لحظه میره بالا باز صفر میشه بزبان ساده تر اون سویچ زنی سریغو ندارم الان عکس برات میفرستم ممنون

بالا