آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دیاگ و مباحث مربوط به آن در این تاپیک

IKCO.DIAG

کاربر
2008-11-24
11
62
آموزش تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری ECU و BSI انواع خودرو
كتاب و جزو در مورد تعميرات تمام سيستمهاي برقي و الكترونيكي
آموزش , تعمیرات و عیب یابی خودروهای دوگانه سوز (CNG )
آموزش تغییر و تعمیر کیلومترهای دیجیتالی کلیه خودروها
آموزش نصب سوخت سنج بر روی کیلومترهای دیجیتالی
آموزش حذف کد سوئیچ 206-زانتیا- پراید

آموزش برنامه تاكو سافت TACHOSOFT
آموزش برنامه ايمو كلير IMMOCLEAR
آموزش برنامه اتو ديتا AUTO DETA
آموزش تعريف سوييچ و برنامه ريزي كليد ريو. پرايد. زانتيا.206

نرم افزار های تخصصی ecu به همراه عکسها و نقشه های داخلی آنها sl96 s2000 siemens BOSCH
یافتن كد سوييچ(PIN COD) و وين كد (VIN COD)از BSI 206
نقشه هاي سيم كشي كل خودروهاي ايران خودرو
نقشه هاي سيم كشي كل خودروهاي سايپا
نقشه هاي سيم كشي كل خودروهاي پارس خودرو
نقشه هاي سيم كشي خودروهاي وارداتي

حذف و افزایش CUTOFF
بهمراه cd آموزشی و عملی و نیز نقشه مدار کلیه ECU های موجود در کشور
محل برگزاري کلاسهاي حضوري در تهران و قوچان
در ضمن تا یادگیری کامل ساپورت خواهید شد

آخرین ویرایش:

behnamtps

کاربر
2006-10-20
20
270
37
خراسان رضوي-قوچان
دیاگ چیست؟

واژه دیاگ از اواخر دهه 70 در ایران باب شد و به خصوص در اوایل دهه 80 و با حضور پژو 206 بیشتر به گوش همگان می رسید. از اواسط دهه 1990 میلادی که ورود خودرو به ایران محدود شد، بالطبع سر و کار تعمیرکاران هم بیشتر با خودروهای ایرانی بود که سردمدار آنها پزو و پیکان و پراید بودند. هیچ یک از این خودروها از سیستمهای انژکتوری استفاده نمی کردند و بنابراین بحث تعمیر و عیب یابی همچون حرفه ای سنتی و سینه به سینه همچنان در سطح کشور جاری بود. در اواخر دهه 1370 شمسی و با معرفی خودروهای با موتور انژکتور (مثل پرشیا) کم کم بحث استفاده از دستگاههای عیب یاب جهت تعمیر و عیب یابی خودروها شروع شد .

با توجه به اکثریت قریب به اتفاق خودروی پژو، دستگاه اصلی این شرکت به نام DIAG2000 جای پای خود را بین تعمیرکاران نمایندگیهای مجاز ایران خودرو باز نمود. با گذر زمان و حذف قسمت عددی 2000 این دستگاه به نام DIAG شناخته شد و حتی پس از آن واژه و مصدر "دیاگ کردن" یا "دیاگ زدن" خودرو هم جای خود را در محافل عمومی و تخصصی باز کرد.

و اما واژه Diag بر گرفته از لفظ انگلیسی Diagnosis است که به مفهوم "عیب شناسی" یا "تشخیص ناخوشی" بوده و در گذشته (و حال) به کار پزشکان و اطبا مرتبط بوده است که با گرفتن شرح حال و انجام آزمایشات مختلف و کنار هم گذاشتن آنها به نوع یا علت بیماری شخص پی برده می شود. در صنعت خودرو نیز به هرگونه ابزار و یا وسیله ای که به تشخیص عیب کمک کند Diagnostic Tool گفته می شود، صرف نظر از اینکه آیا یک وسیله پیشرفته کامپیوتریست یا وسیله ساده مکانیکی.

هم اکنون مصدر " دیاگ زدن" در بین عوام جاری است که از لحاظ زبان شناسی عوام مورد قبول بوده ، اما مورد اشتباه استفاده از لفظ Diag2000 است که متاسفانه گروهی از شرکتهای ایرانی با استفاده از این نام و اغوا تعمیرکاران در صدد افزایش فروش محصول خود هستند و یا تعمیرکارانی که بی محابا بر تابلوی مغازه خود "عیب یابی با دیاگ 2000" را درج نموده اما فقط یک سیستم ساده ساخت ایران را تحت سیستم عامل DOS استفاده می نمایند.

لذا لازم به ذکر است که دستگاه Diag2000 ساخت شرکت ACTIA فرانسه بوده و روی یک کامپیوتر پرتابل (کمی بزرگتر و کلفت تر از یک لپ تاپ) و تحت Windows 95 كار مي كند. علاوه بر آن تولید این دستگاه از حدود 3-4 سال پیش متوقف و حدودا از 18 ماه پیش هیچ گونه update جدیدی برای این دستگاه ارائه نمی شود. دستگاه جایگزین شرکت پژو برای دیاگ 2000 دستگاه جدیدتری به نام سیستم PPS است که بر روی لپ تاپ IBM نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. توضیحات بیشتری در مورد مقایسه دستگاههای اصلی و فرعی در قسمتهای بعد به حضورتان تقدیم خواهد شد.

mlkhoram

کاربر
2009-12-01
8
47
با عرض سلام
من يك دستگاه دياگ دياگ مهاد صنعت دارم
ممكن است نحوه تعريف سويچ ريو و تندر90.زانتيا با اين دستگاه را بفرماييد.
ضمنا در مورد آموزشهاي ذكر شده توي تايپيك آيا آموزش حظوري است و مبلغش چقدر است​
با تشكر

behnamtps

کاربر
2006-10-20
20
270
37
خراسان رضوي-قوچان
با عرض سلام

من يك دستگاه دياگ دياگ مهاد صنعت دارم
ممكن است نحوه تعريف سويچ ريو و تندر90.زانتيا با اين دستگاه را بفرماييد.
ضمنا در مورد آموزشهاي ذكر شده توي تايپيك آيا آموزش حظوري است و مبلغش چقدر است​
با تشكر
این کلاسها به هر دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار میگردد.
برای نحوه کلاسها و هزینه آن به صورت تلفنی (شماره های تماس در امضا من موجود است) تماس بگیرید.

rsl12

کاربر
2009-09-13
38
117
دوستان من یه دیاگ ارزون قیمت و ساده میخوام بخرم ، اگه کسی اطلاعاتی داره خوشحال میشم راهنماییم کنید . یه چیزی باشه که ماشین های داخلی رو ساپورت کنه وقیمتش با نرم افزار حدود 350-400 بشه .

خودم یکی پیدا کردم از شرکت مهاد خودرو قیمتش هم 220 تومانه ولی نرم افزاراش گرونه .

rezapirzad

کاربر
2007-06-05
7
3
سلام دوستان
rsl12 شما بهتره دستگاه دیاگ دست دوم بخرید .
همکاران گرامی دستگاه فلشر روکار ECU با قیمت استسنائی 200000 تومان صد درصد تست شده
آماده تحویل به علاقه مندان عزیز .
برای اطلاعات بیشتر با Email : reza******@gmail.com تماس بگیرید
یه نسخه از برنامه فلشر رو تو سایت اپلود میکنم امیدارم مدیران سایت همکاری کنن
09********1

گذاشتن لینک ایمیل و شماره تلفن ممنوع است !

قانون شماره 28) گذاشتن شماره تلفن و آدرس ايميل يا آدرس سايت يا وبلاگ در سايت ممنوع است ( فقط با اجازه مدير کل مانعي ندارد )

karameefarza

کاربر vip
کاربر
2010-11-05
56
310
کرمانشاه
از دوستان کسی می دونه super diag انواع ماشین های ایرانی رو ساپورت میکنه و نسبت به این دیاگ های ایرانی مثل موتور ازما چطور هست چون قیمتش 3 میلون است ولی موتور ازما با نرمافزارهای موجود فعلی 6 میلیون است وببرای هر ماشینی که اضافه میشود دوباره باید پول داد

h_ecu

کاربر
2010-08-17
52
386
41
www.ecucng.vcp.ir
از دوستان کسی می دونه super diag انواع ماشین های ایرانی رو ساپورت میکنه و نسبت به این دیاگ های ایرانی مثل موتور ازما چطور هست چون قیمتش 3 میلون است ولی موتور ازما با نرمافزارهای موجود فعلی 6 میلیون است وببرای هر ماشینی که اضافه میشود دوباره باید پول داد

سلام دوست عزیز

این دستگاه سوپر دیاگ اقای همت زاده تبریز که همان ایکو دیاگ است که کپی شده از ایکو است و برای اینکه بشه فروخت و به نوعی معرفی کرد
تا بعدا توسط شرکت ایران خودرو پیگرد قانونی نداشته باشد اسمش را عوض کردند ولی کلا چون کپی است قابلیت اپدیت ندارد و بیشتر وقت ها در هنگام کار
هنگ می کند .
اکنون این دستگاه با قیمت های 400 تا 700 فروخته می شود و این قیمت شما خیلی بالاست
بنابراین توصیه می شود دقت کنید پول خودتون بی خودی به خاطر این دستگاه های کپی دور نریزید .

ali smd

کاربر
2010-10-14
28
155
آموزش تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری ECU و BSI انواع خودرو
كتاب و جزو در مورد تعميرات تمام سيستمهاي برقي و الكترونيكي
آموزش , تعمیرات و عیب یابی خودروهای دوگانه سوز (CNG )
آموزش تغییر و تعمیر کیلومترهای دیجیتالی کلیه خودروها
آموزش نصب سوخت سنج بر روی کیلومترهای دیجیتالی
آموزش حذف کد سوئیچ 206-زانتیا- پراید

آموزش برنامه تاكو سافت TACHOSOFT
آموزش برنامه ايمو كلير IMMOCLEAR
آموزش برنامه اتو ديتا AUTO DETA
آموزش تعريف سوييچ و برنامه ريزي كليد ريو. پرايد. زانتيا.206

نرم افزار های تخصصی ecu به همراه عکسها و نقشه های داخلی آنها sl96 s2000 siemens BOSCH
یافتن كد سوييچ(PIN COD) و وين كد (VIN COD)از BSI 206
نقشه هاي سيم كشي كل خودروهاي ايران خودرو
نقشه هاي سيم كشي كل خودروهاي سايپا
نقشه هاي سيم كشي كل خودروهاي پارس خودرو
نقشه هاي سيم كشي خودروهاي وارداتي

حذف و افزایش CUTOFF
بهمراه cd آموزشی و عملی و نیز نقشه مدار کلیه ECU های موجود در کشور
محل برگزاري کلاسهاي حضوري در تهران و قوچان
در ضمن تا یادگیری کامل ساپورت خواهید شد

شماره تماس لطفا

بالا