آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

دکل های bts شهر تهران زیباسازی می شوند

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,773
29,820
ایران
مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر (سایت شیرینگ) از اقدام این شرکت برای زیباسازی دکل های bts نصب شده در شهر تهران خبر داد.
هم اکنون حدود دوهزار سایت bts در تهران متعلق به همراه اول و 500 سایت متعلق به ایرانسل بوده و 300 سایت نیز به تالیا اختصاص دارد.
محمدعلی عابدی در گفت و گو با خبرنگار موبنا اظهار داشت:از آنجایی که برخی سایت های bts فعلی در سطح شهر تهران، بدون حفظ و رعایت فضای شهری نصب شده اند، زیباسازی این دکل ها در دستور کار شرکت "سایت شیرینگ" قرار گرفته است.
سایت شیرینگ شرکتی است که برای استفاده مشاعی از فضاهای عمومی برای نصب آنتن های bts و نیز ساماندهی دکل های مخابراتی شهر تهران بمنظور استفاده اپراتورها ایجاد شده است.
عابدی همچنین گفت: دکل های bts شهر تهران باید از حالت فعلی خارج شده و مبلمان شهری در آن رعایت شود؛ به همین منظور در آیین نامه استفاده مشترک اپراتورها از فضای شهری بخشی نیز به این موضوع اختصاص یافته است.
به گفته وی، آیین نامه سایت شیرینگ تدوین شده و در مرحله تصویب نهایی در سازمان تنظیم مقررات است و مشاوران حقوقی و تعرفه ای این آیین نامه نیز در حال نهایی کردن مباحث تعرفه ای این طرح هستند.
مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر خاطرنشان کرد:از این پس هر سایت bts که در تهران نصب و راه اندازی شود، تمامی شرایط زیباسازی شهری در آن رعایت خواهد شد.
وی پیش از این نیز گفته بود که در مرحله اول فعالیت این شرکت، 50 سایت bts تلفن همراه در تهران مورد استفاده مشارکتی اپراتورهای اول، دوم و تالیا قرار می گیرد.
نمایندگانی از اپراتورهای اول ، دوم، تالیا و شهرداری تهران در هیات مدیره شرکت سایت شیرینگ حضور دارند.
 
بالا