آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: دو سر ترانس شنت

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
شما دقیقا مشکت چیه که دستگاه رو شخم زدی؟
برد تغذیه سویچینگش کو؟
این ترانس رو بهش میگن ترانس تحریک.
اون سیم قرمزی که از زیر ترانس در اومده به سوراخ سمت ماسفت ها وصل میشه و سیمی که از بالای ترانس اومده بیرون به سوراخی وصل میشه که به برد تغدیه سویچینگ نزدیکتره.
ترانس تغذیه سویچینکت هم به نظر میرسه برعکس گذاشتی.البته عکست کیفیتش پایینه

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
شما دقیقا مشکت چیه که دستگاه رو شخم زدی؟
برد تغذیه سویچینگش کو؟
این ترانس رو بهش میگن ترانس تحریک.
اون سیم قرمزی که از زیر ترانس در اومده به سوراخ سمت ماسفت ها وصل میشه و سیمی که از بالای ترانس اومده بیرون به سوراخی وصل میشه که به برد تغدیه سویچینگ نزدیکتره.
ترانس تغذیه سویچینکت هم به نظر میرسه برعکس گذاشتی.البته عکست کیفیتش پایینه
با سلام
استاد دارابی عزیز ممنون از عنایت شما،ای من به فدای چشای تیز بین و دقیق شما بشم!ترانس سوئیچینگ محلش درسته به اون علامت سفید گوشه ترانس توجه نکنین تو پیچیدن ترانس قالب برعکس شده.برد سوئیچنگ هم در دست تعمیره پودر شده بود!این همون بردی هستش که موش رفته بود توش و قطعات تغذیه ترکیده بود و راهنمائی فرمودین بابت پیچیدن مجدد ترانس .بنده ترانس رو پیچیدم و نتیجه هم داد البته رو برد دستگاه دیگه جواب گرفتم رو این برد تست نکردم.راجع به برذ تحریک هم درش آوردم قطعاتش رو تست کنم ای کاش دستم میشکست!اون دوتا سیم قرمز ترانس رو برد تحریک رو که تو تصویر ملاحضه میکنید جاشون رو گم کردم.مشکل فقط همینه جای دوتا سیم قرمز.همین
استاد ممنون بابت راهنمائی
با تشکر
http://uupload.ir/files/ifv_afsoongar_681449.jpg

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام

بنظر من چون سیم پیچ است احتمالا فرقی ندارد ولی من تجربه این مورد را ندارم متخصصش استاد گرامی غزال هستند
این دو سیم به محلهای شماره 1و2 عکست در روی فیبر هر کدام به کجا متصل میشوند

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
با كسب اجازه از استاد غزال .
دوست عزيز ترانس فيبر تحريك هيچ قطبي ندارد و جاي ان هيچ فرقي ندارد .
باسپاس

Sent from my iPhone using Tapatalk
با سلام
ضمن تشکر از عنایت دوستان و اساتید عزیز،امروز صبح یه دستگاه از همین مدل اومد برام که بدون فوت وقت و فووووووورا بازش کردم !!!!و مقایسه کردم طبق فرمایش استاد دارابی عزیز سیم در اومده از زیر ترانس به طرف ماسفت ها و سیم طرف بالای ترانس به طرف برد عمودی سوئیچینگ هستش.با تشکر از همه تون.خیلی گلین

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
ممنون دوست عزیز

بالا