آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دور تند نرفتن لباسشوی ارج تایمردستی

hazarfan

کاربر
2013-11-02
12
2
با عرض سلام خدمت دوستان
ما یک عدد لباسشویی ارج مدل 4224/1داریم که تمام مراحل شستسو تخلیه خلاصه تمام مراحل را انجام می دهد فقط موقعی که به دور تند می رود موتور ارام می چرخد
کار هایی که انجام دادیم تایمر بار شده وبه تعمییر فرستاده شده خازن سالم می باشد موتور هم باز شده وبا برق مستقیم به دور تند می رود در ضمن تایمر دیجیتالی نمی باشد دستی است لطفا کمک کنید با تشکر

فرستاده شده از GT-S7582

yaserpar

کاربر
2016-01-12
81
112
با سلام . یا تایمر درست تعمیر نشده یا موتور زیر بار کم میاورد شما در حالی که موتور در جای خودش متصل است و لباسها داخل ماشین هستند موتور را مستقیما تست کنید.و وبه احتمال کم میکرو سوییچ درب ممکن است خراب شده باشد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hazarfan

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
این مورد را داشته ام-خرابی پلاتین خازن در تایمر بود که موتور در این حالت آمپر میکشد وفقط آرام میچرخد-دوم آبشدگی کلید ضد خشک کن وقطعی کنتاکتها ی داخلی آن است چون این کلید نرمال کلوز است-- پلاتین های هیدرو استات چک شود مخصوصا شش سیم وهفت سیم ها/مرحله آخر عدم تناسب خازن با موتور مثلا دیده شده به جای خازن 18 مثلا 14 یا 12 انداخته اند وبعد افت ولتاژ خازن دستگاه زیر بار میخوابد

hazarfan

کاربر
2013-11-02
12
2
وقتی موتور را به صورت مستقیم به برق وصل میکنم وموتور با دور تند می چرخد سرعتش خوب است ولی زور زیادی ندارد وبا دست میشه دینام را نگه داشت در ضمن موتور را که روی لباس شویی می بندیم موقعی که تایمر را در دور تند قرار می دیم موتور داغ می کند موتور از نوع هفت سیم است من سیم های سوکت موتور راباز کرده دور تند راپیدا کردم وقتی موتور کوچک مثل موتور پمپ راوصل به دور تند میکنی به راهتی قدرت چرخاندن موتور کوچک را دارد ولی وقتی موتور بزرگتر مثل موتور لباسشویی سطلی وصل میکنی با چرخاندن تایمر قدرت راه اندازی این موتور راندارد باتشکر

فرستاده شده از GT-S7582

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
وقتی موتور را به صورت مستقیم به برق وصل میکنم وموتور با دور تند می چرخد سرعتش خوب است ولی زور زیادی ندارد وبا دست میشه دینام را نگه داشت در ضمن موتور را که روی لباس شویی می بندیم موقعی که تایمر را در دور تند قرار می دیم موتور داغ می کند موتور از نوع هفت سیم است من سیم های سوکت موتور راباز کرده دور تند راپیدا کردم وقتی موتور کوچک مثل موتور پمپ راوصل به دور تند میکنی به راهتی قدرت چرخاندن موتور کوچک را دارد ولی وقتی موتور بزرگتر مثل موتور لباسشویی سطلی وصل میکنی با چرخاندن تایمر قدرت راه اندازی این موتور راندارد باتشکر

فرستاده شده از GT-S7582

بالا