آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

دوربین های تحت وب

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96
.میشه از دوربین های انالوگ در سیستم شبکه ای استفاده کرد؟
2.برای یک واحد 9 طبقه که نیاز به 6 تا دوربین داره سیستم شبکه بهتره یا انالوگ(هزینه-تمیز کاری-وقت کمتر)
3.برای یک خانه ویلایی تو شهرستان چی جوری میشه از تهران اونجا رو کنترل کرد؟ایا میشه گزارش نوبه ای از سیستم گرفت؟در صورت بروز حادثه در همان لحظه مطلع شد؟
4.میزان امنیت این دوربینها چقدره ایا به راحتی قابل هک شدن هستن؟
5.از دوربین های wireless میشه تو این سیستم کرد؟
6.تو یه مقاله ای خونده بودم که اگر تو این سیستم کابل بیشتر از 100 متر استفاده بشه ممکن مشکلاتی ایجاد شه برای رفعش چکار باید کرد؟
7.تو این سیستم برای هر دوربین باید یک ip در نظر گرفت؟
8.در صورت حذف اینترنت باز هم میشه از این دوربین ها استقاده کرد؟
9.غیر از nvr جور دیگه ای میشه این دوربین ها رو کنترل کرد مثلا با کامپیوتر؟
10.ایا هر کدام از دوربین ها احتیاج به کابل کشی مجزا تا nvr داره یا با یک کابل هم میشه به چتد دوربین دسترسی داشت؟
11.فرق ویدئو سرور با nvrچیه
12.ایا راه اندازی ویدئو سرور مراحل خاصی داره؟

sga1

کاربر
2011-01-16
57
130
ارومیه
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.
جواب شما بترتیب شماره:
با اجازه شما من سوال 1 رو در 2 قسمت عرض میکنم.
1.1- اگه منظورتون استفاده از دوربین آنالوگ در سیستمی که چندین دوربین آی پی داره هستش شما میتونید از دستگاه ویدئو سرور استفاده کنید که نمونه های 1 - 2 - 4 و 8 کانال در بازار موجوده.
1.2- همچنین شما میتونید از سیستم DVR آنالوگ که دارای کارت شبکه میباشد استفاده کنید و تصاویر دوربین ها - تصاویر ضبط شده بهمراه کلیه تنظیمات DVR رو در بستر شبکه داشته باشید.
2- شما میتونید از یک سیستم آنالوگ 8 کاناله استفاده کنید که قیمت مناسب و کیفیت قابل قبولی رو داشته باشید.
3- برا کنترل یک مکان از جایی دیگر شما باید یک اینترنت پر سرعت و آی پی استاتیک تهیه کنید و بعدش میتونید از هر جایی که دسترسی به اینترنت دارید اون مکان رو کنترل کنید و جهت اطلاع از بروز حادثه در سریع ترین زمان شما باید از سیستم آلارم دستگاه بهمراه یک تلفن کننده استفاده کنید.
4- این بماند (امنیتی)
5- شما میتونید از این دوربین ها هم استفاده کنید دوربین های وایرلس ارزان قیمت موجود در بازار دارای کیفیت و طول عمر پایین تر نسبت به یک دوربین IR و یا DOM هستند و استفاده از آنها توصیه نمیشود.
6- اگه منظورتون از کابل کابل دوربین آنالوگه که بهتره بدونید که کابل های CCTV که مخصوص این کار طراحی شده میتونن از 1000 متر الی 3000 متر بدون هیچ مشکلی سیگنال های صوت و تصویر رو ارسال کنند ولی در سیستم شبکه باید به ازای هر 90 الی 130 متر یک دستگاه رپیتر استفاده کنید که اون اختلاف 40 متر بسته به نوع کابلی که استفاده میکنید داره.
7- در سیستم آنالوگ شما میتونی از یک IP برا DVR استفاده کنید و برا دیجیتال هر دوربین IP جدا گانه.
8- اگه از یه جای دیگه بخاین کنترل کنید نمیشه ولی اگه در محل نصب سیستم باشید در بستر شبکه داخلی میتونید تصاویر رو داشته باشید.
9- دوست عزیز NVR برا کنترل دوربین ها استفاده نمیشه و همونطور که از اسمش معلومه network video recorder جهت ضبط تصاویر در بستر شبکه کاربرد داره و شما کنترل دوربین ها رو بواسطه نرم افزار با کامپوتر انجام میدین و حتی میتونید محل ذخیره سازی تصاویر رو هم در هارد کامپیوتر تعریف کنید.
10- شما میتونید هر دوربین رو بایک کابل به بستر شبکه متصل نمایید.
11- کاربرد NVR رو در جواب شماره 9 عرض کردم و ویدئو سرور هم برای تبدیل دوربین آنالوگ به دیجیتال کاربرد داره.
12- بله راه اندازی ویدئو سرور هم همانند تمامی دستگاه ها مراحلی داره ولی ساده تر عرض کنم که ویدئو سرور دارای پورت BNC جهت اتصال دوربین آنالوگ و خروجی RJ45 و کانکتور تغذیه برق میباشد.

موفق و پیروز باشید.

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96
تشکر از جوابهای خوبتون فقط بعضی جاها برام مبهم بود ممنون میشم پاسخ بدید 1.میشه برای مورد 3 قسمتی که فرمودید:باید از سیستم آلارم دستگاه بهمراه یک تلفن کننده استفاده کنید.بیشتر توضیح بدید. 2.به سیستم الارم دستگاه چه تجهیزاتی میشه وصل کرد؟ایا تعدادشون محدودیت داره یعنی مثلا بیزر-مگنت-اژیر و تجهیزات دیگیه هشدار دهنده رو میشه با هم استفاده کرد؟اگه این محدودیت وجود داره چی جوری برطرف میشه؟ 3.امکان داره مراحل تعریف کردن IPبرای هر دوربین رو بگید؟ 4.شبکه داخلی رو چی جوری درست میکنن؟ 5.ممنون میشم درباره رله تو این سیستم ها توضیح بدید؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,832
ایران
دستگاه تلفن کننده جدیدا به صورت مستقل از دزدگیرها ارائه میشه که سیمکارت هم میخورند و میتونن به شما هم sms ارسال کنند و هم زنگ بزنند و وقتی دزدگیر فعال میشه اون دستگاه عمل کرده به شما sms یا زنگ میزند. و شما از طریق اینترنت همون لحظه میتونید تصاویر دوربین دیجیتال خودتون رو چک بفرمایید که آیا کسی به مغازه رفته یا بر اثر اشتباه دزدگیر عمل کرده. البته این دستگاه که گفتم دیتورات رو هم با sms قبول میکنه. یعنی میتویند با ارسال یک sms دزدگیر رو فعال یا غیر فعال کنید.
فرض کنید آلارم به گوشی شما ارسال شده و متوجه میشید که دزدگیر مغازتون فعال شده. از طریق دوربین مدار بسته مغازه رو چک می کنید و اگر مورد خاصی نباشه با ارسال یک sms آژیر رو قطع و دزدگیر ور دوباره به حالت آماده باش در میارید.
سیستم آلارم رو خود دزدگیر داره دوست عزیز که همانطور گفتم دزدگیر خودش همه کارهایی شما گفتید انجام میده و فقط اگر دوست داشته باشید میتویند به اون یک دستگاه سیمکارت خور هم جداگانه وصل کنید. دیگه چه چیزی نیاز دارید که به اون وصل کنید؟ آژیر هم که روی خود دزدگیر هست.
مراحل تعریف کردن IP برای دوربین ها مثل همان شبکه کردن کامپیوتر هاست و فرقی نمیکنه. اگر شبکه وارد هستید که هیچ اگر نه من تو یک تاپیک نحوه شبکه کردن دوربین ها رو آموزش دادم میتویند سرچ کنید و بخونید.

شبکه داخلی هم که گفتید چجوری درست میکنن همانجا توضیح دادم. یک سیستم نقش سرور رو بازی میکنه و بقیه دوربینها یا کامپیوتر و ابزارهای دیگر نقش کلاینت و تنها فرق سرور با کلاینت اینه که شما تو کلاینتها default getaway رو IP سرور رو میدید و همه از طریق سرور به هم وصل میشن. IPها همه باید در یک رنج باشن

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96
سلام و تشکر از پاسخگویی شما ولی مواردی که شما فرمودید مربوط میشه به سیستم دزدگیر ولی با توجه به پست 1و2 من می خوام بدونم تجهیزاتی که معمولا در سیستم دزد گیر نصب میشه چی جوری در سیستم مدار بسته مورد استفاده قرار می گیره؟مثل بیزر-مگنت-اژیر و...و اینکه ایا تعداد نصب اونا محدودیت داره با توجه به تعداد کانکتورهای دستگاه کنترل کننده یا نه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,832
ایران
دوست عزیز سیستم مدار بسته فاقد هر نوع آژیر و آلارم هست و کارش هم اینهایی که شما گفتید نیست. نمیدونم شما به چی میگید سیستم مدار بسته اما ما فقط به دوربین و دستگاه تبدیل و ضبط تصاویر میگیم دوربین مدار بسته.
بقیه چیزهایی شما گفتید کاری به دوربین مدار بسته نداره ولی میشه با برنامه های کامپیوتری ربطشون داد! ولی هیچ دوربین مدار بسته ای نه آژیر میزنه و نه هیچ نوع آلارمی داره. فقط دزدگیر هست که آلارم میزنه
شما میتونید از مجموعه دزدگیر و دوربین مدار بسته و .... خیلی امکانات دیگر تحت مجموعه امنیتی و ضد سرقت استفاده کنید. اما دوربین مدار بسته با ذهنیتی که شما از اون دارید اشتباست.

اگر کلید تشکر رو حالا نه برای من حداقل برای اون دوستی که 20 خط براتون نشستن و تایپ کردن فشار بدید ناراحت نمیشه از دستتون!

sga1

کاربر
2011-01-16
57
130
ارومیه
سلام و تشکر از پاسخگویی شما ولی مواردی که شما فرمودید مربوط میشه به سیستم دزدگیر ولی با توجه به پست 1و2 من می خوام بدونم تجهیزاتی که معمولا در سیستم دزد گیر نصب میشه چی جوری در سیستم مدار بسته مورد استفاده قرار می گیره؟مثل بیزر-مگنت-اژیر و...و اینکه ایا تعداد نصب اونا محدودیت داره با توجه به تعداد کانکتورهای دستگاه کنترل کننده یا نه؟

در تایید فرمایش جناب نکوئی باید عرض کنم که بله اکثر سیستم های مدار بسته فاقد سیستم اعلان سرقت و هر گونه آلارمی هستند ولی اینم بگم که داریم سیستم هایی که این مزیت را دارا میباشند.
دوست گرامی شما اگه دستگاه DVR خریداری کردید لطفا به منوال اون مراجعه کنید تمام اطلاعات مورد نیاز شما در اونجا هست و اگرم ندارید بنده امشب برا یه مدل آپ میکنم.
موفق و پیروز باشید.

عصر ارتباط

کاربر
2011-12-04
164
749
مشهد
سلام شرمنده اگه سوالمو اینجا دارم مطرح میکنم بازم عذر خواهی بنده را پذیرا باشید .

من میخواستم ببینم میشه یه دوربین با برد یک یا دو کیلومتر گیر اورد یا مدارشو طراحی کرد مثل کنترل درب مغازه تا خانه ممنون میشم جواب این پست را بفرماید اساتید محترم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96
در تایید فرمایش جناب نکوئی باید عرض کنم که بله اکثر سیستم های مدار بسته فاقد سیستم اعلان سرقت و هر گونه آلارمی هستند ولی اینم بگم که داریم سیستم هایی که این مزیت را دارا میباشند.
دوست گرامی شما اگه دستگاه DVR خریداری کردید لطفا به منوال اون مراجعه کنید تمام اطلاعات مورد نیاز شما در اونجا هست و اگرم ندارید بنده امشب برا یه مدل آپ میکنم.
موفق و پیروز باشید.
اگه اپ کنید عالیه

sga1

کاربر
2011-01-16
57
130
ارومیه
سلام شرمنده اگه سوالمو اینجا دارم مطرح میکنم بازم عذر خواهی بنده را پذیرا باشید .

من میخواستم ببینم میشه یه دوربین با برد یک یا دو کیلومتر گیر اورد یا مدارشو طراحی کرد مثل کنترل درب مغازه تا خانه ممنون میشم جواب این پست را بفرماید اساتید محترم

دوست گرامی شما میتونید از دستگاهی بنام ویدئو سندر استفاده کنید در بازار چند نمونه با برد های متفاوت موجود هست و برد اونها از 100 متر الی 1500 متر موجوده که شما میتونید 1 سیگنال تصویر و 2 سیگنال صوت رو ارسال کنید و در محل مورد نظر دریافت نمایید.
موفق باشید.

بالا