آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دلیل 2 برابر شدن ولتاژ تغذیه لامپهای LED سقفی ؟

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
تشکر از دوستان و همکاران گرامی
تجربیات فوق مورد استفاده قرار گرفت و سود بردیم

همکاران گرامی لطفا بفرمایید شما لامپهای LEd و یا بعبادتی دیودهای نوری رو چطور تست میکنید
بنده با مولتی متر خودم هر طور میخوام تست کنم موفق نمیشم
مگر تست این لامپهای کوچک همانند تست دیود نیست؟
مولتی متر بنده دیجیتال و اوتورنج میباشد
نه روی تست دیود و نه بازر ونه اهم متر روی هیچ رنجی نمیتونم پاسخی دریافت کنم
آیا تست اینگونه لامپها یا دیودهای نوری روی برد امکان پذیر میباشد

لطفا بفرمایید اینگونه لامپها رو چگونه تست میفرمایید

سپاس
سلام دوست خوبم .استاد مهربانم .اهمتر انالوگ کارایش بهتر از دیجیتال است . نشتی قطعات و..... با عقربه ای بهتره و در موقع خرید انالوگ به باطری های اهمتر توجه کن در بعضی ها دو باطری 1.5 قرار داره که مقاوت 10 k معنی نداره سر کاری .اما در بعضی از انالوک ها دو باطری 1.5 ولت و یک باطری کتابی 9 ولت قرار دارد که جمع میشه 12 ولت بهتره در موقع خرید دقت کن دو باطری داشته باشه .در مورد آزمایش لامپ های ال ای دی دیجیتال جواب نمیده .و در بعضی مواقع هم آنالوک هم جواب نمیده .اگر منبه تغذیه داشته باشی ولت را روی 5 الی 7 ولت تنطیم کن.تک تک ال ای دی ها را امتحان کن دوست خوبم. یا با باطری کتابی 9 ولت

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

مولتیمتر دیجیتال به درد کاری نمیخوره
یک آنالوگ یا عقربه ای ارزون دست دوم تهیه کن
اگه داخل مدار با اهم متر آنالوگ تست کنی و سالم باشه در یک جهت روشن میشه .
البته نوع باطری را باید از تعمیرگاهم سوال کنم که اهممتر باید با چه باطری کار کنه که هر نوع led را داخل مدار روشن و مطمئن ترین تست کنه ؟

سپاس
درود
استاد البته بنده مانند دوستان کارهای حرفه ای انجام نمیدم
ولی دیجیتالی که دارم حدود ۸ سال پیش به قیمت بالایی گرفتم و کاملا دقیق و حرفه ای میباشد لذا ایرادهای شایعی که در مورد دیجیتالها در تاپیکها مشاهده میکنم مربوط به انواع کیفیت پایین میباشد
و در این ندیدم
ولی در مورد تست دیودهای نوری نتونستم جوابی بگیرم

ناگفته نمونه یک سری از عقربه ای های خاص و قدیمی رو دیدم که با متصل نمودن به ال ایدی توانایی روشن نمودن ال ای دی را توسط باطری داخلی دارا میباشند
ولی دیجیتالیها این امکان رو ندارند یا شاید دیجیتال بنده این امکان رو نداره و با ال ایدیها مشکل داره

البته مدار خودش توسط دوعدد باطری قلمی تغذیه میشه ولی نمیتونه انواع ال ایدیها رو روشن کنه مگر بصورت دستکاری در مدار بشود این امکان رو اضافه نمود
لذا سپاسگزار میباشم از توجه و پیگیری شما لطفا بعد از پیگیری اطلاع دهید

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام دوست خوبم .استاد مهربانم .اهمتر انالوگ کارایش بهتر از دیجیتال است . نشتی قطعات و..... با عقربه ای بهتره و در موقع خرید انالوگ به باطری های اهمتر توجه کن در بعضی ها دو باطری 1.5 قرار داره که مقاوت 10 k معنی نداره سر کاری .اما در بعضی از انالوک ها دو باطری 1.5 ولت و یک باطری کتابی 9 ولت قرار دارد که جمع میشه 12 ولت بهتره در موقع خرید دقت کن دو باطری داشته باشه .در مورد آزمایش لامپ های ال ای دی دیجیتال جواب نمیده .و در بعضی مواقع هم آنالوک هم جواب نمیده .اگر منبه تغذیه داشته باشی ولت را روی 5 الی 7 ولت تنطیم کن.تک تک ال ای دی ها را امتحان کن دوست خوبم. یا با باطری کتابی 9 ولت
درود بر شما دوست بزرگوارم
سپاسگزار از پاسخ شما میباشم
پاسخ شما زودتر از پاسخ بنده ارسال شده لذا سوالات بنده رو محبت نموده و پاسخ دادید

در مورد آزمایش لامپ های ال ای دی دیجیتال جواب نمیده .و در بعضی مواقع هم آنالوک هم جواب نمیده
بسیار خب پس با این شرایط مشکل در سمت بنده ویا مولتیمتر بنده نیست و ممنون که موضوع را روشن نمودید
اگر منبه تغذیه داشته باشی ولت را روی 5 الی 7 ولت تنطیم کن.تک تک ال ای دی ها را امتحان کن دوست خوبم. یا با باطری کتابی 9 ولت
بله منبع تغذیه متغیر دارم و من بعد همین کار رو انجام میدم
خیلی لطف کردید

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
استاد البته بنده مانند دوستان کارهای حرفه ای انجام نمیدم
ولی دیجیتالی که دارم حدود ۸ سال پیش به قیمت بالایی گرفتم و کاملا دقیق و حرفه ای میباشد لذا ایرادهای شایعی که در مورد دیجیتالها در تاپیکها مشاهده میکنم مربوط به انواع کیفیت پایین میباشد
و در این ندیدم
ولی در مورد تست دیودهای نوری نتونستم جوابی بگیرم

ناگفته نمونه یک سری از عقربه ای های خاص و قدیمی رو دیدم که با متصل نمودن به ال ایدی توانایی روشن نمودن ال ای دی را توسط باطری داخلی دارا میباشند
ولی دیجیتالیها این امکان رو ندارند یا شاید دیجیتال بنده این امکان رو نداره و با ال ایدیها مشکل داره

البته مدار خودش توسط دوعدد باطری قلمی تغذیه میشه ولی نمیتونه انواع ال ایدیها رو روشن کنه مگر بصورت دستکاری در مدار بشود این امکان رو اضافه نمود
لذا سپاسگزار میباشم از توجه و پیگیری شما لطفا بعد از پیگیری اطلاع دهید

سپاس

درود

از تعمیرگاهم سوال کردم
اهمتری که دو باطری سری داره کلیه led ها جز ۶ ولتی ها رو روشن میکنه.

ولی با ساختار مولتیمتر دیجیتال محاله
و دیجیتال خوب هم بده
ضمنا مداری برای تعمیرگاهم مونتاژ کردم که یک led یا ۲۰ عدد سری باشه روشن میکنه و با این مدار تست میکنن
در انجمن هم مدارهایی دبدم همینکارو انجام میده.
اگه خواستی با منبع ولتاژ تست کنی یک مقاومت سری با منبع استغاده کن که led نسوزه و اگه با منبع ۶ ولتی مقاومت ۵۰ الی ۱۰۰ اهم سری کنی هر نوع ledتست میشه و هیچوقت هم led را صدمه نمیزنه

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

از تعمیرگاهم سوال کردم
اهمتری که دو باطری سری داره کلیه led ها جز ۶ ولتی ها رو روشن میکنه.

ولی با ساختار مولتیمتر دیجیتال محاله
و دیجیتال خوب هم بده
ضمنا مداری برای تعمیرگاهم مونتاژ کردم که یک led یا ۲۰ عدد سری باشه روشن میکنه و با این مدار تست میکنن
در انجمن هم مدارهایی دبدم همینکارو انجام میده.
اگه خواستی با منبع ولتاژ تست کنی یک مقاومت سری با منبع استغاده کن که led نسوزه و اگه با منبع ۶ ولتی مقاومت ۵۰ الی ۱۰۰ اهم سری کنی هر نوع ledتست میشه و هیچوقت هم led را صدمه نمیزنه

سپاس

درود
آیا ال ایدیهای لامپ داخل مدار تست میشن؟
توسط منبع تغذیه و مقاومت سری تست کردم
لذا یک سری محض متصل شدن منفی و مثبت درجا روشن میشن
و یک سریها هم روشن نمیشم
حال ال ای دیهایی که روشن نمیشن هنگامیکه یک سیم منبع بهشون وصل میشه درجا پر پر خیلی ضعیفی میزنه و با متصل نمودن سیم دیگر اصلا هیچ عکس العملی نشان نمیدن و حتی پرپر هم نمی زنه
آیا اینها سوخته میباشند؟
درود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
آیا ال ایدیهای لامپ داخل مدار تست میشن؟
توسط منبع تغذیه و مقاومت سری تست کردم
لذا یک سری محض متصل شدن منفی و مثبت درجا روشن میشن
و یک سریها هم روشن نمیشم
حال ال ای دیهایی که روشن نمیشن هنگامیکه یک سیم منبع بهشون وصل میشه درجا پر پر خیلی ضعیفی میزنه و با متصل نمودن سیم دیگر اصلا هیچ عکس العملی نشان نمیدن و حتی پرپر هم نمی زنه
آیا اینها سوخته میباشند؟
درود

درود

هیچ اطلاعاتی ندادی که قابل بررسی باشه
ولی مدتی تجربه کنی یاد میگیری

حالتی که گفتی حدس میزنم ولتاژی کمتر از ولتاژ لازم آماده کردی و وقتی یک سیم متصل میشه از طریق مدار توسط نویز چشمک زن روشن میشه اما هر دو سیم متصل باشه نویزها ضعیف میشن و چون ولتاژ پایین تر از ولتاژ لازم هست خاموش میشه

اگه بدون مقاومت سری ذره ای ولتاژ منبع بالاتر از ولتاژ led باشه میسوزه و برای پیشگیری از صدمه بهترین راه را پیشنهاد کردم که ۶ ولت الی ۱۰ ولت را با مقاومت مناسب سری به هر نوع led متصل کنی اگه سالم باشه در یک جهت روشن میشه و هیچوقت نمیسوزه

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

هیچ اطلاعاتی ندادی که قابل بررسی باشه
ولی مدتی تجربه کنی یاد میگیری

حالتی که گفتی حدس میزنم ولتاژی کمتر از ولتاژ لازم آماده کردی و وقتی یک سیم متصل میشه از طریق مدار توسط نویز چشمک زن روشن میشه اما هر دو سیم متصل باشه نویزها ضعیف میشن و چون ولتاژ پایین تر از ولتاژ لازم هست خاموش میشه

اگه بدون مقاومت سری ذره ای ولتاژ منبع بالاتر از ولتاژ led باشه میسوزه و برای پیشگیری از صدمه بهترین راه را پیشنهاد کردم که ۶ ولت الی ۱۰ ولت را با مقاومت مناسب سری به هر نوع led متصل کنی اگه سالم باشه در یک جهت روشن میشه و هیچوقت نمیسوزه

سپاس

درود بر شما
چشم استاد کاملا متوجه منظور شما شدم و حتما ممبعد با منبع ۶ الی ۱۰ ولت و مقاومت سری ۱۰ اهمی تست خواهم نمود

در این تاپیک و دیگر تاپیکها میفرمودید با کمتر نمودن ولتاژ کاری عمر قطعات الکترونیکی و لامپهای ال ایدی و غیره رو زیاد کنیم

آیا غیر از بزرگتررانتخاب نمودن مقاومتهای مرتبط آیا مقدور هست از طریق دیمر هم ولتاژ رو کمتر کنیم

بعنوان مثال کل روشناییهای خونه یا محل کار رو توسط یک یا چند دیمررکنترل کرد
طوریکه بنا به تمایل شخصی هر چقدر که نور نیاز باشه به همون میزان تنظیم کنیم

لذا اگر توسط دیمر امکان پذیر باشد دیگه نیازی به بازنمودن پلمپ و خارج شدن گارانتی هم نداره

سپاس از توجه شما

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود بر شما
چشم استاد کاملا متوجه منظور شما شدم و حتما ممبعد با منبع ۶ الی ۱۰ ولت و مقاومت سری ۱۰ اهمی تست خواهم نمود

در این تاپیک و دیگر تاپیکها میفرمودید با کمتر نمودن ولتاژ کاری عمر قطعات الکترونیکی و لامپهای ال ایدی و غیره رو زیاد کنیم

آیا غیر از بزرگتررانتخاب نمودن مقاومتهای مرتبط آیا مقدور هست از طریق دیمر هم ولتاژ رو کمتر کنیم

بعنوان مثال کل روشناییهای خونه یا محل کار رو توسط یک یا چند دیمررکنترل کرد
طوریکه بنا به تمایل شخصی هر چقدر که نور نیاز باشه به همون میزان تنظیم کنیم

لذا اگر توسط دیمر امکان پذیر باشد دیگه نیازی به بازنمودن پلمپ و خارج شدن گارانتی هم نداره

سپاس از توجه شما

درود

در پست ۴۴ تاکید کردم با مقاومت سری ۵۰ الی ۱۰۰ اهم نه ۱۰ اهم

ضمنا کاهش نور با دیمر ثمری در طول عمر نداره

سپاس

آخرین ویرایش:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
درود

مولتیمتر دیجیتال به درد کاری نمیخوره
یک آنالوگ یا عقربه ای ارزون دست دوم تهیه کن
اگه داخل مدار با اهم متر آنالوگ تست کنی و سالم باشه در یک جهت روشن میشه .
البته نوع باطری را باید از تعمیرگاهم سوال کنم که اهممتر باید با چه باطری کار کنه که هر نوع led را داخل مدار روشن و مطمئن ترین تست کنه ؟

سپاس

استاد مولتی متر آنالوگ رو کجا میشه گیر آورد؟ راستش توی شهرمون فعلاً که نتونستم پیدا کنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد مولتی متر آنالوگ رو کجا میشه گیر آورد؟ راستش توی شهرمون فعلاً که نتونستم پیدا کنم

درود

در زمینه خرید و فروش اطلاعاتی ندارم.
ولی قطعا فروشگاه های لوازم و قطعات الکترونیکی میفروشن و بهتره خراب و ارزون تهیه کنی
سپاس

آخرین ویرایش:
بالا