آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دلتا پالس

mehran0707

کاربر vip
کاربر
2010-12-22
35
67
با سلام ازlf356 و ماسفت irfp460 واهم سیم پیچ 14.5 وسیم پیچ دیگم 1.5 و دیگری 3 اهم هست که 1.5 یا 3 اهمو وصل میکنم ماسفت ومقاومت r5 و lm556 داغ میکنن ولی سیم پیچ14.5 اهمو وصل میکنم فقط r5 داغ میکند

دوست عزیزم آقای mehran 0707 من اول از همه به شما پیشنهاد می کنم که حتماً LF356 خود را عوض کرده و سعی کنید ترجیحاً از LF357 یا حداقل از OP-AMP TL081 , TL071 استفاده کنید چون LF356 از همه ی این آی سی ها ضعیفتر عمل کرده و قدرت را کم کرده و در ضمن اینکه این مشکل شما را من هم داشتم نیازی نیست شما از کویل 14.5 اهمی استفاده کنید چون با این مقدار اهم مدار شما کار نخواهد کرد پس بهترین کویلی که شما در حال حاضر دارید همان کویل 3 اهمی است پس آن را به مدار خود وصل کرده و نیازی به تغییر مقدار اهم کویل ندارید فقط دو مقاومت R5 , R6 را مقدارشان را تغییر دهید مقدار R5 را ( 1KR (2W قرار دهید (ثابت) و به جای دو پایه ی مقاومت R6 سیم وصل کرده و آن را خارج از مدار روی برد بورد نصب کنید و مقادیر آن را از 500 اهم تا 2 کیلو اهم تغییر دهید تا به بهترین نتیجه رسیده و مدارتان به درستی کار کند فقط برای اطمینان بیشتر NE556 خود را نیز عوض کنید در ضمن اصلاً نیازی به استفاده از IRFP460 نیست و بهترین گزینه برای شما IRF840 است که می توانید آن را خارج از مدار بر روی هیت سینگ ببندید و یک مقاومت 10 کیلو اها طبق توصیه ی آقا بهنام به پایه های 1 و 3 آن (GATE , SOURCE) آن وصل کنید برای کنترل و کاهش اثر مایلر و سپس آن را به کمک سوکت به مدار خود وصل کنید در ضمن بهتر است بجای TL062 از TL082 استفاده کنی که قوی تره .
موفق باشید ::bounce::

mehran0707

کاربر vip
کاربر
2010-12-22
35
67
با سلام در مداری که ساختم هر کویلی با اهم های متفاوت وصل می کنم ماسفت irfp460 هیچ داغ نمی شود و در کویل جریان کمی رد میشود و ولم پالسمم کمو زیاد مکنه این جریانو ولی نه اونجوری

سلام مجدد خدمت شما ، دوستان آیا هیچ یک از شما اطلاعی از دو مدار تفکیکی که برای دلتا 2 طراحی شده (( www.geotech1.com )) و در مقاله ی آقا بهنام هم به آ ن اشاره ای شده اطلاع دارید در این صورت لطفاً مرا در ساخت آن راهنمایی کنید من با این که می دانم مدار تفکیک آن الکی است و به درد نمی خورد و فقط جنبه ی نمایشی دارد با این حال من هر دوی آنها را قبلاً درست کردم و الآن که مدارم به کار افتاده و به خوبی هم کار می کند می خواهم آن دو را هم روی آن سوار کنم و چون مدارشان را ساختم حیفم می آید که آنها را بیرون بیندازم و اصلاً ازشان استفاده نکنم پس لطفاً در صورت توان فقط مرا راهنمایی کنید :

1) در اول لطفاً راجع به دو میکروی pic آن توضیح دهید اینکه برای پروگرام کردن فایل هگز بر روی آنها باید فیوز بیت هایش را تغییر بدهم اگر بله لطفاً مرا در تنظیم کامل آنها و اینکه چه چیز را و چگونه باید تغییر دهم راهنمایی کنید.

2) لطفاً مرا در زمینه اتصال آن دو مدار به مدار اصلی راهنمایی کنید و اینکه پایه های خروجی مدار ها ( که در یکی پنج پایه و در دیگری شش پایه است ) به کدام قسمت مدار اصلی باید وصل شوند.

3) آیا با اتصال این قسمت ها به مدار نباید تغییری در آن بدهیم و اینکه آیا وصل آن دو مدار تاثیری در کارکرد مدار اصلی دارد یا خیر یعنی آیا باعث مشکلی در قدرت سنس آن و یا پایداری مدار می شود یا نه ؟
با سپاس فراوان :63000000:

ali_d206

کاربر
2008-04-02
125
335
سلام .در مورد اجر و خشت پخته باید بهتون بگم که بعضی گل های رس سرشار از ذرات اهن هستند و در اثر پخت و تبدیل به اجر با این مشکل مواجه میشی.

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
سلام مجدد خدمت شما ، دوستان آیا هیچ یک از شما اطلاعی از دو مدار تفکیکی که برای دلتا 2 طراحی شده (( www.geotech1.com )) و در مقاله ی آقا بهنام هم به آ ن اشاره ای شده اطلاع دارید در این صورت لطفاً مرا در ساخت آن راهنمایی کنید من با این که می دانم مدار تفکیک آن الکی است و به درد نمی خورد و فقط جنبه ی نمایشی دارد با این حال من هر دوی آنها را قبلاً درست کردم و الآن که مدارم به کار افتاده و به خوبی هم کار می کند می خواهم آن دو را هم روی آن سوار کنم و چون مدارشان را ساختم حیفم می آید که آنها را بیرون بیندازم و اصلاً ازشان استفاده نکنم پس لطفاً در صورت توان فقط مرا راهنمایی کنید :

1) در اول لطفاً راجع به دو میکروی pic آن توضیح دهید اینکه برای پروگرام کردن فایل هگز بر روی آنها باید فیوز بیت هایش را تغییر بدهم اگر بله لطفاً مرا در تنظیم کامل آنها و اینکه چه چیز را و چگونه باید تغییر دهم راهنمایی کنید.

2) لطفاً مرا در زمینه اتصال آن دو مدار به مدار اصلی راهنمایی کنید و اینکه پایه های خروجی مدار ها ( که در یکی پنج پایه و در دیگری شش پایه است ) به کدام قسمت مدار اصلی باید وصل شوند.

3) آیا با اتصال این قسمت ها به مدار نباید تغییری در آن بدهیم و اینکه آیا وصل آن دو مدار تاثیری در کارکرد مدار اصلی دارد یا خیر یعنی آیا باعث مشکلی در قدرت سنس آن و یا پایداری مدار می شود یا نه ؟
با سپاس فراوان :63000000:

هر دو مدار فوق کارایی ندارد. در کل هیچ فلزیاب پالسی نمی تواند به صوررت کامل تفکیک داشته باشد.

ilinili

کاربر
2014-08-28
5
5
سلام دوست عزیز . امکانش هست اینی که درست کردید رو مدار و عکس هاش رو برای ما بزارید؟:nonchalance:

bahram4321

کاربر
2018-02-28
5
1
سلام اقی a.t.r.zمن مشکل اقا مهران دارم متسفانه ولوم صدا من اصلا کار نمیکنه ی مقاومت 30kبا tune سری کردم باز فایده نکرد مدار من اصلا داغ نمیکنه تنها مشکلم ولم صدا است البته کویل به مدار وصل نیست و d7عوض کردم و سالمه لطفا کمکم کنید

bahram4321

کاربر
2018-02-28
5
1
البته اینم بگم من از irf460 ,lf357,tl062,r6 1.5k 2wاستفاده کردم همه قطعاتم چک کردم ولی صدای ولم کار نمیکنه تو مدار اولیه ولم کار میکنه ولی تو مدار دومی کار نمیکنه لطفا کمکم کنید :upset::051:

بالا