آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: دستگاه بخور

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
سلام ، پیزو مصرف کننده نیست ، حتما باید نصب باشه تا مدار فعال بشه ، از اول هم گفتم باید از تغذیه مطمئن بشی تا ایراد تفکیک بشه ، بهتره از یه منبع ۲۴ ولت به بالا استفاده و امتحان کنی تا حداقل ببینی قسمت نوسان ساز، راه میوفته یا ن ، به خروجی تغذیه مدارت، بعد از دیود و خازن ،باید منبع خارجی وصل کنی تا تست رو بتونی انجام بدی

saeid69

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-16
425
545
ممنون از پاسخگویی شما،بله مشکل هنوز هم از تغذیه هست، پل دیود که عوض شد مدار بدون مشکل بود، فقط پیزو تنها را در مدار وصل کردم مقاومت فیوز 3.6 اهمی سوخت، مجدد مقاومت جایگزین کردم، این سری پیزو قطع و فقط فن کار کرد که مجدد به همون مشکل خوردم، شما میفرمایید خازن بعد از پل دیود را ولتاژ بگیرم؟

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
آقا سعید عزیز ،ولتاژ گیری باید درست انجام بشه و بدونی چه قطعه ای رو تست کنی و دانستن ولتاژ همون قطعه ،،،،،،،،،،،،،،، باید ایراد رو تفکیک کنی ، باید منبع تغذیه و مصرف کننده ، جداگانه تست بشه ،باید منبع تغذیه بدون مصرف کننده فعلی چک بشه ، و مصرف کننده با منبع تغذیه جداگانه باشه و اینکه چقدر جریان میکشه ،،هر کدوم که ایراد داشته باشه جداگانه تعمیر و در نهایت ادغام بشه ، اینجوری فقط به مدار بیشتر آسیب میزنی که تعمیر رو سخت و طولانی میکنه ،در ضمن از لامپ تست در ورودی هم استفاده نمیکنی ،این مدار چینی در عین سادگی کمی دردسر هم داره ،اگر نمیدونی چطور این دو قسمت رو جدا کنی از پشت ندار عکس بفرست تا بگم،دیگه با خودت

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
پتانسیومتر رو باید حتما تعویض کنی ، حتی خازن های عدسی هم تو این مدار ایراد میندازه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeid69

saeid69

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-16
425
545
IMG_20200117_220555-408x816.jpg
آقا پارسا پتانسیومتر هم تعویض کردم، با توجه به نداشتن ترانزیستور bu آیا ترانزیستور bu که Q1 هست را به سمت صحیح نصب کردم؟

mani6

کاربر
2010-07-21
102
231
52
بندرعباس
با سلام چند روز پیش من مشابه این دستگاه رو برای تعمیر باز کردم .
در قسمت اولیه از تغذیه مدار شما سه عدد ترانزیستور باید داشته باشی .اینطور که متوجه شدم فرمودید Q1 جاش خالیه . شرکت سازنده چینی دقیقا از ماسفت شرکت SUOER با شماره 460 استفاده کرده و دو ترانزیستور دیگه هم A1015 هستند که روبروی هم قرار میگیرند.
که نهایتا در ثانویه و خروجی دو ولتاژ ساخته میشه یکی واسه فن و یکی واسه بخار ساز. حتما خازن های خروجی مدار تغذیه رو هم چک کنید گویا این مشکل مشابه هستش و ایراد در طراحی باید باشه یا ضعف قطعات .به هر حال
مقاومت های ورودی مدار تغذیه ( وات بالای اهم پایین ) بعد از خازن صافی و همینطور مقاومت های رو پایه های بیس هر دو ترانزیستور 1015 رو هم تست کنید که احتمالا تغییر ظرفیت داده.

بالا