آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

در هوای طوفانی با تلفن‌همراه صحبت نکنید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6/776
29/843
ایران
58.jpgدانشمندان برپایه آخرین مطالعات خود دریافته‌اند، صحبت کردن با تلفن‌همراه هنگام رعد و برق می‌تواند احتمال انتقال جریان الکتریسیته به فرد و برق گرفتگی را افزایش دهد.
دانشمندان بریتانیایی برپایه نتایج حاصل از مطالعات جدید خود ادعا می‌کنند، استفاده از تلفن‌همراه به هنگام رعد و برق و هوای توفانی در خارج از فضاهای بسته می‌تواند تا اندازه زیادی خطر برق گرفتنگی را برای مردم به همراه داشته باشد.
این مطالعات که نتایج آن در آخرین شماره نشریه تخخصی پزشکی بریتانیا منتشر شده است نشان می‌دهد، امروزه محبوبیت تلفن‌همراه نزد جوانان و نوجوانان به میزان زیادی افزایش یافته است، اما به‌کارگیری این ابزار در هوای بادی و توفانی موجب شد که یکی از نوجوانان بریتانیایی چندی پیش مورد برق گرفتگی و آسیب دیدگی‌های شدید قرار گیرد.
این محققان بر این باورند، فلزهایی که در تلفن‌همراه به کار برده شده، به هنگام رعد و برق می‌تواند به عنوان گیرنده جریان الکتریسیته برق تولیدی در آسمان را جذب کند و آن را به بدن فرد انتقال دهد.
این طور که گفته می‌شود، مدتی پیش یک ********بچه 15 ساله بریتانیایی زمانی که در هوای توفانی در حال صحبت کردن با تلفن‌همراه بود دچار برق گرفتگی شدید شد. او به واسطه برق گرفتگی شدید دچار حمله قلبی شده بود که پس از انتقال به بیمارستان از خطر مرگ جان سالم به در برد.
برق گرفتگی‌های شدید که به موجب آن جریان الکتریسیته با توان بالا برای مدت زمان کوتاهی وارد بدن می‌شود، در بیشتر مواقع خطرات جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد.

منبع: همکاران سیستم
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jam5
بالا