آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست یک مدار ساده سوئیچ

vahidmost

کاربر vip
کاربر
2020-10-15
46
43
صومعه سرا
سلام
نیاز به یک مدار ساده دارم که مانند یک کلید فشاری عمل کند،مثلا وقتی من یک میکروسوئیچ رو فشار میدهم ،این میکروسوئیچ به ان مدار وصل باشد و در روی مدار،مدار همان حرکت را اجرا کند یعنی قطع وصل شود

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
سلام.
بیشتر توضیح بده مدار قراره چکار کنه؟ چه نوع مداریه؟

اگه مصرف کننده نداری و میکرو هست که خود میکروسوئیچ کفایت می‌کنه.

اگه مصرف کننده DC داری که جریان می کشه از مدار سوئیچ ترانزیستوری استفاده کن

اگر جریان خیلی بیشتری میخوای از مدار رله استفاده کن.

بستگی داره منظورت از مدار چی باشه و چیو بخوای کنترل کنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

vahidmost

کاربر vip
کاربر
2020-10-15
46
43
صومعه سرا
برای یک برد تایمر آمپلیفایر می خوام که وقتی صدا از بلندگو پخش نمیشه بعد از ده دقیقه دگمه خاموش سینما خانگی اتوماتیک فشار داده بشه
اما یک مسأله دیگه اینه که مثلاً اگه از رله استفاده کنم،باید رله یک لحظه سوییچ کنه و دوباره قطع بشه و یکسره نباشه که مجدداً روشن بشه دستگاه
یکم پیچیده شد،میتونید راهنمایی کنید

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
شما به مدار کنترل با سیگنال صوتی نیاز داری. آمادش تو آمازون هست. من هم دنبال ساخت مدار سوئیچ خودکار با سنس سیگنال صوتی هستم که هنوز وقت نکردم روش کار کنم.

حالا ببینیم اگر دوستان نظری نداشتند وقت میذاریم روش.

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
احتیاج به هزینه از آمازون نیست ،مدارات زیادی در اینترنت وجود داره
سلام
من نگفتم از آمازون بخره که. گفتم بره نمونه کار را نگاه کنه و ایده بگیره.
شما محبت کن یکی از مدارهایی که میفرمایی در اینترنت هست که بشه با حضور سیگنال صوتی یک رله را وصل و با قطع سیگنال (فارغ از حجم صدای خروجی سیگنال) رله را قطع کنه و در قطع کردن هم تأخیر قابل تنظیم داشته باشه را آپلود کن تا استفاده کنیم.

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
سلام.

این یک ایده است.

مدار سکوت در واکی تاکی ( اسکوالچ - Squelch ) شاید بتواند راه گشا باشد. یعنی وقتی صدای سیگنال صوتی نباشد در خروجی آشکار ساز نویز سفید ( فش فش ) با دامنه نسبتا بالا داریم و وقتی که سیگنالی دریافت میشه نویز حذف میشه .

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
با توجه به اینکه دوستمون یک مدار ساده میخواهند و ماژول‌های آماده زیر به صورت کاملا حرفه‌ای و بدون نقص این کار را انجام میدن، لذا خواسته ما مداری ساده تره که بتونه همین کار را با خطای کم و قابل اغماض انجام بده.
...
51DBVWlHo7L.jpg

...
audio-activated-relay-pic-125-front-panel-connectors1.jpg

...
adjust-audio-relay-output-timing.jpg

...

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
شما به مدار کنترل با سیگنال صوتی نیاز داری. آمادش تو آمازون هست. من هم دنبال ساخت مدار سوئیچ خودکار با سنس سیگنال صوتی هستم که هنوز وقت نکردم روش کار کنم.

حالا ببینیم اگر دوستان نظری نداشتند وقت میذاریم روش.
سلام، یعنی منظور مداری که با تشخیص سیگنال صوتی ، رله رو وصل کنه؟

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
سلام.

این مدار آشکار ساز سیگنال صوتی است ، تا مادامیکه سیگنال صوتی وجود دارد رله متصل میشود و اگر سیگنال صوتی نباشد رله قطع میگردد.

آشکار ساز سیگنال صوتی.png

بالا