آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست کمک برای تعمیر مدار ی پنکه ایستاده ریموت دار

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
درود خدمت همکاران خسته نباشید ..
دوستان پنکه هیرو مدل ۹۲_۲
عدم چرخش پره داشته اول گفتم شاید خازن راه اندازش خرابه
تعویض کردم .که متاسفانه عمل نکرد
رفتم سراغ مدار تو تصاویر مشخص کردم خازن هاتعویض و ی دونه مقاومت که اتصال کوتاه هم شده بود ۱۰اهم که بنده نداشتم با ۸.۲اهم تعویض کردم درصورت جواب دادن بگیرم هیچ نتیجه ای نداد شماره ای سی هم نداره برا دیتا شیت
دوستان اگه تجربه ای دارید ممنون میشم

پیوست‌ها

• 274.4 کیلوبایت بازدیدها: 44

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
مهندس جان خازن های ۱۶ولت ..۴۷۰میکرو..و۴۷میکرو ..پلی استر همچنین ..ی مقاومت ۱۰اهم که از پشت فعلا زدم و همچنان عدم کارکرد پنل روشن میشه کلید ها دور عوض میکنه ولی موتور ن

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
درود خدمت همکاران خسته نباشید ..
دوستان پنکه هیرو مدل ۹۲_۲
عدم چرخش پره داشته اول گفتم شاید خازن راه اندازش خرابه
تعویض کردم .که متاسفانه عمل نکرد
رفتم سراغ مدار تو تصاویر مشخص کردم خازن هاتعویض و ی دونه مقاومت که اتصال کوتاه هم شده بود ۱۰اهم که بنده نداشتم با ۸.۲اهم تعویض کردم درصورت جواب دادن بگیرم هیچ نتیجه ای نداد شماره ای سی هم نداره برا دیتا شیت
دوستان اگه تجربه ای دارید ممنون میشم
سلام
طبق عکس به نظر 4 تا قطعه بالایی تریستور یا ترایاک باشند،(چون شماره واضح نیست)اگر بلی،آنها را تست و مسیر مدار را بررسی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
سلام
طبق عکس به نظر 4 تا قطعه بالایی تریستور یا ترایاک باشند،(چون شماره واضح نیست)اگر بلی،آنها را تست و مسیر مدار را بررسی کنید.

درود مهندس جان بله BT131
و اینکه پایه اول سمت بزرگی مدار به ی سر دوشاخ فاز و پایه وسط به یه مقاومت و پایه اخر به ای سی چشم فردا تست و گزارش میکنم

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
و اینکه پایه اول سمت بزرگی مدار به ی سر دوشاخ فاز و پایه وسط به یه مقاومت و پایه اخر به ای سی چشم فردا تست و گزارش میکنم درضمن پایه اول سمت ایسی رو با منفی خازن روی رنج دیسی تست زدم پنج ولت داشت حالا نمیدونم درست تست زدم یا ن و اینکه اگه خرجی دور هارو اطلاع دارید چند ولت باید باشه ممنون میشم بگید بهم

پیوست‌ها

دوست عزیز منظور از اتصال کوتاه کردن مقاومت که شرح دادید لطفا بیشتر توضیح بفرمایید آیا مطمئن هستید که مولتی متر شما اوکی و کالیبره است و در رنج صحیح مقاومت را تست کرده آید چون فرمودید مقاومت 10اهم بوده شما 8/2 جایگزین کرده‌اید مقاومت های کم اهم معمولا میسوزند ولی شما فرمودید اتصال کوتاه .لطفا بیشتر توضیح بفرمایید ممنون.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18
بهرحال دوست عزیز درصورت نتیجه نگرفتن میتوانید از برد همه کاره پنکه که قیمت فعلی 260 هزارتومان است استفاده کنید پیروز باشید

پیوست‌ها

بالا