آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست نحوه تنظیم فرکانس دستی کانال ها در موتورولا مدل Motorola 5118

behzad3g

کاربر
2013-03-08
3
25
با سلام خدمت دوستان گرامی

همین طور که بالا مشاهده میکنید سوال بنده و خیلی از دوستان نحوه تغییر فرکانس بیسیم موتورولا 5118 بوده و هیچ کدام به جواب خودمون نرسیدیم اما :

چون من علاقه شدیدی به انگولک و سر دراوردن در اینگونه مسائل دارم با جستجو در کلی از سایتهای خارجی و داخلی به هیچ نتیجه ای نرسیدم و خودم دست به کار شدم انواع روش ها از باز کردن پشت دستگاه به امید پیدا کردن ورودی یا هر چیزی مثل اون یا رست کردنی و کلنجار رفتن با دکمه ها و زدن هزاران رمزو کد به امید پیدا کردن رمز احتمالی دستگاه بودم که ناکام ماندم ولی در نهایت پیدایش کردم .

که پایین میتونید بخونید
به سادگی با نگه داشتن دکمه func و همزمان روشن کردن دستگاه وارد قسمت تنظیم فرکانس میشید که با استفاده از صفحه کلید میتونید فرکانس دلخواه رو وارد کنید و سپس بازدن کلید ptt اون رو ذخیره کنید (لازم به ذکر هست فرکانسی که وارد میکنید شامل رنج خاصی هست که در این مدل بین 450 تا 470 mhz متغیر میباشد )

اما با نگه داشتن کلید scan و همزمان روشن کردن دستگاه ( توسط کلید چرخشی ولوم ) فرکانس هایی که داخل خود دستگاه هست بین اون رنجی که بالا گفتم میتونید مثل scan رادیو های معمولی به طور اتوماتیک یا دستی بگردید و ذخیره کنید .

اما از کاربرد اون کلید های عددی A . B .C . D هنوز اطلاعی ندارم .

و صفحه کلید دستگاه توسط فشار دادن و نگه داشتن کلید ستاره قفل و باز میشه .

و در نهایت ببخشید اگه طولانی نوشتم و اولای نوشته هام رو شرح واقعه کردم .

شما هم اگه به نکته جدیدی رسیدید یا امکانات جدیدی کشف کردید ما رو بی بهره نزارید .

با سپاس
بهزاد

amirreza1

کاربر
2009-05-20
3
7
سلام.فكر كنم روي آنها اگر اشتباه نكنم 1دكمه اسكن و 1دكمه فونك وجود داره براي تنظيم فركانس كانال فونك رو نگهداريد و روشن كنيد سپس بعد از دادن فركانس مورد نظر ptt رو بزنيد و دوباره خاموش روشن كنيد

behzad3g

کاربر
2013-03-08
3
25
با دکمه های a b c d تا اونجا که من میدونم وقتی توسط کامپیوتر پروگرام میشه کاربرد دارن این دکمه ها . در مورد غیر مجاز بودن هم باید بگم با نهایت تاسف هر وسیله ای که در کشور ما بشه بهش گفت بیسیم غیر مجاز تلقی میشه مگر اونایی که بچه ها ازش استفاده میکنن و بیشتر از 50 متر برد نمیدن و fm هستن . البته امروز فردا اونها میرن تو لیست

amirreza1

کاربر
2009-05-20
3
7
سلام.ممنون اگر امكانش هست سريع تر پاسخ دهيد اين بيسيم هارو كجا ميتونم تهيه كنم؟

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
اغلب این بیسیمها که شرکتهای خصوصی و کارهای عمرانی دارن یو اچ اف هست و زیاد تداخلی نداره با ارگانها.
اما همین بیسمها مدل وی اچ اف هم دارن که اصلا به مردم معمولی وشرکتها نمیفروشن و باید حتما باند مجاز داشته باشن.
بدرود

parvin981

کاربر
2011-06-26
1
0
بهزاد جان ممنون / حداقل تونستم راه اندازیشون کنم / با وجود اینکه کسی رو ندارم باهاش بیسیم بازی کنم ولی راه اندازیش برام شیرین بود / دستت درد نکنه

hamzeh2055

کاربر
2015-02-25
1
0
سلام لطفا در مورد نحوه پروگرام gp338 و نرم افزار ان توضیخ دهید لطفا اگه نرم افزار پروگرام دارید در سایت بگذارید. با تشکر فراوان

wolfx990

کاربر
2010-01-11
3
13
صفحه کلید دستگاه 5118 من با نگه داشتن همزمان دکمه های -ch و func قفل و باز میشه.
بقیه تنظیمات دقیقا مثل گفته های دوستمون behzad3g در پست 11 هست.

reza.1996

کاربر
2015-12-06
1
0
سلام یک سوال
فرض کنید من به هر کانال یک بیسیم دستی یک فرکانس مشخص دادم و ذخیره کردم و حالا میخوام دوباره ببینم که به هرکانال چه فرکانسی دادم
راهی برای این کار هست؟؟؟؟

بالا