آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست مدار میگر (تست عایقی)

saeed rafat

کاربر
2009-01-05
79
272
با سلام

فکر کنم مشکل دوستان اینه که نمیدونن تست عایقی چیه (البته تو کار ما)،عایقی که ما روی کابل میزنیم(اصطلاحی که ما بکار میبریم)برای اندازه گیری ۱.مقاومت لایه پلاستیکی و ۲.مقاومت عایقی مفصلهایی که احتمالا رطوبت به اونها رسیده می باشد نه مقاومت عایقی مس کابل ،اونی که اساتید فرمودن تست تضعیف یا افت الحاقی کابل هست که بر حسب db/km هست البته این مقدار بر حسب ضخامت کابل تفاوت میکنه و روش کار اینه که شما فرکانس یک کیلو یا سه کیلو هرتز رو روی کابل میفرستین و از انتهای کابل مقدار تضعیف شده رو اندازه میگیرید که مورد بحث ما نیست ،مقدار5000m اهم در هر کیلومتر برای اینه که ببینیم مقاومت روکش لاستیکی چقدر هست بخصوص که مخابرات از ریموت یا pcm برای توسعه کارش در جاهایی که خطوط پر هستن استفاده میکنه بطور ساده یعنی یک خط رو به ۴ تا ۸مشترک اختصاص میدن و یک رانژه رو گاها تا ۳۰۰ولت زیر بار میبرن که این پوشش لاستیکی(پلیمری)میسوزه ،امیدوارم متوجه لزوم این مقدار مقاومت شده باشید
البته مواردی دیگه هم توی کار ما هست مثل نویزی که به شبکه و کابلها از بیرون اعمال میشه که بر حسب dbrn محاسبه میشه و ......
در آخر ما بر عکس دوستان الکترونیک دنبال مقاومت خیلی بالا هستیم (قطع کامل هر گونه جریانی)و نمیخواهیم رعد و برق و .... عبور کنه ،به موضوع از این طرف نگاه کنید اگه بازم متوجه نشدید بفرمایید تا جزوه مهندس فرتاش رو که بنده شاگردی ایشون رو کردم براتون بزارم ،البته اگه امکان داشت یک عکس از دستگاه انگلیسی (اگه همکاران هنوز این دستگاه رو داشته باشن) در هنگام نمایش مقدار 100G اهم که دوستان تا حالا ندیدن براتون بزارم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با سلام

فکر کنم مشکل دوستان اینه که نمیدونن تست عایقی چیه (البته تو کار ما)،عایقی که ما روی کابل میزنیم(اصطلاحی که ما بکار میبریم)برای اندازه گیری ۱.مقاومت لایه پلاستیکی و ۲.مقاومت عایقی مفصلهایی که احتمالا رطوبت به اونها رسیده می باشد نه مقاومت عایقی مس کابل ،اونی که اساتید فرمودن تست تضعیف یا افت الحاقی کابل هست که بر حسب db/km هست البته این مقدار بر حسب ضخامت کابل تفاوت میکنه و روش کار اینه که شما فرکانس یک کیلو یا سه کیلو هرتز رو روی کابل میفرستین و از انتهای کابل مقدار تضعیف شده رو اندازه میگیرید که مورد بحث ما نیست ،مقدار5000m اهم در هر کیلومتر برای اینه که ببینیم مقاومت روکش لاستیکی چقدر هست بخصوص که مخابرات از ریموت یا pcm برای توسعه کارش در جاهایی که خطوط پر هستن استفاده میکنه بطور ساده یعنی یک خط رو به ۴ تا ۸مشترک اختصاص میدن و یک رانژه رو گاها تا ۳۰۰ولت زیر بار میبرن که این پوشش لاستیکی(پلیمری)میسوزه ،امیدوارم متوجه لزوم این مقدار مقاومت شده باشید
البته مواردی دیگه هم توی کار ما هست مثل نویزی که به شبکه و کابلها از بیرون اعمال میشه که بر حسب dbrn محاسبه میشه و ......
در آخر ما بر عکس دوستان الکترونیک دنبال مقاومت خیلی بالا هستیم (قطع کامل هر گونه جریانی)و نمیخواهیم رعد و برق و .... عبور کنه ،به موضوع از این طرف نگاه کنید اگه بازم متوجه نشدید بفرمایید تا جزوه مهندس فرتاش رو که بنده شاگردی ایشون رو کردم براتون بزارم ،البته اگه امکان داشت یک عکس از دستگاه انگلیسی (اگه همکاران هنوز این دستگاه رو داشته باشن) در هنگام نمایش مقدار 100G اهم که دوستان تا حالا ندیدن براتون بزارم

سلام
بابت پاسخ شما ممنونم
اساسا موضوع 100 گیگا اهم برای من جالب و باور نکردنی است و بسیار مشتاقم بدونم رعایت چنین اهمی با چه دستگاهی تست میشه و اصولا چنین ماده کاربردی و یا چنین شرایطی بعنوان شرایط مطلوب و یا ناهنجار قابل طرح و بررسی هست یا نه

اصولا تصور میکنم فاصله پروب دستگاه خیلی کمتر از 100 گیگاست که با عنایت و بزرگواری و ارسال تصویر برام روشن میشه و اصلاح میشم
کماکان تصور میکنم منبع اطلاعات شما موثق نیست ولی امیدوارم در اشتباه باشم و مطلب تازه ای یاد بگیرم

سپاس

saeed rafat

کاربر
2009-01-05
79
272
سلام
بابت پاسخ شما ممنونم
اساسا موضوع 100 گیگا اهم برای من جالب و باور نکردنی است و بسیار مشتاقم بدونم رعایت چنین اهمی با چه دستگاهی تست میشه و اصولا چنین ماده کاربردی و یا چنین شرایطی بعنوان شرایط مطلوب و یا ناهنجار قابل طرح و بررسی هست یا نه

اصولا تصور میکنم فاصله پروب دستگاه خیلی کمتر از 100 گیگاست که با عنایت و بزرگواری و ارسال تصویر برام روشن میشه و اصلاح میشم
کماکان تصور میکنم منبع اطلاعات شما موثق نیست ولی امیدوارم در اشتباه باشم و مطلب تازه ای یاد بگیرم

سپاس
خدمتتون عرض کردم مشکل شما اینجاست که دنبال عبور جریان هستید در صورتی که در تست عایقی هدف داشتن مقاومت خیلی بالا در کابلها و...برای جلوگیری از همشنوایی است شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که بقولی در هنگام مکالمه تلفنی صدای افراد دیگه ای رو هم شنیده باشید ،یکی از دلایل این مشکل عدم وجود مقاومتی هست که شما به اون باور ندارید ،اگه شما با توضیحات بنده قانع نشده باشید بعید میدونم با عکس دستگاه و...قانع بشید
ما در اندازه گیری شیلد (همون گراند خدمون)اختلاف ۱۵اهم در میانگین (زیاد درگیر محاسبات نشید) رو قطع میدونیم !!!!!که درست بر خلاف دانسته های شماست
یک نکته دیگه که بد نیست عرض کنم اینکه دستگاهی که از اون استفاده میکردیم تا 200G,ohm رو محاسبه میکرد
فکر کنم مشکل بیشتر شد!!!!!!

آخرین ویرایش:

saeed rafat

کاربر
2009-01-05
79
272

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
[XCODE][/XCODE] لینک دستگاه با مشخصاتش رو براتون میزارم به مشخصات دستگاه دقت بفرمایید

High spec, low voltage insulation tester
Insulation resistance to 200 GΩ
Test Voltages 50, 100, 250, 500
اینم لینک دستگاه
Megger Insulation Tester BMM 80 / Mohawk Ltd - A WBENC and ISO 9001 2008 Certified Company

سلام
قرار نشد هرجا گیگا اهم دیدید بعنوان دلیل اقامه فرمایید
بله گیگا اهم در همین تاپیک هم زیاد تایپ شده اما

اولا من مقصود از عبارت مربوطه را نفهمیدم
ثانیا خودش هم موضوع مربوطه را برخلاف معمول توصیف نکرده
ثالثا رنج مگا اهم سلکتور و تعداد ارقام نمایشگر این دستگاه مغایر با 200 گیگاست
رابعا ادعای منابع زمانی قابل تاییده که تست عملی بشه

زیرا اینترنت معدن ادعاهای کاذبه
قرار بود تصویر یکی از دستگاههایی که از لوازم شما بوده ارسال فرمایید

اگر ادعای مربوطه حاکی از تشخیص 200 گیگا اهم باشه بنظر من هم مشابه ادعای برق مجانی است که فقط توی اینترنت برق تولید میکنه
عبارت Test Voltages 50, 100, 250, 500 که واحد ولتاژ را ذکر نکرده ، ادعای کیلویی را تقویت میکنه
اساسا جنس دستگاه و فاصله قابل تصور پروب مغایر با 200 گیگا اهمه

سپاس

آخرین ویرایش:

saeed rafat

کاربر
2009-01-05
79
272
واقعا برا خودم متاسفم که وقتم رو اینجا هر دادم ، بنده خدا تعصب سر چی نشون میدی ،شما اگه نمیتونی کمک کنی چرا وقت منو میگیری ،توی پست قبلی هم گفتم اگه با توضیحات من قانع نشده باشی با هیچ دلیل و مدرکی هم قانع نخواهی شد ،با اینکه منو دروغ گو میدونی اما جوابتو میدم
اولا هرجا نیست و توی مشخصات دستگاه (اگه کمی انگلیسی بلد بودی این ادعا رو نمیکردی) هست این نمونه انگلیسی دستگاه که توی شرکت قبلی باهاش کار میکردم از کیفیت خیلی خیلی خوبی برخرداره اما به دلیل قیمت خیلی خیلی بالاش نسبت به مشابه ایرانی (مشابه هم نمیشه گفت)کار فرما رغبتی برای خریدش نداره
ثانیا اینکه شما متوجه نمیشی یا بهتره بگم نمیخوای بشی من نمیتونم کمکی بکنم
ثالثا خودش نمیدونسته قراره شما رو قانع کنه وگرنه یه نمونش رو برات میفرستاده
رابعا دستگاه اهم رو با سلکتور نمیسنجه بلکه اتومات هست واینکه شما ندیدی (قبلا هم گفتم)دلیل بر نبود نیست
خامسا یه زحمت بکش برو دستگاه رو گیر بیار ادعاش رو آزمایش کن و اگه اینترنت اینقدر نا مطمعن هست چطور کاربرا به شما اطمینان کنن ،من اگه عکس دستگاه که هیچ خود دستگاه رو به شما بدم از حرفت بر نمیگردی ،!!!دوست عزیز این دستگاه اهمتر نیست که با سلکتور اهم رو انتخاب کنی واینکه هر ادعایی که بزرگتر از ذهن شما بود که دروغ نیست!!!!

اما توضیح دستگاه :شما اول ولتاژ کاریت (خروجی)رو انتخاب میکنی که در تست کار ما ۵۰۰ ولت هست ، بعد با فشار کلید test بسته به نوع تست (aبه زمین یا b به زمین یا a به b (نسبت به هم ))ولتاژ به کابل اعمال شده و در صفحه دستگاه مقدار مقاومت عایقی (قبلا توضیح دادم)از یک (که نشان دهنده اتصال هست)شروع شده و به کیلو ،مگا،گیگا افزایش پیدا میکنه البته مقدار مقاومت هر چقدر باشه دستگاه روی اون مقدار توقف میکنه.
توصیه این حقیر به شما اینه که به اندازه مسولیتی که توی این سایت داری یکم تواضع بد نیست از قذیم گفتن همه چیز رو همگان دانن ،همگان هنوز از مادر زاییده نشده
واینکه اگه نمیتونی گره از کار کسی باز کنی جلوی پاش سنگ ننداز ،اگه از همون اول میگفتین کمکی نمیتونین بکنین یا به تاپیکم جواب نمیدادین منم وقتم رو اینجا هدر نمیدادم ،سر گیگا اهم با شما بحث کنم،!!! لا اقل چهار تا پستی که جنابعالی زدین میخوندم یه چیزی بیشتر یاد میگرفتم
البته انتظار بنده از استاد رجبی بیشتر از اینها بود

موفق باشید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
واقعا برا خودم متاسفم که وقتم رو اینجا هر دادم ، بنده خدا تعصب سر چی نشون میدی ،شما اگه نمیتونی کمک کنی چرا وقت منو میگیری ،توی پست قبلی هم گفتم اگه با توضیحات من قانع نشده باشی با هیچ دلیل و مدرکی هم قانع نخواهی شد ،با اینکه منو دروغ گو میدونی اما جوابتو میدم
اولا هرجا نیست و توی مشخصات دستگاه (اگه کمی انگلیسی بلد بودی این ادعا رو نمیکردی) هست این نمونه انگلیسی دستگاه که توی شرکت قبلی باهاش کار میکردم از کیفیت خیلی خیلی خوبی برخرداره اما به دلیل قیمت خیلی خیلی بالاش نسبت به مشابه ایرانی (مشابه هم نمیشه گفت)کار فرما رغبتی برای خریدش نداره
ثانیا اینکه شما متوجه نمیشی یا بهتره بگم نمیخوای بشی من نمیتونم کمکی بکنم
ثالثا خودش نمیدونسته قراره شما رو قانع کنه وگرنه یه نمونش رو برات میفرستاده
رابعا دستگاه اهم رو با سلکتور نمیسنجه بلکه اتومات هست واینکه شما ندیدی (قبلا هم گفتم)دلیل بر نبود نیست
خامسا یه زحمت بکش برو دستگاه رو گیر بیار ادعاش رو آزمایش کن و اگه اینترنت اینقدر نا مطمعن هست چطور کاربرا به شما اطمینان کنن ،من اگه عکس دستگاه که هیچ خود دستگاه رو به شما بدم از حرفت بر نمیگردی ،!!!دوست عزیز این دستگاه اهمتر نیست که با سلکتور اهم رو انتخاب کنی واینکه هر ادعایی که بزرگتر از ذهن شما بود که دروغ نیست!!!!

اما توضیح دستگاه :شما اول ولتاژ کاریت (خروجی)رو انتخاب میکنی که در تست کار ما ۵۰۰ ولت هست ، بعد با فشار کلید test بسته به نوع تست (aبه زمین یا b به زمین یا a به b (نسبت به هم ))ولتاژ به کابل اعمال شده و در صفحه دستگاه مقدار مقاومت عایقی (قبلا توضیح دادم)از یک (که نشان دهنده اتصال هست)شروع شده و به کیلو ،مگا،گیگا افزایش پیدا میکنه البته مقدار مقاومت هر چقدر باشه دستگاه روی اون مقدار توقف میکنه.
توصیه این حقیر به شما اینه که به اندازه مسولیتی که توی این سایت داری یکم تواضع بد نیست از قذیم گفتن همه چیز رو همگان دانن ،همگان هنوز از مادر زاییده نشده
واینکه اگه نمیتونی گره از کار کسی باز کنی جلوی پاش سنگ ننداز ،اگه از همون اول میگفتین کمکی نمیتونین بکنین یا به تاپیکم جواب نمیدادین منم وقتم رو اینجا هدر نمیدادم ،سر گیگا اهم با شما بحث کنم،!!! لا اقل چهار تا پستی که جنابعالی زدین میخوندم یه چیزی بیشتر یاد میگرفتم
البته انتظار بنده از استاد رجبی بیشتر از اینها بود

موفق باشید

سلام

دوست خوبم
چرا قبلا این استدلال جامع را دریغ فرموده اید
حالا قانع شدم حق با شماست
.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
فکر کنم تپیک رو ببندین بهتر باشه تا مسخره کردن کاربرا

دوست خوبم

برای اقناع خودم سوال کردم و جویای دلیل و مستند شدم که فرمودید چرا به اظهاراتم شک میکنید و چرا دروغگو خطاب می کنید باید بدون دلیل و برهان قبول کنید

عزیزم از وظایف حقیر اینه که ادعاها را با توجه به اطلاعات ناچیزم ارزیابی کنم که ارزش و اعتبار آن لااقل برای من روشن بشه

توصیه کردم که به هر اطلاعات اینترنتی اعتماد نکنید فرمودید پس چرا خودت در اینترنت فعالیت میکنی پس چون خودت فعالیت میکنی باید هر اطلاعاتی را بدون ارزیابی بپذیری مانند برق مجانی

بنابرین تسلیم شدم و تایید کردم که میفرمایید مسخره کرده ام

لذا خودتان بفرمایید چه پاسخی تقدیم کنم که اجابت و اطاعت کنم
اصولا فعالیت ما در سایت صرفا بمنظور تبادل اطلاعاته نه تایید و تکذیب کورکورانه

یکبار مرقومه اخیر خود را مطالعه فرمایید ببینید حاوی استدلاله یا مملو از عصبانیت و پرخاش

لذت من در گفتگو ها زمانی است که با استدلال مخالف مواجه میشم (
نه با عصبانیت مخالف )
چالش و استدلال مخالف موجب فعالیت ذهنی و ارتقاء علمی انسان میشه
ولی تایید کورکورانه در اغلب موارد موجب هدایت به چاه میشه نه به راه

انسان هر چه داناتر میشه بیشتر احساس نادانی میکنه
(مانند انیشتین )
در هر صورت اگر جسارتی شده عامدانه نبوده و از صمیم قلب عذرخواهی میکنم و پوزش میطلبم

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا