آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست مدار آمپلی فایر

tamishan

کاربر
2013-06-06
142
208
مازندران-بهشهر
سلام
ببخشید که دیر جواب میدم برای دیود پل عدد خاصی رو نمیدونم فکر میکنم موقع خرید 3 آمپر رو از فروشنده بخواهید خودش راهنمایی میکنه بنده این مدار رو ساختم و کیفیت مطلوبی داره این مدار نیازی به اکولایزر جداگانه نداره و مدار از 2 خروجی تفکیک شده برای فرکانس بالا (مید رنج ) و فرکانس پایین (ساب ووفر) تشکیل شده.
مرسی دوست عزیز-من هنوز این مدار رو نساختم ولی برای اینکه این دو حالت خروجی رو داشته باشم در کدوم نقطه مدار از ولوم استفاده کنم ؟ لطفا در شکل توضیح دهید

tamishan

کاربر
2013-06-06
142
208
مازندران-بهشهر
مرسی دوست عزیز-من هنوز این مدار رو نساختم ولی برای اینکه این دو حالت خروجی رو داشته باشم در کدوم نقطه مدار از ولوم استفاده کنم ؟ لطفا در شکل توضیح دهید

دوست عزیز در مورد مقادیر ولتاژ خازنهای الکترولیتی توضیح دهید و چند عکس از نمونه ساخته شده قرار دهید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: doost_el

ahoora63

کاربر
2011-10-04
56
148
سلام
مقدار ولتاژ خازنها باید از ولتاژ کار مدار بالاتر باشه میتونی از 35 ولت یا 50 ولت استفاده کنی و برای دیود بریدج اگر 4 امپر باشه بهتره دیگه گرم نمیکنه و اگر اتفاقی برام مدار بیفته احتمال سوختنش کمتره سعی کن بعد از پل دیود فیوز تعبیه کنی.
مداری که انتخاب کردی مدار اسپیکر های 3 تیکه هست یه مارک پر فروشش میکرولب میتونی پیدا کنی و از اون استفاده کنی.
طبق فرمایش استاد عزیزمون تون کنترل قبل از امپلی فایر نسب میشه یعنی صدا اول به تون کنترل و بعد به امپلی وصل میشه پس باید تون کنترل اول نسب کنی و صدای خروجی تون کنترل به ورودی امپلی فایر که با in مشخص شده وصل میشه.
تون کنترل دوم ولوم صدا داره ونیاز به اضافه کردن ولوم صدا نداری و اگر خاستی اضافه کنی بهتره قبل از تون کنترل اضافه کنی صدای خروجی کارت صدا به پین های اطراف و ورودی تون کنترل به پین وسط ولوم وصل میشه و گراند (منفی) خروجی کارت صدا رو با گراند ورودی تون کنترل رو با هم به یه پایه از پایه های کاری ولوم بزن.
امیدوارم که دیگه با مشکلی مواجه نشی موفق باشی

بالا