آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست راهنمایی برای فلزیابی با 12 عدد رگولاتور 7915

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام به نظر من اینطور که شما میگید این رگلاتورهاچیزی نیست جز برای بدست اوردن منبع تغذیه دوبل(+5و-5)مثل تراکوپاورهای ماینر

آخرین ویرایش:

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426
داداش همای
این مدار شماتیک ندازه و دنبالش نگرد

کپی برداری هست

مداز شما هم فکر کنم بالس استار هست نه این مدار

homay6

کاربر vip
کاربر
2012-01-12
14
33
يزد
اقا هادى برد من درست كپى همين مدار هست فقط يك 555 اضافه داره ويك برد كوچك ديگه هم داره كه فكر ميكنم اى سى هاش lm358
وlf398. و4013. باشه فرقشون همينه البته نقشه اونو دست كشيدم صدا سوتشم درآوردم ديگه نميدونم بايد چكار كنم غير شما هم
كه انگار هيچكى ديگه هيچ جا نيست به هر كس رو زدم پيام خصوصى دادم ولى كو معرفت اقا هادى خيلى ازت ممنونم.
اينهم نقشه اى كه دستى كشيدم جاهاييكه با رنگ سبز علامت گذاشتم جاهاييه كه نميدونم به كجا وصل بوده.
اقا هادى اين دستگاه براى من خيلى عالى كار ميكرد يك فلز 15×15 را در 120 سانتيمترى ميزد ثباتس هم براى من خيلى عالى بود. برعكس. اينكه همه ميگن ثبات نداره من به دستگاه ايمان دارم كه اينهمه براش وقت گذاشتم.
http://www.uploadtak.com/images/b67_4.jpg

آخرین ویرایش:

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426
اقا هادى برد من درست كپى همين مدار هست فقط يك 555 اضافه داره ويك برد كوچك ديگه هم داره كه فكر ميكنم اى سى هاش lm358
وlf398. و4013. باشه فرقشون همينه البته نقشه اونو دست كشيدم صدا سوتشم درآوردم ديگه نميدونم بايد چكار كنم غير شما هم
كه انگار هيچكى ديگه هيچ جا نيست به هر كس رو زدم پيام خصوصى دادم ولى كو معرفت اقا هادى خيلى ازت ممنونم.
اينهم نقشه اى كه دستى كشيدم جاهاييكه با رنگ سبز علامت گذاشتم جاهاييه كه نميدونم به كجا وصل بوده.
اقا هادى اين دستگاه براى من خيلى عالى كار ميكرد يك فلز 15×15 را در 120 سانتيمترى ميزد ثباتس هم براى من خيلى عالى بود. برعكس. اينكه همه ميگن ثبات نداره من به دستگاه ايمان دارم كه اينهمه براش وقت گذاشتم.
http://www.uploadtak.com/images/b67_4.jpg

سلام اقا همای

ممنون وظیفست که اینجا به هم کمک کنیم

ابنم عکس مدار من

ممنون که دستی شماتیک واسش کشیدین

من شماتیکت رو با مدار خودم بررسی میکنم
گرچه بعضی جاها جامبر هست و با دیدن شماتیک فهمیدم
ولی اساسی بررسی میکنم و خبز میدم

شاید به کمک هم بتونیم این مدار بر قدرت رو راه بندازیم

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426
این دستگاه دو تا ولوم داره

تریشولدشم با بتانسومتر رو مداره

فرکانسش رو با بتانسیومتر بغل 555 تنظیم کن
ار بایه 3 همین ایسی فرکانس رو بزار 140 هزتز

کویلت 2 اهم باشه

اول یکم ولوم بغل اسبیکر رو باز کن بعد اون یکی ولوم که 10 دور هم باید باشه رو اینقدر تغیر بده تا فلز سنس کنه
بعدن ولوم اولی رو دوباره یکم زیادش کن و 10 دور رو هم تغییر بده

بعضی چاها هم میشه که به جای بوق زدن الارم بکشه که نقطه تفکیکشه اونجا

با لوب ادر1 هم باید 4 مترو برد بگیری راحت

موفق باشید

homay6

کاربر vip
کاربر
2012-01-12
14
33
يزد
,اقا هادى غيراز اون دوتا ولوم سه تا ديگه هم رو مدار من هست كه دوتاش وصله و سوميش هنوز جاش گمه با اطلاعاتى كه تو همين
مدت ياد گرفتم فكر ميكنم يكى از اونا براى ثبات دستگاهه كه مابين ولتاژ 24+و9+ وسروسط به هردو ورودى + يعنى پايه 5 اى سى
هاى 358 متصل شده.
ولى خيلى از مسايل برام جالبه اينكه چهارتا از اى سى ها (روى عكس سبزرنگ شده)از 9 ولت تغذيه ميشن وبقيه از 24 ولت......وديگه
اينكه ورودى رگولاتور 7809از طريق يك خازن 100ميكرو ويك ديود از خروجى اى سى 555 تغذيه شده. وپايه GND اون 24+
اقاهادى اون برد سه اى سى چه كارى انجام ميده به زود نقشه اونهم ميزارم تا ببينيد وبگيد لوپ چند دور سيم وچه شماره به قطر
چند بايد باشه وبه كجا برد وصل ميشهميخوام شكم برطرف بشه. فكر ميكنم قبلا فقط يه لوپ 100×100 داشت كه اونهم از يكدور.
كابل استفاده شدة بود. راستى مدار من به همون شكل قبلى كه تنظيم بوده, دست نخورده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

homay6

کاربر vip
کاربر
2012-01-12
14
33
يزد
اين عكس مدار كوچك سه اى سى كه يك ولوم رو برد داره يكى هم براى بيرون برد
از هر دو ولتاژ +24 و 9+ تغذيه ميكنه وسه عدد سيم مبهم روى برد هست كه جاهاش معلوم نيست.
هادى جان نظرت درباره اين برد چيه ؟؟

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426
شما عکس های واضح از مدارتون بزارید دوست عریر

همینطوزی منظورتون رو متوجه نمیشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: homay6

homay6

کاربر vip
کاربر
2012-01-12
14
33
يزد
http://upload.tehran98.com/img1/iawthz83grwb8hcy5los.jpg
اينهم عكس مدار. سوالات قبلى مشكل منه كو تا راه اندازى مدار هادى جان
راستى اون اى سى 14پايه مطمئن هستى كه 4013 چون اونو دوبارتعويض كردم زود ميسوزه لطفا اتصالاتى كه
گفتم رو راهنمايى كن بازم ازت ممنون

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا