آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست آموزش طریقه استفاده صحیح از هویه هوای گرم گورداک 952

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
داداش من هیچ کدوم از تعمیر کار های حرفه ای با هیتر کار نمیکنن .

من خودم اوایل با هیتر ترانزیستور در می اوردم که با این کار ضرر به برد میزدم .
حالا خود دانی شما اگر دمای هویه را روی478 بزاری و قداری قلع روی قطعه بزاری و با قلع کش کار کنی خیلی بهتره
این تجربه من بود
شب خوش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
دوست عزیز شما اصلا مطلب را نگرفتی که منظور من چیست؟

منظور شما این بود که تاپیک رو بالا نگاه دارید، اصولاً این کار‌ها رو در موقع خرید و فروش قطعه به کار می‌برن تو فروم ها!

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
داداش من هیچ کدوم از تعمیر کار های حرفه ای با هیتر کار نمیکنن .

من خودم اوایل با هیتر ترانزیستور در می اوردم که با این کار ضرر به برد میزدم .
حالا خود دانی شما اگر دمای هویه را روی478 بزاری و قداری قلع روی قطعه بزاری و با قلع کش کار کنی خیلی بهتره
این تجربه من بود
شب خوش

داداش اینی که شما فرمودید، ما مبتدی‌ها هم همینطوری شروع کنیم خوبه ؟ یا اول با هویه کار کنیم بهتره؟

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
داداش اینی که شما فرمودید، ما مبتدی‌ها هم همینطوری شروع کنیم خوبه ؟ یا اول با هویه کار کنیم بهتره؟

سلام اختیار دارید
بله همیشه با هویه کار کنید چون هیتر به برد اسیب جدی میرسونه شما مقداری قلع مثلا روی خازن بریزید و با هویه روش بگیرید میبینید که خازن راحت در میاد

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام اختیار دارید
بله همیشه با هویه کار کنید چون هیتر به برد اسیب جدی میرسونه شما مقداری قلع مثلا روی خازن بریزید و با هویه روش بگیرید میبینید که خازن راحت در میاد
این کار در همه موارد ۱۰۰% جواب میده یا ممکنه در برخی‌ موارد جواب نده؟

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با سلام، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات همه اساتید بزرگوار، لطفا آموزش طریقه استفاده صحیح از هویه هوای گرم گورداک 952 را از همه نظر بخصوص در هیترگیری های مختلف مقدار یا میزان درجه حرارت و مقدار درجه باد و هرگونه اقدامات ایمنی در این خصوص و تجربیات استادان فن و غیره را در این تاپیک قرار دهند.

بــــه نــــــــــــام خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا
سلام
دوست عزیز کار کردن با هیتر
بسته به نوع برد و نوع قطعه تحت تعمیر متفاوت و بصورت تجربی می باشد
[hide]بعضی از بردها جنس مقاومی دارند و اگر دمای هیتر را تا اخر هم که بذاریم برد نمیسوزه و باد نمیکند
ولی بعضی ها بسیار حساس و ظریف هستند که سریعا اگر با دمای زیاد هیتر کارکنید خود برد خراب میشود
به نظر من شما باید از یک دمای متعادل و بسته به نوع برد باد را تنظیم نمایید چون اگر فشار باد بیش از حد باشد قطعات اس ام دی ریز مانند مقاومت و خازن ها از روی برد جدا میشوند
حتما برای در اوردن قطعه از روغن لحیم و یا خمیر فلکسی استفاده نمایید چون خیلی کمک میکند به جدا شدن قطعه از روی برد و جلوگیری میکند از خراب شدن برد
پس از یک دمای متعادل و باد مناسب استفاده نمایید
سعی نکنید دما را زیاد بالا ببرید تا سریع قطعه را در بیاورید چون امکان اسیب رسیدن به برد زیاد می شود
روی برد های اوراقی خود کار کنید تا دقیق دستتون بیاد
که مقدار ولوم ها را روی چه مقداری قرار دهید
1-تنظیم دمای هیتر
2-تنظیم باد هیتر
3-استفاده از خمیر فلکسی
4-با حوصله و صبر دورتا دور ای سی را توسط هیتر گرما بدهید به فاصله یک بند انگشت
5-با یک پنس قطعه را به ارامی تکان دهید اگر همه پایه ها لحیمشان اب شده بود انوقت قطعه را بلند کنید
البته من از هیتر خیلی کم استفاده میکنم و اکثر مواقع قطعه را با خود هویه در میاورم مثلا ای سی فلش 48 پایه ها رو هم با خود هویه درمیارم
چون هم ریسکش کمتره و هم تمیز تر درمیاد!!!![/hide]

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
لطف کنید توضیح بدید چگونه این کار رو انجام می دید ؟

[hide]به نام خدا
دوست عزیز ابتدا روی پایه های ای سی مورد نظر روغن لحیم و یا بهتر است خمیر قلکسی بزنید!!!!
سپس با هویه به صورت سس!قلع بریزید روی یک طرفه تمام پایه های ای سی سپس هویه را چند لحظه نگه دارید تا قلع کامل اب شود
سپس با یک پنس یک طرف ای سی را بلند کنید و طرف دوم را هم به همین طریق خارج کنید
[/hide]

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,517
شوش شهر دانیال نبی (ع)
یک را ه خوب دیگه واسه بیرون آوردن قطعات این است که اول یک پایه را با نوک هویه گرم کرد و پایه را با تیغ های قوس دار راست بکنیم چون موقع لحیم کردن شرکت ها پایه ها را کج میکنند وقتی هر دو پایه را راست کردید اگر قطعه از سمت خود روی آن به برد چسب نشده بود میتوان از هیتر استفاده کرد اما اگر چسب شده بود اصلا این کار را نکنید و با قلع کش یا سیم قلع کش اقدام با در اوردن قلع و بعد قطعه بنمایید .

بالا