آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دانلود مدار ردیاب fpl-22

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
بازم میگم موضوع کنترل وزن تو این ردیاب کاملا غیر عملی و غیر واقعیه.حالا شما بگین که بر اساس فرمولهای ریاضی طراحی شده.این حرفها چیه.حالا اینکه ردیابها از نظر کارکرد نسبی هستند یعنی 50 درصد میشه با اون به هدف رسید یه بحثیه.اما باهاش بتونید تفکیک و وزن و ..... دیگه از اون حرفهاست.از اینجا به بعدش میشه تبلیغات.در مورد اون نقطه زن شما هم میشه بحث کرد چرا که نه.مدار رو قرار بدین و در مورد مدار توضیحات رو هم بگین تا بحث کنیم ببینیم چی ساختین.البته فکر کنم نقطه زن به واقعیت گفتار شما نزدیکتر باشه تا ردیاب

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sx555

hamidrt

کاربر
2009-10-18
13
22
جناب پاسارگاد صحت گفته های من و شما توسط هر کسی که واقعا ردیاب زن باشه و تجربه داشته باشه قابل بررسیه. پس ما چیزی که وجود داره رو نمیتونیم انکار کنیم و بحث بیهوده ای خواهد بود. مختصرا عرض کنم درسته ردیاب دستگاه بسیار پر خطایی هست و میزان خطا هم در همه ردیاب ها خیلی بیشتر از 50 درصده! هر کسی که حتی با حرفه ای ترین ردیابهای چند ده میلیونی کار کرده باشه این رو میدونه. اما اینکه شما بگی رابطه ای وجود نداره خب شما نمیدونی که وجود داره! وگرنه میتونی مثلا به دفترچه ردیاب LRL500 مراجعه کنی. سازنده اون ردیاب در دنیای ردیابی به اندازه کافی شناخته شده و قدیمی تر و مقبول تر از من و شماست که دیگه ما بیایم حرف و حدیث دیگری سر هم کنیم! سیستم کنترل وزن در ردیاب 35 هم مشابه ردیاب LRL500 هست. با این تفاوت که اونجا وزن بر حسب گرم و کیلو اعلام نمیشه ولی در ردیاب 35 این کار انجام شده. عرض هم کردم که برای فلز جدید دقیق جواب میده و تمام اپراتورهای ردیاب 35 میتونن این رو تایید کنن. شما هم اگر واقعا دنبال حق و حقیقت هستین بد نیست از چند نفرشون استعلام بگیرین. این که کار سختی نیست! ردیاب 35 هم محصول جدیدی نیست که واضح ترین نکاتش تا این حد بخواد زیر سوال باشه. پس بنظرم جای بحثی در این مورد نداریم. اینکه ردیاب تفکیک نداره بطور کلی صحیح نیست ولی در دل خاک تا حدودی درسته. بهرحال مساله تفکیک فرکانسی در ردیاب چیز جدیدی نیست و از قبل هم وجود داشته. دهها نمونه ردیاب با قیمتهای بسیار بالا در بازار خود ما وجود دارن که بر اساس همین تفکیک فرکانسی عمل میکنن. وضعیت همه دستگاههای ردیاب در این مورد کاملا شبیه به هم هست. پس باز هم جای بحثی نیست! در پست قبلی عرض کردم ما چیزی رو بصورت جدید از خودمون اختراع نکردیم. سیستمهای موجود رو تا حد زیادی تحلیل و بررسی کردیم و طرحی رو پیاده کردیم. اگر بحثی هم باشه باید توام با مقایسه عینی با دستگاههای مشابه باشه. نه اینکه ایرادی که به کلیت سیستمهای ردیاب وارد هست رو فقط متوجه ردیاب ما بدونین! این خودش نشون میده شما با غرض شخصی با موضوع برخورد میکنین.
"در مورد اون نقطه زن شما هم میشه بحث کرد چرا که نه" خود این نوع نوشتار نشون میده که جهت گیری شما چیه! نیاز به توضیح بیشتری نداره. لحن کلام همیشه حاوی مکنونات قلبی فرد هست. در واقع جای بحثی نیست! مداری هست که 6 ماه روش کار شده و به جای خیلی خوبی رسیده و آماده ساخت و استفاده برای هر کسیه. نه اینکه شما از دید یک منتقد به موضوع نگاه کنین. بخصوص که برای انتقاد باید کسی وارد موضوع بشه که توانایی طراحی فراتر از این حرفها رو داشته باشه. وقتی در ایران تا بحال کسی چنین طرحی ارائه نکرده پس یعنی توان انتقاد در سطح و منزلت طرح ما رو هم نمیتونه داشته باشه و این مطلب کاملا منطقیه. بهر صورت این مدار رو میتونین بسازین و استفاده کنین و اگر خوشتون اومد هم دعایی برای بنده بکنین و هم کمی در اینجا و اونجا برخورد مهربان تر و صادقانه تری داشته باشین! علت اینکه بنده عرض کردم چرا مدار فلزیاب فلزجو رو نمیذارین این بود که در این تاپیک مدار ردیاب اولیه ما بصورت غیر عرفی و غیر شرعی و حتی غیر قانونی مطرح شده! عملا مطابق نوعی سرقت محسوب میشه هر چند تلاش موفقیت آمیزی هم نبوده. حالا جدا از زشتی ذات این عمل که متاسفانه عده ای از جمله شما باهاش همراهی کردین یا حداقل به زشتی و غیر اخلاقی بودنش اشاره ای نداشتین ؛ سوال من این هست چطور میشه مدار بسیار مطرحی که الان نقل محافل فلزیابی شده و خیلی از فروشنده ها هم از بابت انتشارش ناراحت و کلافه هستن (بر اساس اطلاعات موثق!) شما هیچ اشاره ای ولو اندک بهش نمیکنین ولی تشریف میارین روی مداری که جنبه تجاری داشته بحث میکنین؟ اینطور بحث و اینجور موضع گیری هدفش چیه؟ چطور میشه ما دهها و صدها کار مفید عام المنفعه صورت میدیم امثال شما دوستان اشاره ای نمیکنین ولی اگر فقط یک دستگاه ردیاب ساده رو از ابتدا برای فروش گذاشتیم صدای همه در میاد و بصورت شبانه روزی هم دنبال کپی کردن یا زیر سوال بردنش هستن؟! عرض من اینه شما اگر صادق هستین و واقعا قصد خیر دارین ابتدا تلاشهای مثبت رو منعکس کنین بعد برین سراغ انتقادات و ایراد گیری.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
من سعی کردم محترمانه با شما صحبت کنم اما مثل اینکه شما دارین جور دیگه صحبت میکنین.پس بهتره که من هم لحن صحبتم رو عوض کنم.با توجه به برداشتهای روانشناسی شما از حرفهای من بهتون پیشنهاد میکنم کلا دنیای الکترونیک رو کنار بزارید و برید روانشناس بشید.البته فکر کنم تو این کار دستی تو کار دارین چون همین لحن صحبت شما بود که مردم گول حرفهای شما رو خوردن و اون سیگنال ژنراتور رو خریدن.هیچ ردیابی نموتونه وزن رو تشخیص بده حتی LRL500 اینها همش دروغ محضه. شما که طبق معمول اینجا ادعا کردین فلزیاب ساخت شما بهترینه البته این گفته ها از ادمی مثل شما کاملا طبیعیه.شما جز ادعا چیز دیگه ای هم بلدین ؟شما خودتون چقدر انتقاد پدیر هستید؟؟تا اونجا که من دیدم و میدونم هر کس که از شما انتقاد کرده جز بدو بیرا از شما و دوستان شما چیز دیگه ای ندیده .این فلزیاب شما که بقول خودتون جز بهترینه و کسی هم تا بحال پیدا نشده که بتونه این مدار رو نقد بکنه. ما ها هم که ادمهای کینه ای و عقده ای تشریف داریم .اصلا ما بی سواد شما انیشتین. همین طرز صحبت شما شخصیت شما رو واسه من یکی مشخص کرده.از دوستان محترم خواهش میکنم یکی این مدار رو اینجا اپ کنه تا ببینیم این نابغه قرن چی ساخته که زمان و زمین رو داره به هم میدوزه.در مورد این جمله اخر که گفتید"عرض من اینه شما اگر صادق هستین و واقعا قصد خیر دارین ابتدا تلاشهای مثبت رو منعکس کنین بعد برین سراغ انتقادات و ایراد گیری."

من تو پستهای قبلیم هم بابت پاسخگویی به سوالهای دوستان که انصافا خیلی از سوالها مبتدی و اعصاب خردکنی بودش تشکر کردم اما شما اقای مهندس روانشناس جور دیگه ای برداشت کردین .ولی ردیابی که داد همه رو در اورده و حتی به گفته دوستان تو همون سایت شما هم گذاشتن واسه فروش چه جای تشکری داره؟؟؟.واقعا برای شما متاسفم.

آخرین ویرایش:

sx555

کاربر
2010-04-02
18
38
ببین دوست گرام ما اینجا نه به کسی توهین می کنیم نه قصد سرکوب کسی رو داریم و سایت ایران تیکی هم مکانی هست برای تبادل اطلاعات فنی و تجربیات
علمی دیگر اساتید محترم و تعداد پستها هم فکر نمی کنم ملاک سنجش علم اشخاص باشه چرا که تعداد پستهای شما هم بیشتر از 9 عدد نیست .و اتفاقا این
طور که همه شاهدش بودیم شما کارنامه درخشانی از خودتون و همچنین انجمن ..(البته اگر بشه اسمش رو انجمن گذاشت ) ندارید کما اینکه اگر خریداران ناراضی باشند میشود مثل خالی کردن جیب که دیگر فروشندگان دست ساز انجام میدهند پس خودتون رو از انها جدا ندانید .ملاک صحبت در مورد خوب و بد هر دستگاهی در محیط بی طرفی نظیر این انجمنها صورت میگیرد وگر نه همانطور که دیگر دوستان هم شاهدش بودند انتقاد = اخراج شدن .طبیعتا کاربر های فهیم هم اگر فهیم باشه میاد و سری هم به انجمنهای دیگه میزنه که ببینه چه خبره ! در خصوص مدار ی که ساختید و به صورت رایگان قرار دادید که کار بسیار خوبی انجام دادید اما اصل طرح
هر مداری شماتیک اون هست که ملاک قضاوت و اینکه ایا کسی که باید بسازه ببینه طرح اصلا ارزش ساخت و هزینه رو داره یا نه و گرنه چشم بسته چیزی رو ساختن
وقت هدر دادنه کما اینکه اگر طرح به رایگان بودن باشه طرح تو سطح نت زیاده که کارکرد قابل قبولی هم میشه گفت دارند پس این مطلب رو شما نباید تو بوق و کرنا کنید که من طرح رایگان دادم به مردم و یه منتی هم سرشون بزارید! در خصوص سواد هم از طراحی ردیاب اول شما میشه به سواد شما پی برد که پر از نقص و ایراد هست و لذا طرح پالسی شما هم قاعدتا باید ایراد داشته باشه اگر غیر اینه شماتیک رو بزارید اینجا. چیزی که ما الان از شما شاهدش هستیم پر مدعا بودن حتی بیشتر از جناب صفایی هستش ! شما درست میفرمایید در این میدان بازی هر کسی خودش رو نشون میده! و شما هم خودتون رو نشون دادید که چند مرده حلاجید
و ایمانتون رو به پول نمی فروشید ! در مورد ردیاب هم من خودم این مدار رو ساختم و اعلام هم کردم که ایراد داره و ارزش ساخت نداره و هر کسی هم کپی کرده
مطمئنا درست کپی کرده و این طرح شماست که ایراد داره نه کپی آن !ولی برای اطمینان دیگر دوستان من از یکی دوستان خودم که قبلا این ردیاب رو تهیه کرده از
ایشون قرض میگیرم و همراه فیلم در اینجا مقایسه می کنم البته با اجازه مدیران محترم این انجمن . شما اول برید ایرادات اساسی ردیابتون رو رفع کنید بعد برید دنبال
کنترل وزن و سایر مسائل ردیابی که من هم فکر نمی کنم این مسئله صحت علمی داشته باشه اگر شما تو دستگاهی دیدید با ذکر اسم دستگاه و تست خودتون
برای اثبات مطلبی که ادعا می کنید اینجا قرار بدید در غیر اینصورت فقط میشه به چشم یک تبلیغ دروغ و ادعای پوچ دانست

hamidrt

کاربر
2009-10-18
13
22
من سعی کردم محترمانه با شما صحبت کنم اما مثل اینکه شما دارین جور دیگه صحبت میکنین.پس بهتره که من هم لحن صحبتم رو عوض کنم.با توجه به برداشتهای روانشناسی شما از حرفهای من بهتون پیشنهاد میکنم کلا دنیای الکترونیک رو کنار بزارید و برید روانشناس بشید.البته فکر کنم تو این کار دستی تو کار دارین چون همین لحن صحبت شما بود که مردم گول حرفهای شما رو خوردن و اون سیگنال ژنراتور رو خریدن.هیچ ردیابی نموتونه وزن رو تشخیص بده حتی LRL500 اینها همش دروغ محضه. شما که طبق معمول اینجا ادعا کردین فلزیاب ساخت شما بهترینه البته این گفته ها از ادمی مثل شما کاملا طبیعیه.شما جز ادعا چیز دیگه ای هم بلدین ؟شما خودتون چقدر انتقاد پدیر هستید؟؟تا اونجا که من دیدم و میدونم هر کس که از شما انتقاد کرده جز بدو بیرا از شما و دوستان شما چیز دیگه ای ندیده .این فلزیاب شما که بقول خودتون جز بهترینه و کسی هم تا بحال پیدا نشده که بتونه این مدار رو نقد بکنه. ما ها هم که ادمهای کینه ای و عقده ای تشریف داریم .اصلا ما بی سواد شما انیشتین. همین طرز صحبت شما شخصیت شما رو واسه من یکی مشخص کرده.از دوستان محترم خواهش میکنم یکی این مدار رو اینجا اپ کنه تا ببینیم این نابغه قرن چی ساخته که زمان و زمین رو داره به هم میدوزه.در مورد این جمله اخر که گفتید"عرض من اینه شما اگر صادق هستین و واقعا قصد خیر دارین ابتدا تلاشهای مثبت رو منعکس کنین بعد برین سراغ انتقادات و ایراد گیری."

من تو پستهای قبلیم هم بابت پاسخگویی به سوالهای دوستان که انصافا خیلی از سوالها مبتدی و اعصاب خردکنی بودش تشکر کردم اما شما اقای مهندس روانشناس جور دیگه ای برداشت کردین .ولی ردیابی که داد همه رو در اورده و حتی به گفته دوستان تو همون سایت شما هم گذاشتن واسه فروش چه جای تشکری داره؟؟؟.واقعا برای شما متاسفم.

دوست من میشه بفرمایین دقیقا کدوم بخش یا حتی کلمه از نوشته های من خدای نکرده جنبه توهین آمیز داشت که شما اینطور برخورد میکنین؟ بنده در کمال احترام و بصورت جزء به جزء دارم پاسخ شما رو میدم! جایی که منطق هست توهین و حتی ناراحتی بی معنیه مگر اینکه شخص احساس کنه توان بحث منطقی رو نداره!
بابت پیشنهادتون هم ممنون. بنده اگر حدود 25 سال هست به صور مختلف در دنیای الکترونیک کار میکنم ؛ 10 سال هم هست که در سایتهای مختلف و انجمنها حضور دارم و چندین سایت مشابه این رو هم در گذشته اداره کردم و کماکان هم دارم این کار رو میکنم. پس رسیدن به حداقلهایی از روانشناسی روی نوشته های افراد مطلبی ساده و طبیعیه که سایر مدیران با تجربه در این امر هم میتونن متوجه منظور بنده بشن. لذا مطلب خاصی نیست که جای بحث داشته باشه. نکته ای ساده و حاصل تجربه حضور در این محیطهاست. وانگهی نوع برخورد شما با مطالب من برای هر کاربر عادی هم مشخص میکنه که شما به هر دلیل قصد و غرض خاصی دارین یا حداقل از من خوشتون نمیاد! ما هم بحث خوش اومدنها رو نداریم. من و شما حتی اگر با هم خدای نکرده مشکل شخصی هم داشته باشیم نباید بخودمون اجازه بدیم مسائل شخصی روی اظهار نظرهای فنیمون تاثیر بذاره. حداقل من سعی میکنم اینطور باشم!
اینکه هر ردیابی نوعی سیگنال ژنراتور هست یک واقعیته. برای همه ردیاب های آنتنی دنیا همینطور بوده و هست. عرض کردم ایرادی رو به کار ما بگیرین که مختص کار ما باشه نه عمومیت داستان! در عین حال ردیاب 35 یک ژنراتور ساده نیست. ژنراتوری مخصوص ردیابی با قابلیت فرکانسی دقیق و سیستم کنترل وزن هست که شما هر چقدر هم اصرار کنین قادر نیستین انکارش کنین چون در عمل توسط دهها نفر تست شده و نتیجش مشخص شده. پس اصرار نکنین اصل قضیه رو کلا رد کنین. وگرنه میتونم ادرس این تاپیک رو به تک تک اون افراد بدم تا بیان و از تجربیاتشون در این زمینه بگن.
غیر ردیاب LRL500 ردیاب آلمانی Tomdec هم از روش مشابهی برای حذف اهداف بر اساس وزن استفاده میکنه. حالا شما اگر میگی کلا همه این چیزها برای همه دستگاهها دروغه ؛ خب من دیگه حرف و بحثی ندارم! این نظر شماست و شاید کلا مخالف ردیابی هم باشین. ولی هر مطاعی بازار خودش رو داره و ردیاب رو هم باید کسی ارزیابی کنه که ردیاب زن باشه. لذا نظر کسانی شرطه که با دستگاههای مختلف ردیاب کار کرده باشن و جواب گرفته باشن. کسانی هم هستن که به هر دلیل نمیتونن با ردیاب کار کنن و هر ردیابی دستشون بگیرن وضع همینه. مشکل ردیابی هم بیشتر همین هست که همه نمیتونن خیلی خوب ازش استفاده کنن چون دستگاهی نیست که بصورت فول الکترونیک کار کنه و عملا قسمت گیرنده ردیاب آنتنی صرفا خود آنتنها هستن که عملکرد و واکنششون به شدت وابسته به نحوه آنتن زنی فرد اپراتور هست. به همین دلیل مدتهاست که بنده شخصا خرید هیچ ردیابی رو به کسی توصیه نکردم و همیشه در پیغامها هم عرض کردم که ابتدا با یک ردیاب ساده موبایلی کار رو شروع کنین و اگر حس کردین میتونین به نتیجه برسین برین سراغ ردیاب های پیشرفته تر. حالا چه ردیاب ما باشه یا هر ردیاب دیگری.
ببینید بنده در کجای صحبتم عرض کردم فلزیاب من بهترینه؟! همین مشخص میکنه صحت سایر حرفها چقدره! عرض مشخص من این بود که در ایران کسی فلزیاب طراحی و منتشر نکرده و این برای اولین بار هست! حالا شما اگر غیر از این مورد رو سراغ دارین بفرمایین ما آگاه بشیم! البته ابن رو هم بگم که بنده میدونم شما روی مدار دیگران قبلا یک برنامه فلزیاب نوشته بودین که بنده هم در جریانش بودم ولی اولا مدار رو خودتون کار نکرده بودین و در ثانی برنامه ای که نوشته بودین اصلا قابل مقایسه با طرح ما نبوده. غیر این مورد که اتفاقا خود شما انجام داده بودین و آخرش معلوم نشد به کجا رسید ؛ بنده هیچ تلاشی حداقل بصورت یک طرح عمومی از هیچ ایرانی دیگری ندیدم! پس بحث بهترین نیست. بحث اولین و تنها مورد تا این لحظه هست!
در مورد بد و بیراه هم که فعلا همینجا 2 پست زدیم ؛ ذره ای توهین هم نکردیم و شما شروع به این نوع برخورد کردین! قضاوت با دیگرانه. این موضوعی نیست که بخوام وقت صرف بحث روش بکنم.
در ضمن شما اون مدار ما رو خیلی قبل تر دیدی! حالا چرا خودت رو بی اطلاع نشون میدی واقعا نمیدونم! حداقل پست قبلی شما نشون داد که از وجود و مختصات اون طرح بصورت کلی اطلاع داری. در انجمن ما هم قطعا گهگاه حضور داری! جمله اخر من هم منظورش کاملا مشخص بود. شما تشریف میاری روی مداری که به قصد سرقت از ما و تخریب ما منتشر شده نظر میدی ولی مداری که خودمون برای همه گذاشتیم رو اصلا تمایلی به بحث در موردش ندارین!!! خب چرا؟ خب مشخصه چون حب و بغض و غرض شخصی در کاره. وگرنه برای داوری باید خوب و بد رو با هم بررسی کرد. شما و بعضی دوستان دیگه هر کدوم به دلایل مختلف همه گروه کر تشکیل دادین که بگین ردیاب فلزجو کلاهبرداریه و اصلا بدرد نمیخوره و ... ولی بنده میگم در اون انجمن صد ها کار دیگه بصورت مجانی انجام شده و چندین مدار منتشر شده یا روشون کار شده پس نظر شما در اون موارد چی میشه؟ هیچ! ناراحت هم میشین! بنده این همه کار شبانه روزی کردم که خب شما یا دیگران اگر میتونستین یا میخواستین میکردین. ولی اگر راجع به کارهایی که کردم حرف میزنم میشم ادم خود بزرگ بین و مغرور و سایر مواردی که شما بمن نسبت دادین! خب چرا؟ آیا این کارها ادعا بوده؟ آیا انجام نشدن؟ آیا شما تونستین بهترش رو انجام بدین؟ واقعا کدومش؟ خواهشا یک مقدار هم انصاف داشته باشین! بنده شاهد بودم شما در یک وبلاگ برات مشکل بود جواب سوالات دیگران رو بدی ولی ما 2 ساله داریم صبح تا شب این کار رو میکنیم! واقعا این کم چیزی هست که الان شما بخوای اینطور بنده رو زیر سوال ببری؟
ردیاب 35 داد همه رو دراورده بفرض که درست هم باشه. ولی چه کسی اجازه میداد در خود انجمن این مسائل منعکس بشه؟ آیا امکان سانسور نبود؟ خب چرا سانسور نکردیم؟ واقعا میتونین یک مقدار در مورد علتش فکر کنین و به من جواب بدین؟ چرا یک فروشنده واقعی دیگه حتی در دنیا نمیاد برای اینجور محصولات محیطی ایجاد کنه که خریداران نظرشون رو بگن و تبادل نظر کنن؟ کدوم یک از فروشندگان داخلی که امروز مدعی العموم شدن چنین کاری میکنن؟ اگر چنین محیطی برای بررسی هر دستگاهی ایجاد بشه میدونین چی پیش میاد؟ چیزی جز ناله و فریاد در مورد تک تک اون دستگاهها نخواهد بود. بخصوص از نوع ردیاب! به همین جهته که شما اگر در مورد هر ردیابی در نت جستجو کنین فقط به معرفی و تبلیغات بر میخوردین نه بررسی فنی واقعی توسط خریداران. علتش هم مشخصه چون همه این دستگاهها خطای زیادی دارن.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
اقای حمید بجای اینکه بحث رو به بیراهه بکشید و بقول خودتون جواب بدو بیرا ما رو بدین بیایید از ردیابتون دفاع کنید و بگید بر اساس چه مبنایی ردیاب شما تفکیک میکنه و یا وزن فلز رو تشخیص میده؟فقط نگید که بر اساس فرمولهای ریاضیه.اگه اینظور باشه من هم همینجا میگم یه ردیاب ساختم که قادره فلزات مدفون شده در کرات دیگه رو از تو حیات خونه خودم تشخیص بده اونهم بر اساس فرمول ریاضی.این که نمیشه دفاع.من در مورد فلزیاب که منتشر کردم چه ادعایی کردم همونجا هم گفتم که این از طرحهای شرکت پالس دتکتوره.ولی شما از همون اول گفتین که سورس برنامه رو قرار بده تا روی مدار بحث کنیم که من این کار نکردم هر چند برنامه خاصی نداشت و شما هم گفتین که اگه سورس رو قرار ندین اینطور برداشت میشه که میخواین مدار تو اینجا(تو انجمن شما)اصلاح بشه واسه مقاصد خودتون. شما اگه صادقانه مداری رو ساختین خوب سورس رو منتشر کنین تا روی مدار بحث بشه.من فکر نکنم از شما ارثیه یا چیزی طلبکار باشم که ازتون خوشم نیاد.اینجا مدار رو اپ کردن و من هم نظرم رو در مورد ردیاب گفتم بازم میگم این ردیاب علارقم ادعای شما هیچ حری واسه گفتن نداره.بله حق با شماست توسط دهها نفر تست شده و ماهم نتیجه اون رو داریم میبینیم.
این جمله شما که گفتین"شما تشریف میاری روی مداری که به قصد سرقت از ما و تخریب ما منتشر شده نظر میدی ولی مداری که خودمون برای همه گذاشتیم رو اصلا تمایلی به بحث در موردش ندارین!!! خب چرا؟"اخه مرد حسابی وقتی هرکی مدار شمارو خریده ناراضی بوده و مدارش هم که اینجا حاضره و چند نفر هم نظر دادن چرا نباید نظر داد.صرفا به این خاطر که از مدار شما انتقاد شده حالا اگه از مدار شما تعریف میشد فکر کنم تا الان ما هم میشدیم دوست شما نه دشمن کینه ورز و بی انصاف و .... چرا من در مورد مداری که رایگان منتشر کردین تمایل به بحث نشون نمیدم شما مدار رو اینجا اپ کن اگه ما رو قابل بدونید ما هم روی مدار بحث میکنیم.خودت هم که تشریف داری.

من دیگه بحث رو ادامه نمیدم. شب دوستان و دشمنان بخیر:khandehhhh:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sx555

hamidrt

کاربر
2009-10-18
13
22
ببین دوست گرام ما اینجا نه به کسی توهین می کنیم نه قصد سرکوب کسی رو داریم و سایت ایران تیکی هم مکانی هست برای تبادل اطلاعات فنی و تجربیات
علمی دیگر اساتید محترم و تعداد پستها هم فکر نمی کنم ملاک سنجش علم اشخاص باشه چرا که تعداد پستهای شما هم بیشتر از 9 عدد نیست .و اتفاقا این
طور که همه شاهدش بودیم شما کارنامه درخشانی از خودتون و همچنین انجمن ..(البته اگر بشه اسمش رو انجمن گذاشت ) ندارید کما اینکه اگر خریداران ناراضی باشند میشود مثل خالی کردن جیب که دیگر فروشندگان دست ساز انجام میدهند پس خودتون رو از انها جدا ندانید .ملاک صحبت در مورد خوب و بد هر دستگاهی در محیط بی طرفی نظیر این انجمنها صورت میگیرد وگر نه همانطور که دیگر دوستان هم شاهدش بودند انتقاد = اخراج شدن .طبیعتا کاربر های فهیم هم اگر فهیم باشه میاد و سری هم به انجمنهای دیگه میزنه که ببینه چه خبره ! در خصوص مدار ی که ساختید و به صورت رایگان قرار دادید که کار بسیار خوبی انجام دادید اما اصل طرح
هر مداری شماتیک اون هست که ملاک قضاوت و اینکه ایا کسی که باید بسازه ببینه طرح اصلا ارزش ساخت و هزینه رو داره یا نه و گرنه چشم بسته چیزی رو ساختن
وقت هدر دادنه کما اینکه اگر طرح به رایگان بودن باشه طرح تو سطح نت زیاده که کارکرد قابل قبولی هم میشه گفت دارند پس این مطلب رو شما نباید تو بوق و کرنا کنید که من طرح رایگان دادم به مردم و یه منتی هم سرشون بزارید! در خصوص سواد هم از طراحی ردیاب اول شما میشه به سواد شما پی برد که پر از نقص و ایراد هست و لذا طرح پالسی شما هم قاعدتا باید ایراد داشته باشه اگر غیر اینه شماتیک رو بزارید اینجا. چیزی که ما الان از شما شاهدش هستیم پر مدعا بودن حتی بیشتر از جناب صفایی هستش ! شما درست میفرمایید در این میدان بازی هر کسی خودش رو نشون میده! و شما هم خودتون رو نشون دادید که چند مرده حلاجید
و ایمانتون رو به پول نمی فروشید ! در مورد ردیاب هم من خودم این مدار رو ساختم و اعلام هم کردم که ایراد داره و ارزش ساخت نداره و هر کسی هم کپی کرده
مطمئنا درست کپی کرده و این طرح شماست که ایراد داره نه کپی آن !ولی برای اطمینان دیگر دوستان من از یکی دوستان خودم که قبلا این ردیاب رو تهیه کرده از
ایشون قرض میگیرم و همراه فیلم در اینجا مقایسه می کنم البته با اجازه مدیران محترم این انجمن . شما اول برید ایرادات اساسی ردیابتون رو رفع کنید بعد برید دنبال
کنترل وزن و سایر مسائل ردیابی که من هم فکر نمی کنم این مسئله صحت علمی داشته باشه اگر شما تو دستگاهی دیدید با ذکر اسم دستگاه و تست خودتون
برای اثبات مطلبی که ادعا می کنید اینجا قرار بدید در غیر اینصورت فقط میشه به چشم یک تبلیغ دروغ و ادعای پوچ دانست

ابتدا این رو عرض کنم که برام خیلی جالبه شما همین امروز در این تاپیک: http://www.irantk.ir/irantk41299-8/#post403816 چندین کلمه توهین آمیز نثار ما کردین حالا که متوجه حضور بنده شدین لحن کلامتون تغییر کرد؟ حالا ادعا میکنین اینجا کسی توهین نمیکنه و بحث فنیه؟؟؟ در فاصله تنها چند ساعت شما تغییر روش دادین؟ حالا مطالب فنی مربوط به شخص شما در این انجمن کجاست که ما مطالعه کنیم؟! واقعا که!
بنده رو اگر میفرمایین که خود شما خیلی خوب منو میشناسین و در سایت خودم از هر کسی که اینجا یا اونجا بخواد ادعای فعالیت بکنه بیشتر فعالیت کردم! مستندات عینیش هم موجود و غیر قابل انکاره. ولی در مورد شما اگر من کارنامه بخوام بخاطر اینه که شما رو نمیشناسم! اینجا که فعالیت مشخصی نداشتین. جای دیگه هم معلوم نیست با چه ایدی حضور دارین. پس شما برای من یک شخصیت ناشناخته و بدون کارنامه قبلی هستین. خیلی مطلب واضحی هم هست. حالا اگر تشریف میارین از ما اینطور بدگویی میکنین و دستگاه ما رو هم زیر سوال میبرین بنده کاملا حق دارم ابتدا از شما بخوام خودتون رو معرفی کنین و بگین در این دنیای فلزیابی چه جایگاهی دارین؟ ببخشید ولی تجربه من اینطور میگه که محیط نت جوریه که یک بچه 10 ساله میتونه بشینه و یک دکتر حاذق و باتجربه رو براحتی به چالش بکشه! این رو شخصا به عینه شاهد بودم. لذا برخورد عاقلانه تر با موضوع اینه که افراد مشخص باشن و بدونیم کارنامشون چیه که بدون هیچ توضیح و بحث فنی اینطور دیگران رو قضاوت میکنن!
وجود انتقادات و پاسخگویی متقابل ما در فلزجو نشون میده که انتقاد مساوی اخراج نیست. ولی تخریب و توهین شخصی نظیر شما که کارنامه قبلی نداره و تشریف میاره در انجمن بدون اینکه حتی ردیاب رو داشته باشه شروع میکنه به دسیسه علیه خود سایت ؛ طبیعتا مساوی با اخراج آنی هست! انتقاد خیلی ساده رو هم اکثر این سایتها و انجمنها بر نمیتابن. دیگه چه برسه فروشنده ای رو که صرفا برای خراب کردن دیگران و بالا بردن خودش ایدی درست میکنه و وارد این انجمن ها میشه و توقع داره چیزی هم بهش نگن. در واقع امثال اینطور افزاد از آزادی موجود به شکل موزیانه ای سوء استفاده میکنن و میخوان خود صاحبخانه رو خراب کنن. وگرنه شما بمن بگین مثلا کدوم یکی از خریداران ردیاب فلزجو تا حالا از انجمن ما اخراج شده؟ برای اثبات ادعای خودتون یک نفر مشخص رو نام ببرین!
در انجمنهای دیگه هم یک صدم خبری که در خود فلزجو هست ؛ نیست! بیشترین حجم انتقاد نسبت به ما در انجمن خودمون هست. بیش از اون چیزی که شما فکرشو میکنین. ولی مثلا در این انجمن یا چند انجمن دیگه چه خبره؟ فقط افراد ناشناخته ای نظیر شما بدون هیچ کارنامه فنی مشغول تخریب ما هستین! وجدانا در همین انجمن یعنی شما هیچ مطلبی جز همین چند پستی که علیه ما زدین نداشتین؟ یعنی ما شدیم کلاهبردارانی که تمام ایران باید مراقب ما باشن که سرشون کلاه نذاریم و ناشناختگانی نظیر شما هم ناجیان صادق بندگان خدا هستین؟! من خواهش میکنم اینقدر با شعور دیگران بازی نکنین! مدتها این کار رو در این انجمن و جاهای دیگه کردین. ولی من تصمیم دارم به این کار شما پایان بدم. بطور مشخص هم قبلا عرض کردم تنها راه برای فروشندگانی نظیر شما اینه که کیفیت کار خودتون رو بالا ببرین. دیگه زمان این گذشته که تصور کنین با تخریب دیگران به هر قیمتی میتونین بازار خودتون رو رونق بدین!
برای ساخت مداری که جوابدهیش رو نفرات مختلف تایید کردن و فیلمش هم موجوده نیاز به شماتیک نیست. شماتیک رو صرفا برای محدود کردن امکان سوء استفاده توسط فروشندگان نذاشتم و پر واضحه مداری ساده که همه جزئیاتش قبلا بررسی شده برای ساخت احتیاج به شماتیک نداره. قطعا اگر شماتیک هم میذاشتم شما امروز مطلب دیگری رو عنوان میکردین چون مشکلتون اصولا این چیزها نیست. ولی چه بخواین و چه نخواین در اینده از طرح فلزیاب فلزجو خیلی بیشتر خواهید شنید. اون هم از کاوشگران! مطمئن باشین.
در ضمن به شما حتی ذره ای اجازه نمیدم بدون سابقه فنی مشخص در مورد سواد من صحبت کنین! بحث همون بچه 10 ساله و دکتر بود که مثال زدم. مگر اینکه بطور دقیق بگین در فلان جای مدار فلان اشتباه صورت گرفته و دلیلش چی هست یا محاسبش به چه صورته. در این صورت مشتاقانه و با بیان فنی و علمی و ارائه فرمولها در صورت لزوم در خدمت شما و سایر دوستان هستم.
در مورد ردیاب به یاری شما و دیگر دوستانتون ردیاب ما دیگه کلا فروشی هم نداره! پس خیالتون راحت باشه. بنده هم مسیر ردیابی رو نزدیک به 1 ساله که بوسیدم و کنار گذاشتم و دارم صرفا کارهای دیگه انجام میدم که تا الان ریالی سود هم نداشته. ولی خیلی برام جالبه که شما همچنان دارین ادامه میدین. حالا گیریم ردیاب 35 دستگاهی کاملا بدون کارایی بود. خب اینکه مربوط به 1.5 سال قبل بوده! ما هم هیچ محصول دیگری ارائه نکردیم جز فعالیت رایگان در انجمن و حفظ اون محیط. میشه بفرمایین شما تا کی میخواین به بهانه ردیاب ما رو تخریب کنین؟ آیا اصلا حرف دیگری غیر از ردیاب دارین؟ سایر فعالیتها که پولی نبوده و بقول معروف اسب پیشکشی رو دندوناشو نمیشمرن! ولی حقیقت داستان از نظر من اینه که فلزجو در این دو سال و اندی فعالیت کارهایی کرده که ذهن کاوشگران و مصرف کنندگان این دستگاهها روشن شده و این همه دشمنی مشخصا از طرف سایر فروشندگان فقط به همین دلیل هست. وگرنه فروشنده ای که دهها محصول با کیفیت پایین و قیمت بالا برای فروش گذاشته مطابق چه منطقی میتونه تنها به یک دستگاه ارزانتر ما این همه حمله کنه؟ پاسخ سادست. چون به زعم خودشون این یک نقطه ضعفی برای ما بوده و به بهانه اون میتونن بابت سایر روشن گری های انجام شده در فلزجو که منجر به کسادی بازارشون شده انتقام بگیرن! چندین فروشنده مشخص رو دقیقا میشناسم که دارن همین کار رو میکنن. اگر ادامه بدن مطمئنا بنده هم ساکت نخواهم موند.

hamidrt

کاربر
2009-10-18
13
22
باشه جناب پاسارگاد اجازه بدین کمی فنی تر جلو بریم!
در خصوص تفکیک یک ردیاب واقعا از سوال شما تعجب میکنم! شما اگر میگین ردیاب یک ژنراتور هست پس قاعدتا باید خیلی خوب بدونین که اصولا بحث تفکیک بین اهداف در سیستم ردیاب آنتنی بر اساس عدد فرکانس انجام میشه. یعنی خیلی ساده هر هدفی در ردیابی توسط چندین فرکانس خاص قابل سنس هست. بحث تفکیک به همین سادگیه و حالا اینکه شکل موج دقیقا چی باشه مبحثی فرعی هست. یعنی عملا با تمام شکل امواج سینوسی و مربعی و مثلثی صرفا این عدد فرکانسه که مشخص میکنه ردیاب باید چه هدفی رو مورد کاوش قرار بده. اینکه شما میفرمایین تفکیک کلا وجود نداره در واقع بحث درستی نیست و مربوط به مبحث خطاها در ردیابی میشه که در خصوص عملکرد نادرست قسمت تفکیک علت اول وجود میدانهای مغناطیسی پراکنده در محیط هست که صرفنظر از عدد فرکانس منتشر شده سبب میشن آنتنها تحت هر شرایطی به سمت نقطه ای خاص متمایل بشن و به اصطلاح ردیاب خطا بزنه! علت دوم بحث خطای تشابه فرکانسی هست که این احتمال وجود داره موادی در محیط وسیع تحت نظر ردیاب باشن که بر حسب تصادف فرکانس ردیابیشون با هدف مورد نظر ما یکسان یا خیلی نزدیک باشه و این عامل هم سبب میشه آنتنها نقطه ای رو بگیرن که از نظر ما خطا محسوب میشه. در واقع علت بالا بودن خطا در کل ردیاب ها بیشتر همین دو مورد هست. البته مورد اول در واقعیت کاوش خیلی بیشتر پیش میاد و مورد دوم با انتخاب سایر فرکانسهای ردیابی برای اون هدف تا حد زیادی قابل رفع هست.
اما در خصوص سیستم وزن که مختص ردیاب 35 بوده هر چند این موضوع تا حدی محرمانه هست و شما هم استعداد طراحی دارین و میتونین از مطلب من کاملا استفاده کنین ولی با این حال اشکالی نداره کلیتش رو عرض میکنم! ببینید اولا شکل موج استفاده شده در ردیاب ما برای سنس هدف از ترکیب دو موج مربعی خاص حاصل میشه. شکل ترکیبی این دو موج مربعی به صورتی هست که تا حدی به موج سینوسی هم نزدیکه! به این نوع موج در بحث امواج اصطلاحا Quasi میگن. با یک سرچ ساده میتونین براحتی شکلش رو هم ببینین! حالا برای قسمت سنس ما طول قسمت مثبت پالس که شامل هر دو موج ترکیبی میشه رو ثابت میگیریم که معادل طول موج یک سیکل از فرکانس مربوط به ردیابی هدف هست. اما برای قسمت کنترل وزن کافی بوده فاصله بین سیکلهای این موج ترکیبی رو بیشتر کنیم! دقت کنین این مساله با مفهوم رایج دیوتی سایکل که در فانکشن ژنراتورها استفاده میشه خیلی فرق داره! در مفهوم دیوتی سایکل طول سیکل مثبت و منفی هر دو تغییر میکنن و فرکانس کلی ثابت میمونه. ولی در اینجا فرکانس کلی به ظاهر کاملا تغییر میکنه و لذا با فرکانس متر قابل سنجش نیست اما طول قسمت مثبت ثابت باقی میمونه و ردیابی هدف مربوطه رو کاملا بطور صحیح انجام میده. در عوض با زیاد کردن فاصله پالسها یا در واقع طولانی کردن بخش منفی موج به همون نسبت اهداف سبکتر بتدریج از قابلیت ردیابی خارج و در واقع حذف میشن. این چیزی هست که ما ازش بعنوان ترکیب موج سوم در امواج کلی ردیاب یاد کردیم. اینکه چه رابطه ای بین این فاصله و وزن واقعی وجود داره مطلبی هست که بنده در اواخر مراحل تست ردیاب 35 و بر اساس اندازه گیری فاصله موج و همینطور یادداشت وزن اهداف مختلف بر اساس وزن کردن با ترازو بهش رسیدم و فرمولی ریاضی بر اساس آزمون و خطا بدست اوردم که برای اهداف از جنسهای مختلف از زیر 1 گرم تا 100 کیلو کاملا صادق بود. لذا همین محاسبه داخل برنامه ردیاب گنجانده شد و با دقت حدود 20 درصد برای اهداف جدید جوابگو هست. طبیعتا بدست اوردن وزن یک هدف از راه دور با دقت 20 درصدی بنظر خودم کار بزرگی بود و تمام کسانی که همون اوایل ردیاب 35 رو دیدن و استفاده کردن از چنین موضوعی کاملا شگفت زده شدن! اما خودم عرض میکنم برای اهداف قدیمی اکثرا وزن بالاتری بدست میاد که علتش هم هاله مغناطیسی اون هدف هست.
حالا با توجه به همه این توضیحات و مطلب شما ؛ سوال بنده اینه شما اگر میفرمایین ردیاب 35 دستگاه بدون کارایی بوده و همه ناراضی هستن ؛ میشه بفرمایین دستگاه کدوم یکی از این سازندگان ردیاب بهتر بوده؟ از کدومشون واقعا رضایتمندی هست؟ البته توجه کنین باید محیط مشابهی باشه که همه بیان و تجربیاتشون رو بگن! نه اینکه هیچ یک از دستگاههای دیگران دارای فیدبک مشخصی از طرف خریدارانش نیست و فقط خودشون ادعا در کارایی دستگاه دارن.
یکی از اشتباهات رایج کاوشگران بخصوص با ردیاب این بوده و متاسفانه هست که میخوان هر طور شده با ردیاب خالی به جواب برسن! در صورتیکه ما مدتها پیش اعلام کردیم باید از یک سیستم دیگه مثل فلزیاب هم برای تایید هدف استفاده بشه. لذا افراد متعددی رو هم داریم که از هر دو سیستم در کنار هم استفاده کردن و تا حالا خیلی چیزها هم پیدا کردن. طبیعتا اون کسی هم که به موفقیت بزرگی برسه که نمیاد جار بزنه! اونها دیگه واکنششون معمولا بصورت ناپدید شدن هست و چند مورد اینجوری هم داشتیم!!! ولی کسانی که خطا میزنن و اکثرا هم همینه ؛ طبیعتا میان و این رو با صدای بلند اعلام میکنن. یکی از دلایل وضوح نارضایتی ها همینه. موفقیت پنهانه و خطا آشکار! با این وجود موفقیتهای قابل ملاحظه ای صرفا به کمک ردیاب هم بدست اومده. اینها هم توسط کسانی بوده که شاید خود شما هم خوب میشناسینشون. پس نمیتونین بگین ردیاب کارایی نداره. با هر دستگاهی اگر فقط حتی یک بار هم موفقیت بدست بیاد به این معنیه که داره کار میکنه. ولی اگر بحث میزان خطاها باشه در موردش توضیح دادم و براحتی با یک فلزیاب تا حد زیادی میشه خطای ردیاب رو پوشش داد. لازم بذکره ردیاب از نظر شعاع زنی کاری انجام میده که از هیچ فلزیابی بر نمیاد. برای همین حتی در حد گمانه زنی روی نقاط مختلف یک منطقه و سپس تست با فلزیاب هم که شده ؛ وجود ردیاب برای کاوش در منطقه ای وسیع و کاملا مجهول ضروریه. لذا کسانی که کلا ردیاب رو قبول ندارن چون خطاهای زیادی میزنه ؛ لازمه به این توضیح من دقت کنن. اولا فلزیاب چاره ساز بسیاری از خطاهاست. در ثانی بدون چیزی مثل ردیاب هم نمیشه یک منطقه وسیع و ناشناس رو اسکن کرد. هیچ جایگزین بهتری هم در امر شعاع زنی وجود نداره. قسمت فلزیاب رو هم که میبینید بصورت مجانی زحمتشو کشیدیم و خوشبختانه دوستان لطف دارن و الان دیگه دارن با لورنز و این چیزها مقایسش میکنن! هر چند بنده اصلا چنین ادعایی ندارم ولی این دیگه نظر بعضی دوستان هست که حداقل چندین مدار فلزیاب رو قبلا ساختن. پس فکر میکنم بنده به نوبه خودم اون کاری که میتونستم و باید انجام میدادم انجام دادم. ردیاب فلزجو هم در مقایسه با کارایی خاصش قیمتی نداشته. بابت چیزهای دیگه در انجمن فلزجو هم که مطلقا وجهی دریافت نشده. دیگه شما بفرمایین شما اگر میخواستین در این مسیر باشین چطور بهتر فعالیت میکردین تا ما هم یاد بگیریم!

sx555

کاربر
2010-04-02
18
38
آقای حمید ار تی شما میدونید که سایت ایران تی کی یکی از بزرگترین انجمنهای ایران است که کلی شماتیک رایگان و همچنین کار به قول شما مجانی ارائه کرده به کاربراش که به جرات میتونم بگم اگر نبود معلوم نیست تعمیرکاران متحمل چه هزینه هایی میشدن و همچنین بخش مدارات فلزیاب که خیلی به پیشبرد این علم در کشور کمک کرده و این جای بحث نداره پس لطفا نگید:
"در این انجمن یا چند انجمن دیگه چه خبره؟ فقط افراد ناشناخته ای نظیر شما بدون هیچ کارنامه فنی مشغول تخریب ما هستین! وجدانا در همین انجمن یعنی شما هیچ مطلبی جز همین چند پستی که علیه ما زدین نداشتین؟"
و در مورد گمنام بودن من, آیا شما واقعا اسمتون حمید ار تی هست؟ آیا این اسم مستعارتون نیست؟ آیا شما میتونید خودتون رو بطور کامل معرفی کنید؟ آیا در فضای مجازی همه بصورت گمنام نیستیم؟ مگه حتما باید فروشنده باشیم ؛ ویا ازتون خرید کرده باشیم که لایق صحبت با شما باشیم؟ پس ملاکتون برای کاربرهاتون هم به همین شکله و ارزشی براشون قائل نیستید و اشخاص صاحب نظری که در الکترونیک حرفی برای گفتن دارند باید کارنامه برای شما بیاروند؟!
و در مورد مثال دکتر و بچه ی ده ساله هم "دکتری که به چالش کشیده شدن توسط یک بچه ده ساله رو توهین قلمداد کنه از نظر سن ذهنی با اون بچه فرقی نداره"
این چندصد((یک)) نفری که با ردیاب موفق شده اند و در افق محو شده اند و چند مورد اینجوری هم داشتید و طبیعتا نمیان و این رو با صدای بلند اعلام نمیکنن خوب لااقل یک موردش رو با حفظ حریم شخصیشون اینجا معرفی کنید که ما این چند صد نفر ناراضی رو مثل شما به اشتباه و فلزیاب فروش بودن متهم کنیم.
ما جنبه بی طرف داریم و بخاطر شکایت های خریدارانی که از محصول شما ناراضی بودند از شما درخواست پاسخگویی داریم وگرنه هیچ,بقول شما "دشمنی" ,در کار نیست که ما را دشمن قلمداد میکنید.
من این بحث ظاهرا فنی بی نتیجه که در بالا مطرح کردید رو با شما ادامه نمیدم ولی اگر باز هم دوست دارید خودتون رو تبرئه کنید لطفا در انجمن تقریبا یکطرفه خودتون عنوان کنید.
از محضر دوستان بابت طولانی شدن مطلب عذر میخوام.

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,089
48
ایران
اقای حمید ار تی لطفا دیگه بحث بی مورد راه نندازید جواب و پاسخ شما به طور کامل داده شده و بیش از این دیگه پاسخ شما بیشتر بازی با کلمات و سفسته از جانب شماست که تو این کار ماشا الله استاد هستید تا طراحی مدار لطفا دیگه اسپم ندید

اگر یک مورد دیگر پست اضافی و بی مورد از هر کدومتون ببینم . برخورد می کنم.​

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا