آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: داغ کردن led چراغ قوه ای

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
با سلام و خسته نباشید

دوستان یک ال ای دی چراغ قوه ای موجوده که 3.1 ولت و 1500 میلی امپر هستش و طبق عکسی که گذاشتم به هیت سینک متصله، روش هم آرم cree داره اما نمیدونم اصلی هست یا فیک

وقتی 2.7 ولت بهش متصل میشه نورش خوبه ولی بعد از 20 ثانیه خیلی داغ میکنه اما اگر 2.6 ولت متصل بشه داغ نمیکنه ولی خب نورش خیلی کم میشه 3 ولتو که دیگه حرفشو نزن به شدت داغ میکنه

حالا سوال اینجاس با توجه به این که تو مشخصات ولتاژ ورودی 3.1 ولت و حداکثر 5 ولت هستش آیا این داغ کردن عادیه بعد از چند دقیقه روشن بودن میسوزه یا نه؟

چون خودم تا حالا با led چراغ قوه سرو کار نداشتم خیلی سردر گم شدم و دست به دامن شما عزیزان شدم

IMG_20210131_010239_239.jpg

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
سلام
led چراغ قوه ای را باید با درایور راه اندازی کنید نه با منبع تغذیه
واتش هم بالاست و هیت سینک هم لازم داره

یعنی مشکل داغ کردن از نبود درایور هست؟ چون دیدم led چراغ قوه ای که بدون درایور کار میکرده، منم نمیخوام نور چراغ قوه چند حالت داشته باشه کمو زیاد بشه یا چشمک بزنه مقصود فقط روشن شدنه
مواردی هم که من استفاده کردم باطری لیتیومی، ماژول شارژباطری 3 چیپ، مقاومت و led هستش که مشکل فقط داغ کردنه led هستش که هیت سینک هم داره.

اگر زحمت بکشید و دقیق راهنماییم کنید لطف بزرگی بهم میکنید.
با تشکر فراااااااااااوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
سلام
led چراغ قوه ای را باید با درایور راه اندازی کنید نه با منبع تغذیه
واتش هم بالاست و هیت سینک هم لازم داره

یعنی مشکل داغ کردن از نبود درایور هست؟ چون دیدم led چراغ قوه ای که بدون درایور کار میکرده، منم نمیخوام نور چراغ قوه چند حالت داشته باشه کمو زیاد بشه یا چشمک بزنه مقصود فقط روشن شدنه
مواردی هم که من استفاده کردم باطری لیتیومی، ماژول شارژباطری 3 چیپ، مقاومت و led هستش که مشکل فقط داغ کردنه led هستش که هیت سینک هم داره.

با تشکر فراااااااااااوان

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
636
شیراز

با تشکر فراااااااااااوان
دوست عزیز درایو برق با فرکانس بالاتر از حدی که چشم ما نتونه تشخیص بده بهش میده یعنی ما با چشم غیر مسلح چشمک زدنشو نمیتونیم ببینیم
به همین خاطر هم led برق کمتری مصرف میکنه هم کمتر داغ میکنه هم نور خوبی میده
شرکت سازنده اگه بدونه یه مقاومت در مدار اضافیه اونو برمیداره الکی درایو نمیزارن که برادر::_iRanTK.iR_::

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
دوست عزیز درایو برق با فرکانس بالاتر از حدی که چشم ما نتونه تشخیص بده بهش میده یعنی ما با چشم غیر مسلح چشمک زدنشو نمیتونیم ببینیم
شرکت سازنده اگه بدونه یه مقاومت در مدار اضافیه اونو برمیداره الکی درایو نمیزارن که برادر::_iRanTK.iR_::

سلامو عرض ادب
دوست عزیزم بنده درایور چراغ قوه هم تهیه کردم اونم نه از رنج ارزونه سی چهل هزار تمنی، درایور5 حالته صدو سی هزار تومنی خریدم اما متاسفانه تو حالت اول که نور led 100%هستش همچنان داغ میکنه باید بزارم رو حالت دوم 50%تا led داغ نکنه و فقط گرم بشه.
اگر میدونستم اینجوری هست اصلا درایور تهیه نمیکردم سر راه باطری ها مقاومت میزاشتم تا نور حداقل 70%باشه ولی خب برای من مهم اینه یه چیزی یاد بگیرم هرچند اونقدرا هم درایور به کارم نیومد اما چندتا چیز یاد گرفتم. وگرنه اگه میخواستم چراغ قوه آماده بخرم خیلی ارزون تر از این چیزا در میومد.

بازم ممنون و مچکر از راهنماییتون

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
636
شیراز
سلامو عرض ادب
دوست عزیزم بنده درایور چراغ قوه هم تهیه کردم اونم نه از رنج ارزونه سی چهل هزار تمنی، درایور5 حالته صدو سی هزار تومنی خریدم اما متاسفانه تو حالت اول که نور led 100%هستش همچنان داغ میکنه باید بزارم رو حالت دوم 50%تا led داغ نکنه و فقط گرم بشه.
اگر میدونستم اینجوری هست اصلا درایور تهیه نمیکردم سر راه باطری ها مقاومت میزاشتم تا نور حداقل 70%باشه ولی خب برای من مهم اینه یه چیزی یاد بگیرم هرچند اونقدرا هم درایور به کارم نیومد اما چندتا چیز یاد گرفتم. وگرنه اگه میخواستم چراغ قوه آماده بخرم خیلی ارزون تر از این چیزا در میومد.

بازم ممنون و مچکر از راهنماییتون
سلام دوست عزیز
اینکه LED داغ میکنه یه چیز عادیه فقط ما باید با هیت سینک گرماشو بگیریم تا براش قابل تحمل بشه واگه جنسش خوب باشه حتما تحمل میکنه
نیازی نیست دلت براش بسوزه یعنی 10 دقیقه روشن باشه باید دست بزاری پشتش دستت بسوزه در این حد رو باید تحمل کنه
و اینکه دوباره میفرمایین با مقاومت راهش بندازین و نور بیشتر بگیرین نظرتونو دوباره به صحبت قبلیم جلب میکنم
موفق باشید

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
اصلا کاملا اشتباه راهنمایی میکنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا