آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ کردن و عدم خروجی ولتاژ صحیح در دی وی ار 7804-ms

rezvanjo

کاربر
2021-03-09
48
26
سلام خدمت اساتید و همکاران گرامی
یه دستگاه برام آوردن که ۳ تا از ic رگولاتوراش سوخته بود که تعویض کردم ولی یکیش هم داغ میکنه و هم آمپر کلی روی ۴۵۰ میلی هست و زمانی که همون ای سی و اطرافش رو لمس میکنم امپر ۳۶۰ میشه ولی بوت نمیشه شکستگی هم نمیبینم
پایه ۱ و ۲ در ای سی اتصال کوتاه هستش ای سی رو جدا کردم اتصال کوتاه همچنان هست
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پیوست‌ها

• 2.3 مگابایت بازدیدها: 149
  • 2.4 مگابایت بازدیدها: 147
  • 2 مگابایت بازدیدها: 101
  • 2.1 مگابایت بازدیدها: 160
آخرین ویرایش:

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
سلام خدمت اساتید و همکاران گرامی
یه دستگاه برام آوردن که ۳ تا از ic رگولاتوراش سوخته بود که تعویض کردم ولی یکیش هم داغ میکنه و هم آمپر کلی روی ۴۵۰ میلی هست و زمانی که همون ای سی و اطرافش رو لمس میکنم امپر ۳۶۰ میشه ولی بوت نمیشه شکستگی هم نمیبینم
پایه ۱ و ۲ در ای سی اتصال کوتاه هستش ای سی رو جدا کردم اتصال کوتاه همچنان هست
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام
روی عکس ولتاژها رو مشخص کنید .

rezvanjo

کاربر
2021-03-09
48
26
متوجه نشدم کدوم ولتاژ رو میفرمایید ولی با تعویض رگولاتورها ولتاژهای ۱۲ و ۵ و ۳.۲ و ۱.۲ رو دارم سر سلفها
الان ic رو که با پنس مشخص کردم برداشتم
به ترتیب از پایه ۱و ۲ اتصال به منفی ولتاژ 0
پایه ۳ ورودی ۱۲ ولت اکی هست
پایه ۴ و ۶ ولتاژی ندارن
پایه ۵ حدود ۶.۴ ولت
آمپر کلی هم بدون این ic حدود 0.09 هست
با ic حدود 0.45
فکر میکنم اشکال کار اتصال پایه ۲ به زمین هستش نمیتونم رفع کنم متاسفانه

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
متوجه نشدم کدوم ولتاژ رو میفرمایید ولی با تعویض رگولاتورها ولتاژهای ۱۲ و ۵ و ۳.۲ و ۱.۲ رو دارم سر سلفها
الان ic رو که با پنس مشخص کردم برداشتم
به ترتیب از پایه ۱و ۲ اتصال به منفی ولتاژ 0
پایه ۳ ورودی ۱۲ ولت اکی هست
پایه ۴ و ۶ ولتاژی ندارن
پایه ۵ حدود ۶.۴ ولت
آمپر کلی هم بدون این ic حدود 0.09 هست
با ic حدود 0.45
فکر میکنم اشکال کار اتصال پایه ۲ به زمین هستش نمیتونم رفع کنم متاسفانه
سلام
ای سی مد نظر که می فرمایید هم داغ می کند وهم اتصال کوتاه است متعلق به کدام ولتاژ است

rezvanjo

کاربر
2021-03-09
48
26
سلام و با تشکر از حسن توجه شما
فکر میکنم تغذیه ic تصویر باشه
تو تصویر مشخص کردم البته ولتاژهایی که برا پایه ها نوشتم بعد از خارج کردن ic رگولاتور مذکور میباشد

پیوست‌ها

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
سلام و با تشکر از حسن توجه شما
فکر میکنم تغذیه ic تصویر باشه
تو تصویر مشخص کردم البته ولتاژهایی که برا پایه ها نوشتم بعد از خارج کردن ic رگولاتور مذکور میباشد

باسلام
ببینید کدام یک از پایه هایش به سلف بقلی وصل می شود احتمالا ولتاز 1.5 باشد چون این ولتاژ در نزدیکی سی پیو است اگر ورودی وخروجی اتصال کرده باشد احتمال اسیب رسیدن به سی پیو زیاد است

rezvanjo

کاربر
2021-03-09
48
26
دقیقا مشکل همینه که نمیدونم چه ولتاژی باید بده و ضمنا تغذیه کدوم ای سی هست
با توجه به اینکه ای سی تصویر پشت برده و ضمنا الان که ic رگولاتور رو درش اوردم و cpu در حد نرمال گرم میشه ولی ای سی تصویر واکنشی نداره احتمال میدم مربوط به ای سی تصویر باشه
دوستان و اساتید اگه کمک و همفکری کنن ممنون میشم
ای سی تصویر رو از برد خارج کنم آیا ؟

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
دقیقا مشکل همینه که نمیدونم چه ولتاژی باید بده و ضمنا تغذیه کدوم ای سی هست
با توجه به اینکه ای سی تصویر پشت برده و ضمنا الان که ic رگولاتور رو درش اوردم و cpu در حد نرمال گرم میشه ولی ای سی تصویر واکنشی نداره احتمال میدم مربوط به ای سی تصویر باشه
دوستان و اساتید اگه کمک و همفکری کنن ممنون میشم
ای سی تصویر رو از برد خارج کنم آیا ؟
سلام
شما چرا جواب سوالاتی که پرسیدم ندادید وکاری که گفتم انجام ندادید استفاده از کلید تشکرهم اجباری نیست ولی نشان دهنده احترام به راهنما است

rezvanjo

کاربر
2021-03-09
48
26
دوست عزیز من نه سوال شما رو متوجه شدم نه راهنمایی شما رو در ضمن اینکه تو پست های بالاتر از شخص شما تشکر کردم حالا اگه تشکر سیستم براتون مهمه تمامی پستهای شما رو از این پس حتما لایک میکنم
این هم دیتاشیت ic رگولاتور دونه به دونه ولتاژها رو هم نوشتم تو پست بالا
ورودی و خروجی هم اتصال نکرده پایه ۱ یا همون GND با پایه ۲ یا sw( خروجی) اتصال کوتاه هست که بطبع نمیتونه تو خروجی ولتاژ داشته باشیم
و ضمنا با توجه به دیتا شیت ای سی تصویر بدون ای سی رگولاتور هم ولتاژهای ورودیش رو چک کردم درستن با این حساب مربوط به ای سی تصویر نیست دیگه من بیشتر از این بلد نیستم
بازم ممنون بابت حسن توجه دوستان گرامی

پیوست‌ها

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
ای سی تغذیه که اتصال است ولتاژ 1.2 ولت را میسازد و مربوط به تغذیه cpu و سوخته است .
در این مدل بردها از سی پی یو VIMICRO استفاده شده است و توان مصرفی خیلی بالایی نسبت به HISILICON دارد و گرمای بیش از حد تولید میکند و بدونه فن روی هیتسینگ ان CPU بعد از مدت کوتاه خراب میشود

پیوست‌ها

بالا