آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خطای افت ولتاژ e37 پکیج immergas

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام مهندسان یه برد پکیج آوردن خطای e37میده میتونین یه راهنمایی کنین کدوم قسمت برد امکان خرابی داره

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
عکس پکیج

پیوست‌ها

• 195.8 کیلوبایت بازدیدها: 60

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,272
تهران - ساوه
درود

اگر ولتاژ ورودی به دستگاه به کمتر از 180 ولت
برسد، کد خطای37 پکیج ایمرگاس رخ می‌دهد

بنابراین برد مشکل ندارد بلکه ولتاژ ورودی که باید در محدوده ۱۸۰ تا ۲۲۰ ولت باشد تامین نمیشود
استفاده از ترانس استابلایز فاراتل که اتوماتیک برق شهر را در محدوده ۲۲۰ ولت نگه میدارد...

یا از ترانس افزاینده دستی...

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,682
176,854
iRanTK.iR
درود

اگر ولتاژ ورودی به دستگاه به کمتر از 180 ولت
برسد، کد خطای37 پکیج ایمرگاس رخ می‌دهد

بنابراین برد مشکل ندارد بلکه ولتاژ ورودی که باید در محدوده ۱۸۰ تا ۲۲۰ ولت باشد تامین نمیشود
استفاده از ترانس استابلایز فاراتل که اتوماتیک برق شهر را در محدوده ۲۲۰ ولت نگه میدارد...

یا از ترانس افزاینده دستی...

درود بر شما

کاملا درست هست ، این خطا به دلیل افت ولتاژ اتفاق میفته ولی معمولا خرابی خازن های الکترولیتی روی برد باعث این ایراد میشه ...

البته اگر به برد سالم هم ولتاژی پایین تر از حد مجاز برسه باز هم این خطا ثبت میشه ولی بیشتر ، خرابی خازن های الکترولیتی روی برد اصلی دلیل این اتفاق هست .

خازن هایی که در برد مشخص کردم رو با نمونه مرغوب و ترجیحا با میکروفاراد بالاتر تعویض کنید .

مثلا خزان اگر 1000 میکرو هست 2200 بگذارید .

خازن صافی تغذیه مثلا اگر 22 میکرو هست 33 میکرو بگذارید .

در صورت امکان باقی خازن های الکترولیتی رو هم با همون اندازه فابریک و جنس مرغوب تعویض کنید .

Immergas.jpg

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
درود بر شما

کاملا درست هست ، این خطا به دلیل افت ولتاژ اتفاق میفته ولی معمولا خرابی خازن های الکترولیتی روی برد باعث این ایراد میشه ...

البته اگر به برد سالم هم ولتاژی پایین تر از حد مجاز برسه باز هم این خطا ثبت میشه ولی بیشتر ، خرابی خازن های الکترولیتی روی برد اصلی دلیل این اتفاق هست .

خازن هایی که در برد مشخص کردم رو با نمونه مرغوب و ترجیحا با میکروفاراد بالاتر تعویض کنید .

مثلا خزان اگر 1000 میکرو هست 2200 بگذارید .

خازن صافی تغذیه مثلا اگر 22 میکرو هست 33 میکرو بگذارید .

در صورت امکان باقی خازن های الکترولیتی رو هم با همون اندازه فابریک و جنس مرغوب تعویض کنید .

مشاهده فایل‌پیوست 202660
سلام تشکر مهندس من خازن اولی که علامت زدین تغییر دادم کنارم دیود بود اونم عوض کردم الان مشتری میگه صفحه نمایش نشون نمی‌ده اصلا...اون دیود هم چک کردم از دوطرفه راه نمی‌داد تست دیود

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,682
176,854
iRanTK.iR
سلام تشکر مهندس من خازن اولی که علامت زدین تغییر دادم کنارم دیود بود اونم عوض کردم الان مشتری میگه صفحه نمایش نشون نمی‌ده اصلا...اون دیود هم چک کردم از دوطرفه راه نمی‌داد تست دیود

درود مجدد

اون خازن ها ربطی به اینکه صفحه نمایش نشون نده ندارند؟

ببخشید سوال می کنم ، تعمیرکار هستید ؟

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
درود مجدد

اره ولی پکیج بار اولم...به مشتری هم گفتم گفت نه
درود مجدد

اره ولی پکیج بار اولم...منبع تغذیه ولتاژ به خازن صافی دادم تصویر میاد ولی نمیدونم مشکل از کجاست ولتاژ خازن جور نمیشه

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,682
176,854
iRanTK.iR
اره ولی پکیج بار اولم...به مشتری هم گفتم گفت نه

اره ولی پکیج بار اولم...منبع تغذیه ولتاژ به خازن صافی دادم تصویر میاد ولی نمیدونم مشکل از کجاست ولتاژ خازن جور نمیشه

درود مجدد

خازن کوچک کنار آی سی تغذیه را تعویض کنید .

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
درود مجدد

خازن کوچک کنار آی سی تغذیه را تعویض کنید .
تعویض کرده بودم 11ولت هم داره...ولتاژهارو نوشتم.مهندس فقط یدونه دیود بود بین پایه.های ترانس چک کردم از دو جهت هم راه نمیداد.بجاش یه دیود معمولی آمپر بالا گذاشتم .از اون احتمال داره باشه

پیوست‌ها

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,682
176,854
iRanTK.iR
تعویض کرده بودم 11ولت هم داره...ولتاژهارو نوشتم.مهندس فقط یدونه دیود بود بین پایه.های ترانس چک کردم از دو جهت هم راه نمیداد.بجاش یه دیود معمولی آمپر بالا گذاشتم .از اون احتمال داره باشه

درود مجدد

دیود فابریک خودشو بگذارید و تست کنید .

بالا