آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خریدار برد تیکان تلویزیون السیدی الجی مدل42LF120FR

vafadar1

کاربر vip
vip
کاربر
2007-05-16
143
114
24ساعت یا دقیقه؟
خب پس عیب تا جایی محدود شده روی برد آدرس اثری از سولفاته شدن دیده میشه؟
این عیب رو داشتم که با برسی دقیق تر برد آدرس متوجه شدم کمی سولفاته شده
بخاطر مواد شوینده که استفاده کرده بودند
شما باز هم اینا رو به دقت چک کنید و نتیجه رو اعلام کنید

درود مهندس. 24دقیقه نه .24 ساعت .در ضمن هر وقت روشن کنیم و تصویر از بالا به پایین خط داشته باشته مثل تصویری که قبلا ضمیمه کرده بودم) اگر چند بار خاموش و روشن کنیم تصویر میاد .و کمی پرش بالای صفحه وجود داره و حدود 5الی10دقیقه که کار کنه درست میشه و هرچه قدر کار کنه هیچ مشکلی پیش نمیاد.ولی اگر خاموش کردیم و حدود دو سه ساعت بعد روشن کردیم از دوباره تصویر نیست و از بالا به پایین خط هست و بدون اینکه دست به چیزی بزنیم و چند بار خاموش و روشن کنیم درست میشه.در ضمن هر کدام از کابلهای فلت برد تیکان به برد آدرس را جدا کنم همون فلتی که وصل هست خط داره و سمتی که وصل نیست سفید هست بدون خط.و در مورد سولفاته شدن هم بررسی و نتیجه را اعلام میکنم .سپاس از همکاری جنابعالی

vafadar1

کاربر vip
vip
کاربر
2007-05-16
143
114
درود/مهندس در مرحله اول شما باید باید تفکیک عیب کنید تا سردرگم نشید
شما یک هیت ملایم با فلکسی به چیپ بگیرید و ولتاژ های حیاتی تیکان رو بگیرید و اینکه میفرمایین گاهی اوقات مشکل حل میشه
شما یکبار فلت راست رو در بیارین تست کنید و یکبار فلت سمت چپ اگر در یکی از این موارد مشکل بر طرف شد عیب پنل هست
یا فلت های برد آدرس رو دست بذارید روشون به آرامی تکان بدید
و اینکه اگر چیپ های روی فلت برد آدرس داغ کرد یقینا باید توسط دستگاه بندینگ فلت زده بشه
لطفا نتایج رو اینجا اعلام کنید

درود . بنده کابل فلت برد آدرس و برد آدرس را بررسی کردم سولفاته نشده بودند و مشکلی نداشتند. باز هم یادآور میشم .اول اینکه این تلویزیون باید کابل LVDSماین به تیکان وصل باشه تا بکلایتها روشن بشن. دوم اینکه بعضی مواقع هم که روشن میکنم بدون هیچ مشکلی کار میکند. . خیلی عیب گنگ و عجیبی داره. سپاس از لطف جنابعالی

vafadar1

کاربر vip
vip
کاربر
2007-05-16
143
114
24ساعت یا دقیقه؟
خب پس عیب تا جایی محدود شده روی برد آدرس اثری از سولفاته شدن دیده میشه؟
این عیب رو داشتم که با برسی دقیق تر برد آدرس متوجه شدم کمی سولفاته شده
بخاطر مواد شوینده که استفاده کرده بودند
شما باز هم اینا رو به دقت چک کنید و نتیجه رو اعلام کنید

درود جناب نبی زاده .لطفا اگر امکان دارد راهنمایی کنید چگونه میتوانم کابل LVDS این تلویزیون تهیه کنم ؟ سپاس از هماری شما

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
902
Iran
درود جناب نبی زاده .لطفا اگر امکان دارد راهنمایی کنید چگونه میتوانم کابل LVDS این تلویزیون تهیه کنم ؟ سپاس از هماری شما

درود
عذر میخوام که دیر جواب دادم
کابل LDVSدر همکارانتون در شهر خودتون موجود نیست؟
اگر هست اول تست کنید اگر مشکل رفع شد بخرید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vafadar1

vafadar1

کاربر vip
vip
کاربر
2007-05-16
143
114
درود. و سپاس .هرچه دنبالش گشتم نتونستم کابل lvds پیدا کنم..از شهرهای استان فارس هستم.. در اینترنت هم موفق به پیدا کردنش نشدم.فقط یکی از همکاران اهل همدان نمونه این تلویزیون ولی پنل شکسته داشت پول ریختم حسابش ولی بعداز یکهفته گفت هرچه در انبار گشتم نتونستم پیداش کنم. و گفت مطمئن هستم که در لیست کامپیوترم هست. و بالاخره پول را برگردوند. .سپاس از راهنمایی شما

آخرین ویرایش:

vafadar1

کاربر vip
vip
کاربر
2007-05-16
143
114
درود
عذر میخوام که دیر جواب دادم
کابل LDVSدر همکارانتون در شهر خودتون موجود نیست؟
اگر هست اول تست کنید اگر مشکل رفع شد بخرید[/QUOTE

درود. و سپاس .هرچه دنبالش گشتم نتونستم کابل lvds پیدا کنم..از شهرهای استان فارس هستم.. در اینترنت هم موفق به پیدا کردنش نشدم.فقط یکی از همکاران اهل همدان نمونه این تلویزیون ولی پنل شکسته داشت پول ریختم حسابش ولی بعداز یکهفته گفت هرچه در انبار گشتم نتونستم پیداش کنم. و گفت مطمئن هستم که در لیست کامپیوترم هست. و بالاخره پول را برگردوند. .سپاس از راهنمایی شما

vafadar1

کاربر vip
vip
کاربر
2007-05-16
143
114
درود/مهندس در مرحله اول شما باید باید تفکیک عیب کنید تا سردرگم نشید
شما یک هیت ملایم با فلکسی به چیپ بگیرید و ولتاژ های حیاتی تیکان رو بگیرید و اینکه میفرمایین گاهی اوقات مشکل حل میشه
شما یکبار فلت راست رو در بیارین تست کنید و یکبار فلت سمت چپ اگر در یکی از این موارد مشکل بر طرف شد عیب پنل هست
یا فلت های برد آدرس رو دست بذارید روشون به آرامی تکان بدید
و اینکه اگر چیپ های روی فلت برد آدرس داغ کرد یقینا باید توسط دستگاه بندینگ فلت زده بشه
لطفا نتایج رو اینجا اعلام کنید

درود جناب مهندس نبی زاده. با سپاس از همکاری جنابعالی و دیگر همکاران در عیب یابی این تلویزیون .سرانجام عیب از یکی از کابلهای فلت برد آدرس به پنل بود .که هر گاه دست روی کابل میذاشتم عیب برطرف میشد و من هم کابل را با چسب در همان حالتی که با فشار دادن درست میشد چسباندم و کمی هم رادیاتورهایی که مثل خمیر بازی هستند روی آن گذاشتم و فعلا کار میکند .باز هم سپاس از همه همکاران

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: masuodd55

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
902
Iran
درود // مهندس اگرچیپ های روی برد فلت داغ نمیکنه هیچ مشکلی نداره در ضمن جواب هر کدام از اساتید که درست بود و به نتیجه رسدید به عنوان صحیح ترین پاسخ انتخاب کنید تا اگر همکار دیگری این مشکل رو داشت به نتیجه برسه
درود جناب مهندس نبی زاده. با سپاس از همکاری جنابعالی و دیگر همکاران در عیب یابی این تلویزیون .سرانجام عیب از یکی از کابلهای فلت برد آدرس به پنل بود .که هر گاه دست روی کابل میذاشتم عیب برطرف میشد و من هم کابل را با چسب در همان حالتی که با فشار دادن درست میشد چسباندم و کمی هم رادیاتورهایی که مثل خمیر بازی هستند روی آن گذاشتم و فعلا کار میکند .باز هم سپاس از همه همکاران

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vafadar1

vafadar1

کاربر vip
vip
کاربر
2007-05-16
143
114
درود // مهندس اگرچیپ های روی برد فلت داغ نمیکنه هیچ مشکلی نداره در ضمن جواب هر کدام از اساتید که درست بود و به نتیجه رسدید به عنوان صحیح ترین پاسخ انتخاب کنید تا اگر همکار دیگری این مشکل رو داشت به نتیجه برسه

درود جناب مهندس نبی زاده. پاسخهای جنابعالی در رفع این عیب بسیار موثر و صحیح تر بود...با سپاس و آرزوی توفیق همه همکاران

بالا