آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی پاور

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام.دوست عزیز.بله اون پاور درست شد خداروشکر.الان رو پاور بعدی کار میکنم.ولی نقشه شو میخوام.چون روهیت سینک اول نمیدونم دوتا13009کنار هم بودن یا یه ترانزیستور دیگه مابینشون.اخه دقت نکردم موقع در اوردن.و الان که وصل میکنم نه ولتاژ ورودی داره نه خروجی.شاید از جابجازدن ترانزیستورا باشه.به لامپ سری هم که میزنم پاورو حتی بدون اینکه بخوام سیم سبزو مشکی اتصال بدم روشن میشه لامپ و لی کمرنگ ووقتی روشن میکنم پاورو نور لامپ پررنگ میشه که یعنی اتصالی داره.الان میخوام ببینم از کدوم قطعه میتونه باشه؟پل دیود تعویض شده فیوز تعویض شده ترانزیستورای13009 تعویض شده.ولی بازم ولتاژ ندارم هنوز.البته خودم فک کنم از همون هیت سینک ورودی باشه چون سیم بنفش 5ولتو ندارم و این یعنی احتمال خیلی زیاد از همون ورودی باشه ولی نمیدونم کدومشه

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
به یه مقاومق کنار هیت سینک شک دارم 27اهم هست.به نظرت احتمال خرابیش هست؟
راستی مقاومت 27اهم وقتی با اهم متر اندازشو میگیرم 34-35 اهم نشون میده

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
به یه مقاومق کنار هیت سینک شک دارم 27اهم هست.به نظرت احتمال خرابیش هست؟
راستی مقاومت 27اهم وقتی با اهم متر اندازشو میگیرم 34-35 اهم نشون میده
دوست عزیز از اول بصورت کامل و دقیق مشکل رو توضیح بده و دقیقا کارهایی که کردی. ضمنا مدل و یه عکس هم بذار

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
دوست عزیز از اول بصورت کامل و دقیق مشکل رو توضیح بده و دقیقا کارهایی که کردی. ضمنا مدل و یه عکس هم بذار

سلام.دوست عزیز.پاور برا تعمیر اومد دستم.بازکردم دیدم فیوز سوخته خازن بزرگ ورودی هم باد کرده.پل دیود تست کردم سوخته بود تعویض شد.روی هیت سینک ورودی دوتا13009سوخته بود تعویض شد یهLD-E5027تست کردم سالم بود که اونو دیگه تعویض نکردم رو هیت سینک.یه مقاومت هست کنار هیت سینک اول 27اهم شک دارم بهش.رنگاش قرمز بنفش طلایی طلایی.ولی اهمشو میگیرم 34-35نشون میده.الان نمیدونم چرا هرکاری میکنم ولتاژورودی ندارم .هیت سینک خروجی هم تست کردم همه سالم بودن.ولی هنوز خازنای خروجی تعویض نکردم چون تست کردم به نظرم سالمن.تو عکسی که میفرستم فیوز سوخته چون بار اخر که میخواستم ولتاژ بگیرم یه لحظه دوتا پروپ بهم اتصال شدن فیوز پرید.
مدل دقیق
TRUST
MODEL-P4 1000

آخرین ویرایش:

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
دوستان یکی دیگه از پاورا تعمیر کردم درسته الان.ولی اینم فنش مشکل داره.ولتاژ میگیرم ولتاژ12ولت هست و وقتی یه فنو مستقیم میزنم به دوتا پین سوکت فن روبورد روشن میشه ولی فنی که سوکت داره میزنم روشن نمیشه باید حتما سوکتشو جداکنم از فن تا کار کنه.3تافن امتحان کردم اینطوری بود.مشکل از سوکتای خود فنه به نظرتون؟چون فک نکنم از پاور باشه چون داره 12ولتو

بالا