آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خرابی مکرر رله ها در ترانس افزاینده برق

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
به دلیل موازین اخلاقی و قوانین احتمالی سایت از قید برند دستگاه خودداری میکنم.
از وقتی که بنده تعمیر ترانس افزاینده برق رو به مجموعه فعالیت هام اضافه کرده ام یک نمونه ترانس ساخت داخل شده پای ثابت کارگاه بنده! نکته ی جالب توجه اینجاست که هر دستگاه ی که از این مدل و برند برام میاد یه مشکل واحد داره اونم خرابی هر 4 عدد رله و ترانزیستور مربوطه است!
البته با توجه به بررسی های انجام شده کنتاکت های رله کاملا سالم میباشند یعنی هیچگونه اثر خال زده گی و چسبیده گی که عموما در اثر عبور جریان غیر مجاز از کنتاکت ها بوجود میاد،دیده نمیشود،بلکه اشکال از بوبین رله هستش که قطع میباشد و معمولا ترانزیستور مربوطه هم میترکد
حال با این توصیفات چرا این مشکل در هر دستگاه تکرار میشود؟عیب در تمام دستگاه های مراجعه شده از این برند فقط همینه
اساتید و دوستان صاحب نظر راهنمائی بفرمایند.با تشکر

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
از وقتی که بنده تعمیر ترانس افزاینده برق رو به مجموعه فعالیت هام اضافه کرده ام یک نمونه ترانس ساخت داخل شده پای ثابت کارگاه بنده! نکته ی جالب توجه اینجاست که هر دستگاه ی که از این مدل و برند برام میاد یه مشکل واحد داره اونم خرابی هر 4 عدد رله و ترانزیستور مربوطه است!
البته با توجه به بررسی های انجام شده کنتاکت های رله کاملا سالم میباشند یعنی هیچگونه اثر خال زده گی و چسبیده گی که عموما در اثر عبور جریان غیر مجاز از کنتاکت ها بوجود میاد،دیده نمیشود،بلکه اشکال از بوبین رله هستش که قطع میباشد و معمولا ترانزیستور مربوطه هم میترکد
حال با این توصیفات چرا این مشکل در هر دستگاه تکرار میشود؟عیب در تمام دستگاه های مراجعه شده از این برند فقط همینه

به نام خدا
صدرصد یا کیفیت رله های استفاده شده خوب نیست
یا ولتاژ که برای تحریک بوبین رله استفاده میشود بیشتر از ولتاژ کاری رله است

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
به نام خدا
صدرصد یا کیفیت رله های استفاده شده خوب نیست
یا ولتاژ که برای تحریک بوبین رله استفاده میشود بیشتر از ولتاژ کاری رله است
با سلام
بابت پاسخگوئی حضرتعالی کمال تشکر رو دارم.سپاس
ولتاژ کاری رله ها 24 ولت میباشد و نوع Tکه در اکثر اینورترهای جوش تو قسمت پاور استفاده میشه
ولتاژ دو سر رله ها حین کار حدود 22 ولت میباشد،اما کیفیت........!
مسئله بحث برانگیز اینجاست که در هر دستگاه 4 عدد رله با هم خراب میشوند!!
تو سایر برند ها برای بنده پیش اومده تو تعمیر ،رله ی مربوط به یک پله ی خاص که بیش از حد تو مدار بوده معیوب شده و باعث عدم کارکرد صحیح ترانس شده اما رله های دیگه کاملا سالم مونده ان، اما چرا تو این مورد خاص هر 4 رله با هم فدا میشن؟ البته قبلا هم متذکر شده ام که هر دستگاه با این برند بهم مراجعه میشه دقیقا همین ایراد رو داشته
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام :
در صورت امکان و دسترسی امپدانس ( اهم سیم پیچ رله }را بزارید و همچنین عکسی از رله ها و مهمتر اینکه ولتاژ اعمالی به رله ها از طریق قطعاتی مثل رگولاتورها و.... از ولتاژ بالایی تامین میشوند یا مستقیما خروجی رکتفایر خروجی 24 ولت ترانس ؟؟؟ و یا به هر طریق دیگر ... شماره ترانزیستور را نیز بزارید .
موفق باشید .

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
از استاد رجبی گرامی بابت پاسخگوئی کمال تشکر رو دارم
امپدانس بوبین رله 647 اهم میباشد(امپدانس رله نمونه ی سالم شرکت سازنده ترانس و نمونه ی یدکی تهیه شده برابر هستن)
ترانزیستور سوئیچر به شماره C33740
ولتاژ سوئیچ رله 22 ولت میباشد
ولتاژ سوئیچ رله مستقیم و بی واسطه از 24 ولت ترانس تهیه میشود
اطلاعات دیگه ای هم نیاز هست بفرمائین تا به عرض برسونم
http://uupload.ir/files/kczw_afsoongar_681483.jpg
بسیار متشکرم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام
از استاد رجبی گرامی بابت پاسخگوئی کمال تشکر رو دارم
امپدانس بوبین رله 647 اهم میباشد(امپدانس رله نمونه ی سالم شرکت سازنده ترانس و نمونه ی یدکی تهیه شده برابر هستن)
ترانزیستور سوئیچر به شماره C33740
ولتاژ سوئیچ رله 22 ولت میباشد
ولتاژ سوئیچ رله مستقیم و بی واسطه از 24 ولت ترانس تهیه میشود
اطلاعات دیگه ای هم نیاز هست بفرمائین تا به عرض برسونم
http://uupload.ir/files/kczw_afsoongar_681483.jpg
بسیار متشکرم
با سلام :
اولا طبق دیتاشیت سازنده {چینی } این ترانزیستورها برای 20 ولت هستند و همچنین رله شما نیز 680 اهمی !!!
طراحی چنین مداری دیمی و غیر استاندارد به نظر میرسد ...
دو راه پیشنهادی زیر مشکل شما را حل خواهد کرد توصیه میکنم از مدار پیشنهادی با رگولاتور 15 ولتی {طبق شکل زیر } بهره بگیرید .بدون تغییر رله ها ولی با ترانزیستور 2222a
[hide] 1.PNG2.PNG[/hide]
موفق باشید .

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
از تشریح علمی استاد رجبی گرامی تشکر میکنم