آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی مایکروفر ELEKTA مدل EMo-349

soute

کاربر
سلام برادر ، خسته نباشید ( فریدونکناریم و محل کارم جزیره قشم ، در خدمتم )
برد دستگاه رو باز کردم و برق 220 رو مستقیما به ترانس تغذیه برد وصل کردم ، ساعت ها (3-4ساعت) کار کرد و هیچگونه مشکلی مشاهده نشد از طریق صفحه کیبورد مربوطه هر فرمانی رو بدون کم وکاست اجرا کرد ، فقط خیلی کم ترانس تغذیه گرم شده بود ، برد را به دستگاه وصل کردم دوباره همونجور شد چند دقیقه بعد سیستم کامل خاموش شد ، با این تفاسیر من بیشتر به برد نویزگیر مشکوک شدم ، المانهای این برد با اهم متر ظاهرا سالمه ، نظر شما چیه ؟ میتونه از این برد باشه ؟
ضمنا فایل پیوست شما رو هر کار کردم باز نشد ، از زحمات شما خیلی خیلی ممنون و سپاسگزارم .
لینک تصویر برد نویزگیر
www.s5.picofile.com/file/8109964042/DSC_0358.jpg

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
به نام خدا
سلام دوست عزیز و همشهری گرامی از دیار شهدا
احتراما عکس مجدد ارسال گردید
شما برد پنل جلو را باز کردید ؟
یعنی اون کابل فلت سبز به برد وصله یا کابل را جدا و به برد برق وصل کردید و در بیرون تست کردید؟
برد را لحیم کاری و سرویس و شتشو کردید ؟
اگر یکسره تست کردید یعنی کل پنل رو جدا کردید با کی برد و تست شد و مطمئن هستید برد سالمه ؟
بهتره تمام میکرو سوئیچ های درب که علامت زدم رو با اهمتر تست کامل کنید که همه باید با اهمتر بوق بزند و قطع هم قطع کامل شود
اون مورد نویز نباید تاثیرر در کار کرد داشته باشد البته عکس ارسالی شما قابل مشاهده نیست
لطفا موارد را بررسی و اعلام نمایید تشکر

6.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soute

soute

کاربر
سلام استاد گرامی
همانطور که فرمودید برد را در آوردم و دو عدد خازن تغذیه را عوض کردم و کل المانها رو لحیم کاری و با تینر شستشو دادم ولی متاسفانه به جز تاثیر جزیی ( مدت زمان روشن بودنش کمی بیشتر شده) ، کماکان مشکل به قوت خودش باقیه ، خازنهای مدار 25 ولت 1000 میکروفاراد بود که من 1000 تداشتم به جاش 2200 زدم یعنی 25ولت 2200میکروفاراد ، اشکال داره؟ موضوع دیگه اینکه می بینم مدار هر وقت گرم میشه بیشتر و زودتر قطع میکنه یعنی وقتی برد برای بار اول که سرده به برق می زنم ربع ساعتی کار میکنه ووقتی گرم باشه خیلی زودتر (1 الی 2 دقیقه) قطع میکنه و موضوع دیگه اینه که ترانس برد فرمان وز وز میکنه و بعد مدتی که به برق وصله گرم میشه نه خیلی داغ ، به نطر شما از ترانس نمیتونه باشه ؟ از خروجی ترانس تغذیه یه ولتاژ تقریبا 8 ولت و یه ولتاژ 14 ولت خارج میشه و آی سی تثبیت کننده هم نداره ، این مقادیر ولتاژ درسته ؟ و یا صدای وزوز و گرم شدن ترانس تغذیه طبیعیه ؟
از کمک و راهنمایی شما سپاسگزارم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام استاد گرامی
همانطور که فرمودید برد را در آوردم و دو عدد خازن تغذیه را عوض کردم و کل المانها رو لحیم کاری و با تینر شستشو دادم ولی متاسفانه به جز تاثیر جزیی ( مدت زمان روشن بودنش کمی بیشتر شده) ، کماکان مشکل به قوت خودش باقیه ، خازنهای مدار 25 ولت 1000 میکروفاراد بود که من 1000 تداشتم به جاش 2200 زدم یعنی 25ولت 2200میکروفاراد ، اشکال داره؟ موضوع دیگه اینکه می بینم مدار هر وقت گرم میشه بیشتر و زودتر قطع میکنه یعنی وقتی برد برای بار اول که سرده به برق می زنم ربع ساعتی کار میکنه ووقتی گرم باشه خیلی زودتر (1 الی 2 دقیقه) قطع میکنه و موضوع دیگه اینه که ترانس برد فرمان وز وز میکنه و بعد مدتی که به برق وصله گرم میشه نه خیلی داغ ، به نطر شما از ترانس نمیتونه باشه ؟ از خروجی ترانس تغذیه یه ولتاژ تقریبا 8 ولت و یه ولتاژ 14 ولت خارج میشه و آی سی تثبیت کننده هم نداره ، این مقادیر ولتاژ درسته ؟ و یا صدای وزوز و گرم شدن ترانس تغذیه طبیعیه ؟
از کمک و راهنمایی شما سپاسگزارم .

به نام خدا
سلام دوست عزیز
احتراما خازن رو دقیقا مثل اول حتما باید نصب کنی و ترانس نباید اینجوری بشه بجز اینکه قطعی در مدار باشد که باید دقیق بررسی بشه
احتمال خرابی آی سی سیستم هم وجود دارد که با پاسخ سوالات زیر میشه تشخیص داد
شما در پست قبلی اعلام کردید در بیرون از دستگاه به برق وصل کردی و چند ساعت کار کرد مجدد همون کارو بکنید و عکس بگیرید و ارسال کنید
چطور و در چه وضعیتی برد را در بیرون تست کردید ؟
کابل فلت کیبور در زمان تست وصله؟
سیم های دیگر به مدار وصله؟
لطفا از اون طرف دستگاه به طرف پریز برقه یک عکس بگیر علامت زدم

مشاهده فایل‌پیوست 83633

آخرین ویرایش:
  • Like

soute

کاربر
سلام دوست گرامی
خسته نباشید ، قبل از اینکه به موضوع بپردازیم باید حضورتون عرض کنم که فایل پیوستی شما برام باز نمیشه ، هربار روش کلیک میکنم میگه با مدیر سایت تماس بگیرید و روی مدیر کلیک میکنم فرم فعال شدن اشتراک و پرداخت وجه را می خواد که من این کار را چند بار حدود 1 هفته پیش انجام دادم ولی پاسخی دریافت نکردم و فکر می کردم تا به حال اشتراکم فعال شده باشه ، ناگفته نمونه که وجه ناقابل رو همون موقع بصورت آنلاین پرداخت کرده بودم ،نمیدونم این پیام برای چیه ؟!!
عذر میخوام استاد بزرگوار وقت شما رو گرفتم . بپردازم به اصل موضوع...
درست فرمودید بار اول که برد را از دستگاه خارج کردم ، در خارج از دستگاه فلت کیبورد را به برد وصل کردم و برق 220 ولت را مستقیما به دو ورودی ترانس تغذیه وصل کردم حدود 2الی 3 ساعت مدار خارج از دستگاه کار کرد و هر جور فرمان میدادم برد اجرا میکرد ولی همینکه برد را به دستگاه وصل کردم چند دقیقه ای کار کرد و خاموش شد برای همین شک کردم که شاید از برد نویز گیر باشه که شما فرمودید به اون ارتباط نداره ، درست فرمودید برای اینکه دوباره برد را خارج از سیستم راه اندازی کردم ولی این بار پس از چند دقیقه خاموش شد ، همه کارهایی که فرموده بودید انجام دادم ، تک تک المان ها رو روی برد و بعضا خارج برد چک کردم ولی جوابی نگرفتم ، فکر می کنم همونی که فرمودید ایراد کار باشه یعنی آی س فرمان ، اونو دیگه نمیدونم چطور باید چک کرد ؟ جایگزین هم پیدا نمیشه ، شما رو هم حسابی خسته کردم ، از پیگیری تون و از لطفتون سپاسگزارم ، دوباره برد رو در میارم و خازن عین خودشو میذارم و اگه شده براش سرکتاب باز میکنم و مجددا مزاحمتون میشم .
یا حق

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام دوست گرامی
خسته نباشید ، قبل از اینکه به موضوع بپردازیم باید حضورتون عرض کنم که فایل پیوستی شما برام باز نمیشه ، هربار روش کلیک میکنم میگه با مدیر سایت تماس بگیرید و روی مدیر کلیک میکنم فرم فعال شدن اشتراک و پرداخت وجه را می خواد که من این کار را چند بار حدود 1 هفته پیش انجام دادم ولی پاسخی دریافت نکردم و فکر می کردم تا به حال اشتراکم فعال شده باشه ، ناگفته نمونه که وجه ناقابل رو همون موقع بصورت آنلاین پرداخت کرده بودم ،نمیدونم این پیام برای چیه ؟!!
عذر میخوام استاد بزرگوار وقت شما رو گرفتم . بپردازم به اصل موضوع...
درست فرمودید بار اول که برد را از دستگاه خارج کردم ، در خارج از دستگاه فلت کیبورد را به برد وصل کردم و برق 220 ولت را مستقیما به دو ورودی ترانس تغذیه وصل کردم حدود 2الی 3 ساعت مدار خارج از دستگاه کار کرد و هر جور فرمان میدادم برد اجرا میکرد ولی همینکه برد را به دستگاه وصل کردم چند دقیقه ای کار کرد و خاموش شد برای همین شک کردم که شاید از برد نویز گیر باشه که شما فرمودید به اون ارتباط نداره ، درست فرمودید برای اینکه دوباره برد را خارج از سیستم راه اندازی کردم ولی این بار پس از چند دقیقه خاموش شد ، همه کارهایی که فرموده بودید انجام دادم ، تک تک المان ها رو روی برد و بعضا خارج برد چک کردم ولی جوابی نگرفتم ، فکر می کنم همونی که فرمودید ایراد کار باشه یعنی آی س فرمان ، اونو دیگه نمیدونم چطور باید چک کرد ؟ جایگزین هم پیدا نمیشه ، شما رو هم حسابی خسته کردم ، از پیگیری تون و از لطفتون سپاسگزارم ، دوباره برد رو در میارم و خازن عین خودشو میذارم و اگه شده براش سرکتاب باز میکنم و مجددا مزاحمتون میشم .
یا حق

سلام
موضوع اشتراک به من ارتباطی نداره من هم مثل شما کاربر عادی هستم با مسئولین اشتراک تماس بگیرید
شما لطف کنید اگر در جلوی دستگاه قرار بگیرید از سمت چپ دستگاه عکس بگیرید
بعد زحمت بکش به همین شکل کار رو تست کردید اون کابل فلت رو قطع کن و تست کن درسته دیگه کی برد نداری ولی میشه تست کرد صفحه میاد و کار میکنه عکس و تست در خدمتم
احتمالا باید از سیستم کنترل باشه
  • Like

soute

کاربر
سلام دوست عزیز آقای آمل پانا ، از اینکه این موضوع به درازا کشید از محضرتون پوزش میخوام ؛ ناخواسته بود ، همانطور که فرموده بودید دستگاه را بدون فلت امتحان کردم خوشبختانه نتیجه گرفتم و مشکل حل شد ، اتصالی داخل کیبورد باعث بروز این مشکل شده بود . از لطف تون بینهایت سپاسگزارم همشهری عزیز و گرامی ، یا حق

بالا