آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی مایکروفر ELEKTA مدل EMo-349

soute

کاربر
سلام حضور اساتید گرامی
ماکروفر وسط کار خاموش شد ، بعد چند ساعت که به برق زدم دوباره روشن شد ولی اینبار 4 عدد 8 صفحه دیسپلی که بطور معمول چشمک میزدند، بدون چشمک بودند و هیچ کلیدی هم فرمان نمی گرفت ، بعد چند دقیقه 4 تا 8 دیسپلی شد یکی و در نهایت خاموش شد ، چند ساعت دیگه به برق زدم و چند دقیقه درست کار کرد دوباره شد یک 8 و در نهایت خاموش شد ، سرتون رو درد نیارم خلاصه اینکه این دستگاه هر وقت دوست داره کار میکنه و هر وقت دلش خواست خاموش میشه یه وقتی فرمان میگیره و بلافاصله نافرمانی می کنه ، از دوستان و اساتید محترم کسی هست راهنمایی بکنه که با این پیر مرد چه کنم ؟
سپاسگزارم

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام حضور اساتید گرامی
ماکروفر وسط کار خاموش شد ، بعد چند ساعت که به برق زدم دوباره روشن شد ولی اینبار 4 عدد 8 صفحه دیسپلی که بطور معمول چشمک میزدند، بدون چشمک بودند و هیچ کلیدی هم فرمان نمی گرفت ، بعد چند دقیقه 4 تا 8 دیسپلی شد یکی و در نهایت خاموش شد ، چند ساعت دیگه به برق زدم و چند دقیقه درست کار کرد دوباره شد یک 8 و در نهایت خاموش شد ، سرتون رو درد نیارم خلاصه اینکه این دستگاه هر وقت دوست داره کار میکنه و هر وقت دلش خواست خاموش میشه یه وقتی فرمان میگیره و بلافاصله نافرمانی می کنه ، از دوستان و اساتید محترم کسی هست راهنمایی بکنه که با این پیر مرد چه کنم ؟
سپاسگزارم

به نام خدا
سلام دوست گرامی
لطف کنید از دستگاه + قسمت کی برد+برد کی برد و مدار فرمان عکس بگیرید و شماره های برد و مدل دقیق را ارسال نمایید تا بررسی شود
به احتمال زیاد در قسمت برد فرمان یا کی برد دستگاه شما یا آب ریخته یا رطوبت دارد باید بررسی شود و رطوبت زدایی شود
لطفا کارهای انجام شده و عکس را ارسال نمایید در خدمتم

soute

کاربر
سلام استاد بزرگوار ، همشهری عزیز
قبل از هر چیز از زحمات شما و سایت مفیدتان کمال تشکر را دارم
در خصوص این دستگاه باید بگم که تا وقتی کار میکنه هیچگونه عیب و ایراد و هیچگونه مشاهدات غیر معمول دیده نمیشه ، نه المانی داغ میشه ونه صدایی ، بعد حدود یکی دو دقیقه کار کردن ناخودآگاه همه چیز با هم قطع میشه و بیشتر مواقع در حالیکه مدار قطع هست روی صفحه دیسپلی از چهار رقم یک رقم باقی میمونه و کل کلیدها فرمان نمی گیرند ، در حال قطع برق 220 به پای ترانس تغذیه بورد میرسه ولی خروجی ها ( رله 1 و 2 ) قطع میشن ، همانطور که امر کرده بودید لینک عکس ها رو گذاشتم ، از لطفتان ممنونم ،
(ضمنا اسم آمل رو دیدم ذوق زده شدم ، خوش به حالتون ، قدرشو بدونید، یا حق)

s5.picofile.com/file/8109568400/1.jpg
s5.picofile.com/file/8109568526/2.jpg
s5.picofile.com/file/8109568626/3.jpg
s5.picofile.com/file/8109568700/4.jpg
s5.picofile.com/file/8109568768/5.jpg
s5.picofile.com/file/8109568850/6.jpg

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
عکس های ارسالی از کاربر محترم soute
1.jpg

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام استاد بزرگوار ، همشهری عزیز
قبل از هر چیز از زحمات شما و سایت مفیدتان کمال تشکر را دارم
در خصوص این دستگاه باید بگم که تا وقتی کار میکنه هیچگونه عیب و ایراد و هیچگونه مشاهدات غیر معمول دیده نمیشه ، نه المانی داغ میشه ونه صدایی ، بعد حدود یکی دو دقیقه کار کردن ناخودآگاه همه چیز با هم قطع میشه و بیشتر مواقع در حالیکه مدار قطع هست روی صفحه دیسپلی از چهار رقم یک رقم باقی میمونه و کل کلیدها فرمان نمی گیرند ، در حال قطع برق 220 به پای ترانس تغذیه بورد میرسه ولی خروجی ها ( رله 1 و 2 ) قطع میشن ، همانطور که امر کرده بودید لینک عکس ها رو گذاشتم ، از لطفتان ممنونم ،
(ضمنا اسم آمل رو دیدم ذوق زده شدم ، خوش به حالتون ، قدرشو بدونید، یا حق)

به نام خدا
سلام دوست گرامی
قبل از پاسخ شما آملی هستید خوشحالم الان کجایید در خدمتم؟
توجه کنید دوست من در عکس زیر قطعاتی علامت زدم اونها رو بررسی کنید اگر خازن هایی که علامت زدم تعویض کنید خوبه + کل برد کی برد که علامت زدم کل پایه های آی سی وکریستال و تمام قطعات را لحیم کاری کامل و با تینر فوری فقط برد را سرویس و با سشوار خشک کنید خیلی دقت کنید تینر به مدار پلاستیکی کیبرد نخورد که کیبرد خراب میشخ خیلی دقت کنید
پایه های کل قطعات برد لحیم کاری و خازن ها تعویض و نتیجه را اعلام کنید به احتمال زیاد برد فرمان یا رطوبت گرفته یا آب خورده بررسی کامل و نتیجه را اعلام فرمایید
تشکر در خدمتم
مشاهده فایل‌پیوست 83428

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
در ضمن این عیب را هم داشتم که دقیقا در قسمت اتصال کابل فلت کیبرد به برد فرمان همان جا که علامت زدم یکی دو مسیر همیشه سولفات میشه چون مدار کربنی هست تعمیرش کمی مشکله ما با ماژیک نقره یک قطره به این نقاط میزنیم و حل میشه

بالا