آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خرابی مایکروفر سامسونگ Samsung GE233 و پریدن فیوز

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
باسلام خدمت اساتید
مایکروفر سامسونگ Samsung GE233 هست که قسمتی از برد کنترل اون مسیر سیم کشی روی pcb ذوب شده بود و فیوز خونه پریده بود که اون قسمت رو لحیم کردم و درست شد چند بار اینجوری شده ولی دوباره بعد از یک ماه دوباره اینجوری شد انگار یه قطعه نیمسوز شده و داره جریان میکشه فکر کنم ترانس یا خازن یا مگنترون دارن جریان میکشن از کجا بفهمم کدومه
در ضمن مگنترون و ترانس اتصال بدنه ندارند و تمام رله ها تعویض شدند و میکروسوییچها سالم اند و اینکه این مدل دارای ترانس های ولتاژ و خازن و دیود اس کا هست و بدون اینورتره
Capture.PNG

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
باسلام خدمت اساتید
مایکروفر سامسونگ Samsung GE233 هست که قسمتی از برد کنترل اون مسیر سیم کشی روی pcb ذوب شده بود و فیوز خونه پریده بود که اون قسمت رو لحیم کردم و درست شد چند بار اینجوری شده ولی دوباره بعد از یک ماه دوباره اینجوری شد انگار یه قطعه نیمسوز شده و داره جریان میکشه فکر کنم ترانس یا خازن یا مگنترون دارن جریان میکشن از کجا بفهمم کدومه
در ضمن مگنترون و ترانس اتصال بدنه ندارند و تمام رله ها تعویض شدند و میکروسوییچها سالم اند و اینکه این مدل دارای ترانس های ولتاژ و خازن و دیود اس کا هست و بدون اینورتره
مشاهده فایل‌پیوست 165680

نه ربطی نداره شما یه عکس از مدارت بزار احتمال وجود مشکل تو برد فرمان هست و چون یه مورد مشابه داشتم اینو میگم اون استارت میزد بعد چند ثانیه خاموش میشد یموردم بود باز یه موقع های درست کار میکرد یه وقتای اصلا عمل نمیکرد شما مشکلو دقیق بیان نکردین

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
سلام به همه
یه سوال دارم چرا یکی از پایه های دیود به بدنه وصله ؟؟؟؟؟؟
توی بررسی ها متوجه شدم یکی از میکروسوییچ ها خرابه و گیر کرده تعویضش میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم ولی ظاهرا بقیه قطعات سالمند
مگنترون اتصال بدنه نداره ولی اهم هردوپایه اش نسبت به هم پایینه
دیود از یک طرف اهم بالایی نشون میده
برد هم سالمه و صفحه بالا میاد
موتور سینی گردون هم دو سرش اهمی نداره
ترانس هم اولیه اش اهمش بالاست ولی یک سیمش توی ثانویه به بدنه راه میده و فکر کنم طبیعیه چون یک پایه دیود هم به بدنه وصله

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
امروز میکروسوییچ رو عوض کردم و درست شد
ولی کسی جوابم رو نداد که چرا ترانس به بدنه راه میده

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
یک مدت پیش فیوز های ولتاژ توی عکس 3 سوخته بود که فهمیدم مگنترون خراب شده و اتصال بدنه کرده و با تعویض اون مشکل حل شد بجای فیوز هم یه سیم نازک پیچیدم راه افتاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2aagh
بالا