آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

خرابی آیفون کوماکس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
سلام در فایلهای زیر دو عکس از نمای های مختلف قسمت تغذیه رو برا آیفون تصویری که افت ولتاز با نوسان تو خروجی دارم رو گذاشتم از مدلی هستش که یه برد بصورت عمودی قرار گرفته که آی سی 3842 رو اونهمشاهده فایل‌پیوست 63898مشاهده فایل‌پیوست 63899

به نام خدا
دوست عزیز شما بدون تست مقاومت یک اهم را تعویض نمایید
اگر مشکل هنوز پا برجا بود یا pc817 خراب میباشد یا ای سی نمونه گیر ولتاژ TL431

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850
سلام ممنون از آقای NICHICON بابت راهنمایی خوبی که فرمودند مشکل از آی سی 431 بود روی برد فرعی که بصورت عمودی نصب بود نوع اس ام دی بود اونرو عوض کردم از نوع معمولی انداختم ولتاژ در حد 2 تا 3 ولت شد دوباره از نوع اس ام دی انداختم درست شد اما ولتاژ من 22 ولت شده آیفون داره خوب کار می کنه و مشکلی نیست چند تا از مقاومتهای کم اهم هم سوخته بود و که تقریبی انداختم چون روی برد اصلی دوتا تا آی سی رکتیفایر lm7805,lm7812 هست که این ولتاژ ها برای برد اصلی تغییر می ده نمی دونم حتما" باید این ولتاژ رو برسونم به 14 ولت یا نیازی نیست ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمائید ممنون و سپاس بیکران

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
سلام ممنون از آقای NICHICON بابت راهنمایی خوبی که فرمودند مشکل از آی سی 431 بود روی برد فرعی که بصورت عمودی نصب بود نوع اس ام دی بود اونرو عوض کردم از نوع معمولی انداختم ولتاژ در حد 2 تا 3 ولت شد دوباره از نوع اس ام دی انداختم درست شد اما ولتاژ من 22 ولت شده آیفون داره خوب کار می کنه و مشکلی نیست چند تا از مقاومتهای کم اهم هم سوخته بود و که تقریبی انداختم چون روی برد اصلی دوتا تا آی سی رکتیفایر lm7805,lm7812 هست که این ولتاژ ها برای برد اصلی تغییر می ده نمی دونم حتما" باید این ولتاژ رو برسونم به 14 ولت یا نیازی نیست ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمائید ممنون و سپاس بیکران

به نام خدا
بالا بودن ولتاژ به علت خرابی pc817 و tl431 میباشد
اگر مقاومت های سوخته شده در برد عمودی میباشد مقدارشون اعداد زیره
r7:68 ohm
r8:2 kilo ohm
r6:1 kilo ohm
و مفاومت روی برد اصلی r6 22 ohm

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850
سلام
ممنون و تشکر ازبابت پاسختون واقعا" دستتون درد نکنه اگه بزرگواری بفرمائید و r8 و r9 رو هم اعلام کنید ممنون می شم این دو مقاومت تو مسیر سورس و آند tl431 هستن فکر کنم بیشترین تاثیر رو رو ولتاژ دارن آی سی 3842 رو تعویض کردم و مشکلی نداشت ممنون و سپاس بیکران:)

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
سلام
ممنون و تشکر ازبابت پاسختون واقعا" دستتون درد نکنه اگه بزرگواری بفرمائید و r8 و r9 رو هم اعلام کنید ممنون می شم این دو مقاومت تو مسیر سورس و آند tl431 هستن فکر کنم بیشترین تاثیر رو رو ولتاژ دارن آی سی 3842 رو تعویض کردم و مشکلی نداشت ممنون و سپاس بیکران:)

به نام خدا
شرح مقاومت های روی برد اصلی
مقاومت های r8:220 ohm
lمقاومت r9:10 kilo ohm

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,509
احتمالا مقاومت های مرتبط با پایه431 ویا خود ای سی431 مشکل دارد بررسی کرده و ولتاژ را به ولتاژ نامی برسانید اضافه ولتاژ به دستگاه اسیب میرساند موفق باشید

09718

کاربر
2011-10-03
39
129
شیراز
www.ecg1.blogfa.com
به نام خدا

اگر صدای ایفون درست میباشد یعنی صدای که از پایین می اید داخل گوشی بالا
لطفا داخل میکرو سویچ اسپری بزنید و اگر جواب نداد میکرو سویچ را کامل تعویض نمایید
و کلید که برای کم و زیاد کردن صدای زنگ میباشد را چک کنید که خراب نباشد
با تشکر
سلام دوست من. من کارم تعمیر ایفون تصویری هست اولین بار هست که این مشکل رو دارم من با همون پنلی که همه ی بردام رو تست میکنم
برد صوت هم تست میکنم از میکرو سویچ و پنل نیست هر مشکلی داره مربوط به ای سی 2800 و مدار امپلی هست البته ناگفته نماند این مدل بردا
دو رو بر ای سی 2800 یک سری تغرات دادن که با مدارای قبلی فرق داره تونستم با یک سری تغیرات درستش کنم ولی از حالت فابریک در میاد
چون برد ها رو خام میفروشیم جلوی مشتری جلوه خوبی نداره ممنون میشم کار ای سی 2800 و مقاومت های دورو برش
بگید ممنون و سپاس

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
سلام دوست من. من کارم تعمیر ایفون تصویری هست اولین بار هست که این مشکل رو دارم من با همون پنلی که همه ی بردام رو تست میکنم
برد صوت هم تست میکنم از میکرو سویچ و پنل نیست هر مشکلی داره مربوط به ای سی 2800 و مدار امپلی هست البته ناگفته نماند این مدل بردا
دو رو بر ای سی 2800 یک سری تغرات دادن که با مدارای قبلی فرق داره تونستم با یک سری تغیرات درستش کنم ولی از حالت فابریک در میاد
چون برد ها رو خام میفروشیم جلوی مشتری جلوه خوبی نداره ممنون میشم کار ای سی 2800 و مقاومت های دورو برش
بگید ممنون و سپاس

به نام خدا
با عرض شرمندگی من متوجه منظور شما نشدم
دوست عزیز امکان خرابی ای سی 2800 بسیار پایین میباشد
هنگامی که صدای زنگ ضعیف است همانند این است که شما دسته گوشی را درست در سرجای خود قرار نداده اید و کلید هوک عمل نمیکند پس در نتیجه صدای زنگ ضعیف میباشد
پس ای سی خود ایفون را در سر جایش قرار دهید سپس کلید هوک گوشی را تعویض نمایید با تشکر

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850

به نام خدا
شرح مقاومت های روی برد اصلی
مقاومت های r8:220 ohm
lمقاومت r9:10 kilo ohm

سلام
ممنون از محبتتون و پاسخ صحیح و بجا که مشکل مارو حل کرد مقاومت r9 رو که عوض کردم ولتاژ رفت رو 14.5 ولت ،ممنون و سپاس بیکران

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850
احتمالا مقاومت های مرتبط با پایه431 ویا خود ای سی431 مشکل دارد بررسی کرده و ولتاژ را به ولتاژ نامی برسانید اضافه ولتاژ به دستگاه اسیب میرساند موفق باشید

سلام ممنون و سپاس بیکران بله مقاومت r9 روی یکی از پایه های tl431 کم اهم گذاشته بودم با تعویض آن مشکل حل شد سپاس بیکران

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا