آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خرابي ترد ميل

technich2010

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-06
440
2,233
سلام . نمي دانم شايد هم اشتباه آمده باشم . اما مشكلم را اينجا عنوان مي كنم . ترد ميل فكر كنم مدلش هست مونترال ام ال 1105 . همه چراغ هايش روشن هست اما به همينكه استارت ميزنم رله كار ميكند و دوباره همه صفرهاي توي السي دي ها به صورت خط در مي آيد و دستگاه كار نمي كندنمي دانم از چيه البته يك رگيو لاتور 5 ولت داشت كه معيوب به نظر مي آمد و تعويضش كردم .

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام . نمي دانم شايد هم اشتباه آمده باشم . اما مشكلم را اينجا عنوان مي كنم . ترد ميل فكر كنم مدلش هست مونترال ام ال 1105 . همه چراغ هايش روشن هست اما به همينكه استارت ميزنم رله كار ميكند و دوباره همه صفرهاي توي السي دي ها به صورت خط در مي آيد و دستگاه كار نمي كندنمي دانم از چيه البته يك رگيو لاتور 5 ولت داشت كه معيوب به نظر مي آمد و تعويضش كردم .

ممکن است موتور دستگاه خراب باشد و با وصل شدن رله جریان زیادی کشیده و دستگاه را ریست کند
بهتر است ابتدا عیب را تفکیک کنید
سیم موتور را آزاد کنید و تست کنید اگر باز هم خاموش شد برد عیب دارد

technich2010

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-06
440
2,233
با سلام و تشكر از دوستان . موتور رو آزاد كردم . فرقي نداشت . با توجه به اينكه خازن بزرگ ( صافي ) برق رو تخليه نميكنه ، به موس ان فت مشكوك شدم آخه من بيشتر قطعات برد رو عوض كرد هام . تنها مونده يه آي سي 16 پايه خوابيدهكه فكر نكنم از اونباشه و دو تا موس ان فت قدرتي يكيش irfp460c و ديگري f30u60dn . راستش به اين دو تا مخصوصا به دومي خيلي مشكوكم . ولي هر كجا زنگ زدم نداشتند . حالا بايد گير بيارم ببينم درست مي شه يا نه
از اساتيد عزيزي كه در اين مورد تجربه دارند مساعدت مي طلبم .
متشكرم

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام و تشكر از دوستان . موتور رو آزاد كردم . فرقي نداشت . با توجه به اينكه خازن بزرگ ( صافي ) برق رو تخليه نميكنه ، به موس ان فت مشكوك شدم آخه من بيشتر قطعات برد رو عوض كرد هام . تنها مونده يه آي سي 16 پايه خوابيدهكه فكر نكنم از اونباشه و دو تا موس ان فت قدرتي يكيش irfp460c و ديگري f30u60dn . راستش به اين دو تا مخصوصا به دومي خيلي مشكوكم . ولي هر كجا زنگ زدم نداشتند . حالا بايد گير بيارم ببينم درست مي شه يا نه
متشكرم

مشکوک نباید باشید
موس فتها را از مدار خارج کنید و با دقت تست کنید
شاید در بازار نباشد
اول باید مطمئن شوید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

m-amirreza

کاربر
2010-07-28
23
45
با سلام خدمت اساتید محترم.عکسی که ضمیمه کردم مربوط به برد یک دستگاه تردمیله که متأسفانه تمامیه دکمه هاش از کار افتاده با تستهایی که انجام دادم موتورش کار میکنه ارتباط از این برد تا برد ولتاژ موتور برقراره ولی بجز صفحه نمایش دیگه هیچ دکمه ای عمل نمیکنه لطفاً راهنمایی کنید.متشکرم.

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام خدمت اساتید محترم.عکسی که ضمیمه کردم مربوط به برد یک دستگاه تردمیله که متأسفانه تمامیه دکمه هاش از کار افتاده با تستهایی که انجام دادم موتورش کار میکنه ارتباط از این برد تا برد ولتاژ موتور برقراره ولی بجز صفحه نمایش دیگه هیچ دکمه ای عمل نمیکنه لطفاً راهنمایی کنید.متشکرم.

به احتمال خیلی قوی یکی از کلیدها اتصال کوتاه شده است
باید تک تک سویچ ها را تست کنید
ممکن است پنل کلیدها از نوع چسبی باشد و سویچ ها بین دو صفحه چسب مانند باشند که در این صورت به احتمال خیلی زیاد این صفحه خراب است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
متشكرم
با سلام
دوست عزیز اول یک خازن 2200 16 ولتی در نزدیک چیپ اصلی و به پایه +5 و منفی وصل کنید و نتیجه را ببینید و یا کریستال دستگاه را تعویض یا با تینر فوری بشورید و در صورت عدم نتیجه اعلام کنید تا در این مورد برایتان اطلاعاتی کسب کرده و نتیجه را برای شما ارسال کنم

بالا