آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش نشدن و ری استارت نشدن سیستم با مادر برد abit I45DG

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
همکار گرامی
جسارتا هر راهکاری که نوشته شده طبق نظر شما بی ارتباط هست .بنده در پست قبل هم عرض کردم که اینا احتمالات هست و راهکارهایی که از طرف همکاران پیشنهاد می شه تا حداقل از سالم بودن موارد مرتبط اطمینان حاصل بشه .با توجه به کارهای انجام شده این مورد می تونه یا از نسخه ویندوز باشه ( بعنوان مثال در ویندوز 7 همچی مشکلی پیش بیاد ولی در ایکس پی نه ) یا از درایورهای سخت افزار یا معیوب بودن و لحیم سردی I/O .
عنوان رو هم طبق راهنمائی استاد عزیزمون ویرایش کنید و مدل و برند مادربرد رو ذکر کنید تا نسبت به انتقال تاپیک به محل مرتبط اقدام شود .
موفق باشید .

ببخشید استاد عزیز
ولی چرا حرف توو دهن بنده میزارید
من اون بی ربطی رو فقط فقط برای باتری گفتم ... نه برای راهکارهای دیگه که همون دوستمون یا بقیه دوستان فرمودن
بهرحال بازم معذرت اگه به کسی توهین کردم
خیلی عذر میخوام

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
باتری عوض شد
و
بایوس نیز پروگرام کردم
ولی مشکل حل نشد
همچنین یه پاور دیگه هم گذاشتم ( پاور سالم ) بازم مشکل پابرجا بود

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
اساتید بزرگوار یه چیزی
محل سوکت ولتاژ cpu ، دارای 8 پین میخوره ، ولی کابل پاور دارای 4 پین هست .آیا ارتباطی میتونه باشه که مثلأ اگه جابجا زده شده باشن ، این مشکل بوجود بیاد؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
اساتید بزرگوار یه چیزی
محل سوکت ولتاژ cpu ، دارای 8 پین میخوره ، ولی کابل پاور دارای 4 پین هست .آیا ارتباطی میتونه باشه که مثلأ اگه جابجا زده شده باشن ، این مشکل بوجود بیاد؟

نه با 4 پین هم بدون مشکل کار میکنه . طوری هم نیست کابل جا به جا بخوره یعنی کابل به سوکت جا نمیخوره اشتباه

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
ببخشید
آی سی ICS مگه همون آی سی I/O نیست؟
درود دوست عزیز .... [hide]نخیر ICS برند اون قطعه هست . نام این قطعه clock Generator هستش . این قطعه از لحاظ سخت افزاری کارش هماهنگ سازی قطعات دیگه از طریق همگام سازی کلاک پالس ساعته . یعنی نبود این قطعه میتونه باعث هرج و مرج در نظام کلی مادربرد بشه . مثلا همون تصویر ندادن . شکل این قطعه هم 99% به صورت SOIC هستش که از دوسمت پایه هاش خارج شدن . و بصورت smd رو برد قرار میگیره. 56 پایه هم داره
-----
I/O l از چهار طرف پایه داره . 64 یا 128 پایه و معمولا برند ITE روی اون حک شده
[/hide]

بالا