آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری

josephx86

کاربر
2011-05-16
27
103
من یه آبگرم کن گازی بوتان دارم قدیمیه با پیلوت دائم روشن.
وقتی آب رو باز میکردم روشن نمی شد بازش کردم دیافراگمش پاره شده بود تعویض کردم. اون میله ی زرد رنگ داخل شیر برقی رو هم تمیز کردم و گریس زدم.الان1. وقتی آب رو می بندیم کاملا خاموش نمیشه یعنی شعله بزرگه با شعله ی ملایم روشن میمونه 2. دو سه دقیقه که آب باز باشه یهو خاموش میشه. لطفا راهنمایی کنید. باتشکر

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
وقتی آب رو باز میکردم روشن نمی شد بازش کردم دیافراگمش پاره شده بود تعویض کردم. اون میله ی زرد رنگ داخل شیر برقی رو هم تمیز کردم و گریس زدم.الان1. وقتی آب رو می بندیم کاملا خاموش نمیشه یعنی شعله بزرگه با شعله ی ملایم روشن میمونه 2. دو سه دقیقه که آب باز باشه یهو خاموش میشه. لطفا راهنمایی کنید. باتشکر
سلام
دوست عزیز آیا مطمئنی دیافراگم فابریک خودشه و اگر مال خودشه باید درست جا بندازی و کامل به دور کاسه کیپ بشه تا مشکل شما حل بشه به هرحال مشکل یا از خود دیافراگمه یا از طرز جا زدنش

josephx86

کاربر
2011-05-16
27
103
سپاس گزارم . دیافراگم فابریکش نیست ولی خوب جازده میشه. آب گرم کن خیلی قدیمیه از کجا میتونم دیافراگم فابریکشو پیدا کنم. باز هم تشکر.

با عرض سلام خدمت دوست عزیزم.

منظورتان از این قسمت چیست (اون میله ی زرد رنگ داخل شیر برقی)

شما باید کاسه پمپ را هم تعویض کنید و اگر بوش لوله، هم پوسیده تعویض شود و اگر اورینگهای کاسه و داخل گلویی کاربراتور

را هم عوض کنید خیلی بهتر است.

و اگر فشار آبگرم کم شده، اگر رادیاتور هم اسید شویی شود یک سرویس کامل انجام شده است.

بالا