آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش شدن لب تاپ سونی بعد از 40 ثانیه MBX-223 M971

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,407
پارس
درود همکاران گرامی...
لب تاپ سونی مدل sony vaio vpceb48fj
مین برد Sony Vaio vpceb48f (PCG-71311n) MBX-223 M971 6Layer Rev 1.1 (1P-0106J00-6011) )
هست که بعد از دقیقا پهل ثانیه خاموش میشه!
کارهای انجام شده:
1-سرویس کامل فن وهیت سینک وسلیکون و....
2-بایوس dump و EC با چنددددین فایل مختلف!
3- تست کامل ولتاژ ها ورگولاتور ها و CPU RAM و...
مدار SELF PROTECTING سونی رو قبلا یا با بایوس CLEAR ME یا یه سنسوری بود حذف میکردیم ولی الان هر چی فکر میکنم یادم نمیاد قبلا کجا رو تغییر میدادم!!!
منتظر نظر اساتید این فن هستم...
لطفا فرمایشای از قبیل فن وCPU RAM وشتشو وولتاژ ها و...رو اشاره نکنید چون اینها کارهای ابتدای تعمیر لب تاپ هستند...
سپاس
62021aef.jpg

پیوست‌ها

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,407
پارس
دوستان فایل بایوس CLEAR ME این مدل رو دارند؟
البته ناگفته نماند چیپ PCH -HM55 هم یه مقدار داغ میشه!!بنظرم زیاده

آخرین ویرایش:

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,407
پارس
برای تجربه میتونید اشاره کنید چطوری رفع شد؟
درود بر شما..
این مشکل در این مدل بسیاره ولی همه به اشتباه دامپ بایوس عوض میکنند یا خمیر سیلیکون و...
بنده هم خیلی از کارا کردم خسته شده بودم..
در سایت remont.aud که گاهی فعالیت دارم یه تاپیک باز کردم وسوال کردم.همکاری گفت:
آی سی بایوس ec رو عوض کن چون چیپ i/o رو عوض کردی تا مشکل chip id یانداشته باشه یا سزیال.!!!
وهمچنین فایل جدید بهم داد گفت اینو روی ec جدید فلش بزن.
که همین کارو کردم مشکل حل شد بکل...
عیب اش این بود که تا بعد از چهل ثانیه سرعت فن زیاد میشد خاموش میکرد که قطعا وظیفه i/o هست ..که این عیب در سونی ها فراوانه

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
درود بر شما..
این مشکل در این مدل بسیاره ولی همه به اشتباه دامپ بایوس عوض میکنند یا خمیر سیلیکون و...
بنده هم خیلی از کارا کردم خسته شده بودم..
در سایت remont.aud که گاهی فعالیت دارم یه تاپیک باز کردم وسوال کردم.همکاری گفت:
آی سی بایوس ec رو عوض کن چون چیپ i/o رو عوض کردی تا مشکل chip id یانداشته باشه یا سزیال.!!!
وهمچنین فایل جدید بهم داد گفت اینو روی ec جدید فلش بزن.
که همین کارو کردم مشکل حل شد بکل...
عیب اش این بود که تا بعد از چهل ثانیه سرعت فن زیاد میشد خاموش میکرد که قطعا وظیفه i/o هست ..که این عیب در سونی ها فراوانه
درود
مهندس جان اگه ممکنه لطفا فایل رو آپلود کنید

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,407
پارس
درود
مهندس جان اگه ممکنه لطفا فایل رو آپلود کنید
خدمت شما وهمکارانی که نیاز داشته باشند...
فراموش نشه باید آی ec نو باشه چون گاها با قبلی جواب نمیده.حتمی نیست گاهی با قبلی هم جواب میده.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,407
پارس
for rev 1.1 OR rev1.0
main: MBX-233 M971
UMA GRAPHIC(NO GRAPHIC CHIP )

پیوست‌ها

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
درود همکاران گرامی...
لب تاپ سونی مدل sony vaio vpceb48fj
مین برد Sony Vaio vpceb48f (PCG-71311n) MBX-223 M971 6Layer Rev 1.1 (1P-0106J00-6011) )
هست که بعد از دقیقا پهل ثانیه خاموش میشه!
کارهای انجام شده:
1-سرویس کامل فن وهیت سینک وسلیکون و....
2-بایوس dump و EC با چنددددین فایل مختلف!
3- تست کامل ولتاژ ها ورگولاتور ها و CPU RAM و...
مدار SELF PROTECTING سونی رو قبلا یا با بایوس CLEAR ME یا یه سنسوری بود حذف میکردیم ولی الان هر چی فکر میکنم یادم نمیاد قبلا کجا رو تغییر میدادم!!!
منتظر نظر اساتید این فن هستم...
لطفا فرمایشای از قبیل فن وCPU RAM وشتشو وولتاژ ها و...رو اشاره نکنید چون اینها کارهای ابتدای تعمیر لب تاپ هستند...
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 205002
سلام خسته نباشید
شما علت رو میدونید چیه؟ یه مادربورد سونی وایو SVE1713A1EB MBX-267 دارم که خودش فابریک پردازنده CPU Intel Pentium® 2020M 2M روش نصب بود بعد با یه پردازنده CPU INTEL CORE I5 3230M 3M HD 4000 عوض کردم بعد سیستم بالا اومد رفت توی ویندوز 10 بعد سر هر 40 دقیقه خاموش میشد صفحه بایوس قبل با پردازنده قبلی و بایوس بعد رو با پردازنده جدید رو نگاه کردم این رو متوجه شدم لطفا عکسها رو نگاه کنید --->> نظر شما چیه ؟ خاموش شدن سر 40 دقیقه بخاطر نشناختن ME هستش؟ دوباره مجبور شدم همون پردازنده قبلی برگردونم سرجاش ! یکجا خوندم که میگه بعضی از شرکتهای ساخت لپتاپ بایوس رو سر یک پردازنده قفل میکنن !!! عجیبه حالا اگر هم اینطور باشه چطوری میشه قفل رو برداشت تا ارتقا بدیم یکجا دیگه خوندم که گفته بودن باید بایوس این لپ تاپ رو گیر بیاری بعد با یه نرم افزار بازش کنی و فایل های ME آپدیت شده رو بریزی و سیو کنی بعد هم پروگرام کنی واقعا نمیدونم گیج شدم شما اطلاعی دارید دوست عزیز ؟ این مدل پروگرامر و کابل هم دارم ولی بعضی ها میگن خطر داره کابل و کلیپس بزنی ولی من تا اونجاییکه میشه میخام چیپ بایوس رو دمونتاژ نکنم شما پی دی اف سرویس این مدل رو دارین ؟ مرسی در ضمن یک سوال فرق این دو مدل لپتاپ سونی چیه؟

(CPU INTEL CORE I5 3230M 3M HD 4000 AMD 7650 2CORE 4Thread HM76) SVE1713A1EB
SVE1713S1EW (CPU Intel Pentium® 2020M 2M HD? 2CORE 2Thread AMD 7650 HM70)
پیکربندی فابریک هم واسه شما نوشتم روبروی هر کدوم

فقط یک A و یک S بایوس های اینها به هم میخوره ؟

پیوست‌ها

• 557.6 کیلوبایت بازدیدها: 18
  • 576.8 کیلوبایت بازدیدها: 18
  • 363.5 کیلوبایت بازدیدها: 21
  • 394.9 کیلوبایت بازدیدها: 18
  • 217.1 کیلوبایت بازدیدها: 21

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,407
پارس
سلام خسته نباشید
شما علت رو میدونید چیه؟ یه مادربورد سونی وایو SVE1713A1EB MBX-267 دارم که خودش فابریک پردازنده CPU Intel Pentium® 2020M 2M روش نصب بود بعد با یه پردازنده CPU INTEL CORE I5 3230M 3M HD 4000 عوض کردم بعد سیستم بالا اومد رفت توی ویندوز 10 بعد سر هر 40 دقیقه خاموش میشد صفحه بایوس قبل با پردازنده قبلی و بایوس بعد رو با پردازنده جدید رو نگاه کردم این رو متوجه شدم لطفا عکسها رو نگاه کنید --->> نظر شما چیه ؟ خاموش شدن سر 40 دقیقه بخاطر نشناختن ME هستش؟ دوباره مجبور شدم همون پردازنده قبلی برگردونم سرجاش ! یکجا خوندم که میگه بعضی از شرکتهای ساخت لپتاپ بایوس رو سر یک پردازنده قفل میکنن !!! عجیبه حالا اگر هم اینطور باشه چطوری میشه قفل رو برداشت تا ارتقا بدیم یکجا دیگه خوندم که گفته بودن باید بایوس این لپ تاپ رو گیر بیاری بعد با یه نرم افزار بازش کنی و فایل های ME آپدیت شده رو بریزی و سیو کنی بعد هم پروگرام کنی واقعا نمیدونم گیج شدم شما اطلاعی دارید دوست عزیز ؟ این مدل پروگرامر و کابل هم دارم ولی بعضی ها میگن خطر داره کابل و کلیپس بزنی ولی من تا اونجاییکه میشه میخام چیپ بایوس رو دمونتاژ نکنم شما پی دی اف سرویس این مدل رو دارین ؟ مرسی در ضمن یک سوال فرق این دو مدل لپتاپ سونی چیه؟

(CPU INTEL CORE I5 3230M 3M HD 4000 AMD 7650 2CORE 4Thread HM76) SVE1713A1EB
SVE1713S1EW (CPU Intel Pentium® 2020M 2M HD? 2CORE 2Thread AMD 7650 HM70)
پیکربندی فابریک هم واسه شما نوشتم روبروی هر کدوم

فقط یک A و یک S بایوس های اینها به هم میخوره ؟
سلام...
در مورد مسئله ارتقا ..شما اگر توی سایته ساپورت مادربورد ولب تاب چک کنید که آیا این مدل cpu ساپورت میشه یا نه.دیگه نیازی به کاری نیست مگر خودش بگه سی پی یو جدید حتما با فلان آپدین بایوس کار میکنه....وگرنه نباید بایوس تغییر داده بشه.پس لازم باشه بایوس رو به حالت اول برگردونید..

مسیله بایوس هم بخاطر تغییر ورژن هست که باید بایوس CLEAR ME این مادربورد رو روش رایت کنید.یا ورژن وفایل قبل رو..

-استفاده از کلمپ هیچ ربطی به خوب یا بد بودن نداره وفقط باید راهش رو بلد باشی دکه لطمه نزنید به برد. سالهاست از کلمپ استفاده میکنم.و باید حرفه ای باشی و نباید بزراری قطعا ریز کنار چیپ بپرند.همین...

-روش CLEAR ME کردنه بایوس. در سایت های مختلف آموزش داده شده البته یکم حرفه ایه. اما آماده اش پیدا میشه..
روش آپدیت هم باید تست بشه چه آپدیت چه دانگرید پایین تر..ولی با فلش عمدتا حل میشه

-- اون دوتا ال سی دی هم باید تفاوت زیادی ندارند وبعید میدونم جای هم جواب ندن..چون تعداد پورت ومشخصات یکیه..باید تست بشه

درود

بالا