آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن اتو مو مکس پس از چند ثانیه

یاشکین

کاربر
2020-10-24
33
35
ایران
سلام
برای بررسی سلامت NTC
hidden content may not be quoted
از برد عکس بفرستید
از سایت های آپلود عکس استفاده کنید
سلام_ntc تست شده و سالمه
۲۰۲۳۰۲۱۲_۱۹۴۷۵۶_1v4m.jpg
[/URL][/IMG]

۲۰۲۳۰۲۱۲_۱۹۴۸۴۷_7goa.jpg
[/URL][/IMG]

lbtab

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-05
93
102
گرگان
درود
دوست عزیز در ابتدا میکرو سوییچ وسط مشخصه که خرابه تعویض کنید و مدار رو به لحاظ لحیم سردی چک بفرمایید
موفق باشید

یاشکین

کاربر
2020-10-24
33
35
ایران
درود
دوست عزیز در ابتدا میکرو سوییچ وسط مشخصه که خرابه تعویض کنید و مدار رو به لحاظ لحیم سردی چک بفرمایید
موفق باشید

سلام_ممنون، از خرابی سوئیچ اطلاع دارم اما دلیل ارورِ برد در صفحه نمایش، مربوط ب سوئیچ نیست، سوئیچ خراب مربوط ب کم کردن حرارتِ المنت میباشد

J1375

کاربر
2021-03-26
185
331
زیر سایه خدا
سلام_ NTC رو چک کردم سالمه - زحمت بکشید مختصر نحوه آپلود عکس رو توضیح دهید-از کدام آیکن استفاده کنم
خازن سنج دارید؟خازن ها تست شده اند؟
چه اروری میده؟
اون چهارتا سیم به چی وصل هستند دقیقا؟
دوتا میره به NTC دوتا هم به هیتر؟
زنر رو ولتاژ گیری کردید؟
منظورتون چیه که بعد اتصال سوزن مادامی که وصله دستگاه کار میده؟
ارور نمیده یا به درستی قطع و وصل هم میکنه؟

یاشکین

کاربر
2020-10-24
33
35
ایران
خازن سنج دارید؟خازن ها تست شده اند؟
چه اروری میده؟
اون چهارتا سیم به چی وصل هستند دقیقا؟
دوتا میره به NTC دوتا هم به هیتر؟
زنر رو ولتاژ گیری کردید؟
منظورتون چیه که بعد اتصال سوزن مادامی که وصله دستگاه کار میده؟
ارور نمیده یا به درستی قطع و وصل هم میکنه؟
سلام
خازنها تست شدن ،هردوسالم هستن
اون چهارتاسیم:همونطور ک گفتید،دوتا مربوط بntc و دوتا هم المنت
ارور: مدار رو ک به برق میزنم، روی صفحه نمایش off نوشته میشه، تا اینجا مثل زمان سالم بودن دستگاه هست_ بعداز اون، دکمه on رو ک میزنم، بجای اینکه درجه حرارت رو نشون بده ، دو حرف EE رو نشون میده و دستگاه هم گرم نمیشه-- تااینکه با یک جسم فلزی، روی برد، به یکی از پایه های ntc اتصال ایجاد کنم، اونموقع صفحه نمایش شروع بکار میکنه و از درجه هشتاد تا دویست وبیست بالا میره و المنت گرم میشه-- حالا اگر اون جسم فلزی رو ک ب یکی از پایه های ntc زده بودم، جدا کنم، دستگاه بعداز دوثانیه خاموش و روی صفحه نمایش دوحرفEE نمایش داده میشه

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
سلام ...
ابتدا با مولتی متر بوق از نظر قطعی مدار و گراند را چک کنید چرا که با لمس ntc مدار فعال میشه ...
نتیجه اعلام کنید

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
قطعه ntc بطور سری در مدار هست و شما اول خود ntc از مدار خارج و فقط المنت تو مدار باشه و فقط برای لحظه برق بزن ببین روشن و کار میکنه و حواست باشه زیاد روشن نمونه البته خود ptc هم به حد گرمای زیاد برسه قطع میشه ... ولی احتیاط کن ... اگر حل شد ntc را عوض کن ...

یاشکین

کاربر
2020-10-24
33
35
ایران
قطعه ntc بطور سری در مدار هست و شما اول خود ntc از مدار خارج و فقط المنت تو مدار باشه و فقط برای لحظه برق بزن ببین روشن و کار میکنه و حواست باشه زیاد روشن نمونه البته خود ptc هم به حد گرمای زیاد برسه قطع میشه ... ولی احتیاط کن ... اگر حل شد ntc را عوض کن ...

سلام- منظورتان رو از چک کردن مدار و گرند متوجه نشدم اما ntc رو هم ک از مدار جدا میکنم باز هم نمایشگر دستگاه ، همان ارور EE رو میده و دستگاه‌ گرم نمیشه - ضمنا بجز تحریک یک پایه از ntc،ک باعث روشن شدن دستگاه میشه، تحریک پایه دو و یازده آیسی هم (بصورت جداجدا و تک) باعث روشن شدن دستگاه میشه -- متاسفانه شماره آیسی هم توسط برادران چینی پاک شده

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
سلام . دوست عزیز ... ایسی مربوط به فقط صفحه نمایش و کنترلر اعداد و ارقام هست . اصلا فکرتو به ایسی تمرکز نده ... تو مدار tl494 داری عوض کن
منظور از گراند . بدنه و منفی بوده شاید منفی قطعی داره که با لمس تماس دست و بدن ایسی را تحریک و راه میافته

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
خازن سرامیکی را با نو عوض کن اگر ضعیف باشه جریان لازم کشیده نمیشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: manuch.
بالا