آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

جوش نزدن دستگاه T202 lift arcو مشورت در مورد تعمیر آن

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام
دستگاه فوق روشن میشود ولی جوش نمیکند ساختمانش با دستگاههای معمول در بازار متفاوت است و بیشتر از قطعات smd تشکیل شده دستگاه را باز کردم و بخش اسیلاتور و ماسفتها  را بررسی کردم از یک ای سی 8 پایه smd در بخش اسیلاتور استفاده شده دو هیت سینک بزرگی که در مدار هست در هر طرف سه igbt به شماره 20n60a4 و یک دیود اولترا فست دو پایه به شماره rurg3060 استفاده شده بعد از بررسی متوجه اتصالی دیود و IGBT ها شدم هر دو هیتسینک را درآوردم در یکطرف فقط یک igbt سوخته هست  ولی در طرف دیگر دو igbt به اضافه دیود دو پایه شرت شده ظاهرا igbt های سالم در مدار فاقد دیود داخلی در دو سر امیتر کلکتور هستند ولی igbt های بازار دارای دیود داخلی هستند در مورد دیود هم نتونستم شماره rurg3060 پیدا کنم ولی در بازار یک دیود هایپر فست دو پایه به شمارهRHRG30120 پیدا کردم که اگر مشتری قبول هزینه کنه بجاش جایگزین کنم
 بهترین کار اینست که برای برقراری تعادل در اینگونه مدارها تمام igbt ها از یک نوع و دیود ها هم با اینکه یک دیود سالم هست از یک نوع باشند ولی در اینصورت میزان هزینه بسیار بالا میرود اگر بخوام فقط قطعات سوخته رو عوض کنم و قطعات خودش که سالم هستند روی مدار بمونه در اینصورت میزان ریسک بالا میرود و کارهم باب میلم نمیشود 
به نظر شما ارزش ریسک و زحمت را دارد ؟

RURG3060 30 A, 600 V, Ultrafast Diode  trr=60n  
RHRG30120 30 A, 1200 V, Hyperfast Diode trr=85n
t202liftarc.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام
دستگاه فوق روشن میشود ولی جوش نمیکند ساختمانش با دستگاههای معمول در بازار متفاوت است و بیشتر از قطعات smd تشکیل شده دستگاه را باز کردم و بخش اسیلاتور و ماسفتها را بررسی کردم از یک ای سی 8 پایه smd در بخش اسیلاتور استفاده شده دو هیت سینک بزرگی که در مدار هست در هر طرف سه igbt به شماره 20n60a4 و یک دیود اولترا فست دو پایه به شماره rurg3060 استفاده شده بعد از بررسی متوجه اتصالی دیود و IGBT ها شدم هر دو هیتسینک را درآوردم در یکطرف فقط یک igbt سوخته هست ولی در طرف دیگر دو igbt به اضافه دیود دو پایه شرت شده ظاهرا igbt های سالم در مدار فاقد دیود داخلی در دو سر امیتر کلکتور هستند ولی igbt های بازار دارای دیود داخلی هستند در مورد دیود هم نتونستم شماره rurg3060 پیدا کنم ولی در بازار یک دیود هایپر فست دو پایه به شمارهRHRG30120 پیدا کردم که اگر مشتری قبول هزینه کنه بجاش جایگزین کنم
بهترین کار اینست که برای برقراری تعادل در اینگونه مدارها تمام igbt ها از یک نوع و دیود ها هم با اینکه یک دیود سالم هست از یک نوع باشند ولی در اینصورت میزان هزینه بسیار بالا میرود اگر بخوام فقط قطعات سوخته رو عوض کنم و قطعات خودش که سالم هستند روی مدار بمونه در اینصورت میزان ریسک بالا میرود و کارهم باب میلم نمیشود
به نظر شما ارزش ریسک و زحمت را دارد ؟

RURG3060 30 A, 600 V, Ultrafast Diode trr=60n
RHRG30120 30 A, 1200 V, Hyperfast Diode trr=85n
مشاهده فایل‌پیوست 85905

سلام
استاد گرامی
اولا در زمان تعویض اوت پوت باید یکی از قطعات موازی را نصب و پس از آنکه درحالت بی باری تست و تعمیر کردی اونوقت بقیه قطعات موازی را نصب کنی

معمولا از قطعات موازی به اندازه تست باقی می مونه که بدون هزینه درستش کنی و سپس درصورت توفیق بقیه قطعات رو بخری

هرکاری ریسکش بالاتر باشه اجرتش هم بیشتره
کمترین اجرت این دستگاه 200 تومنه

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا