آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جوش ندادن اینورتر intimax مدل mma250 و صدای ویز ویز

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
سلام

عزیزم شانسی عوض نکن
ظاهرا سالمه یعنی چی
چطور تست کردی و شماره اش چیه ؟
منظورم igbt یا فت است که ظاهرا با توجه به تصاویر ارسالی در این دستگاه در باکس بزرگی قرار گرفته و احتمالا یک جفت در هر باکس است که احتمال سوختنش زیاده

آیا دیودها شورت شده که میخوای عوض کنی؟ هرگز بدون اطمینان از سوختن دیودها آنها را عوض نکن

سپاس

با سلام
شما از طریق فیش های خروجی نسبت به چک کردن دیود های خروجی اقدام نمایید
اگر فیش های خروجی اتصال کوتاه شده باشند دیود های بخش خروجی اسیب دیده

سلام
بله دیودها شورت شده بودن دوتاشون
همه رو امروز خریدم و عوض کردم دستگاه راه افتاد
یکم هم باهاش جوشکاری کردم تو مغازه در و پنجره ها رو :D
ممنوووووووووون از راهنمایی و لطفتون من وقتی این دستگاه رو برام اوردن بیشتر خوشجالیم این بود که یه تاپیک میزنم استاد غزال و bstar راهنمایی میکنن کلی چیز جدید یاد میگیرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
سلام
بله دیودها شورت شده بودن دوتاشون
همه رو امروز خریدم و عوض کردم دستگاه راه افتاد
یکم هم باهاش جوشکاری کردم تو مغازه در و پنجره ها رو :D
ممنوووووووووون از راهنمایی و لطفتون من وقتی این دستگاه رو برام اوردن بیشتر خوشجالیم این بود که یه تاپیک میزنم استاد غزال و bstar راهنمایی میکنن کلی چیز جدید یاد میگیرم

سلام

دوست خوب و بزرگوارم

هر چند تشابه دیودها خوبه اما تشابه دقیق دیودها به اندازه ترانزیستورهای موازی ضروری نیست زیرا تا آنجا که من دیدم این دیودها موازی نیستند که تشابه آنها اهمیت زیادی داشته باشه

لذا اگر ارتقاء کیفیت کلیه دیودها مورد هدف نبوده بهتر بود فقط دیودهای معیوب تعویض میشد و کلیه دیودها را عوض نمیکردی

ضمنا صدمه دیودها بدلایل علمی و با توجه به تجربیاتم بسیار نادره و لذا این حادثه نباید موجب گمراهی و خارج کردن دیودها جهت تست دیودها قبل از اقدامات ضروریتر بشه
بویژه همانطور که استاد bstar فرمودند تست دیودها داخل مدار بسادگی مقدوره.

بابت اظهار لطف بیش از حد شما سپاسگزارم

بالا