آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

جرقه زنی در زغال های جارو برقی بوش 3200 وات

ic1

کاربر
2013-07-08
64
106
با سلام

زغال های جارو برقی فوق کلا از بین رفته بود که تعویض کردم

قبل از تعویض زغالها کلکتور رو کاملا با بنزین و فرچه تمیز کردم

سوالم اینه که تا چه حد جرقه زنی طبیعی هست ؟ مثلا در یه مدل اکبند جارو برقی جرقه در چه حدی هست ؟

بعد از تعویض بخصوص در دور بالا ، جرقه بیشتر از دو سانتی بالا میره !!

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

دوست عزیز در جارو برقی زمانی که شما تازه زغال ها رو تعویض میکنید به دلیل بلند بودن زغال ها و چسبیدن به آرمیچر
جرقه ها بزرگ هست ولی وقتی کمی سابیده شوند جرقه ها کوچک می شود.
چون توسط فنر به آرمیچر نزدیک میشوند برای همین جرقه ها خیلی بزرگ نیست.

سوالی بود در خدمتم.

شاد باشید

yaserpar

کاربر
2016-01-12
81
112
قبل از جا زدن، ارمچیرابتدا باید از کلکتور اهم گیری کنید باید میانگین اختلاف اهم گیری خانه‌هاشان بین ۰/۱تا۰/۳باشد. ثانیا با سمباده خیلی نرم لبه های کلکتورتمیز کنید اگر حتی یک لبه کلکتور بیرون زدگی داشته باشد باعث جرقه‌هایی شدید میشود باید ارمچیر یا متر تعویض گردد یا حق.

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام

زغال های جارو برقی فوق کلا از بین رفته بود که تعویض کردم

قبل از تعویض زغالها کلکتور رو کاملا با بنزین و فرچه تمیز کردم

سوالم اینه که تا چه حد جرقه زنی طبیعی هست ؟ مثلا در یه مدل اکبند جارو برقی جرقه در چه حدی هست ؟

بعد از تعویض بخصوص در دور بالا ، جرقه بیشتر از دو سانتی بالا میره !!
سلام
باتوجه به اینکه زغال ها کاملا از بین رفته بودند'احتمال آسیب دیدن کلکتور زیاد است. طبق توصیه دوستان عمل کنید.

ic1

کاربر
2013-07-08
64
106
با سلام و ممنون از راهنمایی های مفید دوستان

کلکتور رو اهم گیری کردم به این صورت :
جفت تیغه های کنار هم
همه اهمشون حدود 1.4 بود به غیر از یه جفت کنار هم که اهم 12.4 رو نشون میداد !
مشکل از این میتونه باشه ؟
شیوه ی اهم گیریم درست بوده ؟

ضمنا موتور در دور عادی و کم گاها کلا خاموش میشه و میسته و با تغییر ولوم یا یه بار خاموش و روشن استارت می خوره

yaserpar

کاربر
2016-01-12
81
112
باسلام احتمالا اهم گیری شما درسته وبا توجه به اهم گیری شما ارمچیر نیم سوزه وجریان میکشه که باعث عملکرد نادرست دایمر ونهایتا جاروبرقی میشه

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
احتمال سوخته شدن سیم پیچ آرمیچر زیاد است.
جایی از سیم پیچها و عایق ها تغییر رنگ نداده؟

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
موتور رو بدون دیمر مستقیم تست کن-با نوک تیز بر فاصله بین تیغه ها رو تمیز کن چون جنس زغالها کربنه و پودرش بین تیغه ها جمع میشه ورساناست- آرمیچر رو ببند سر دریل وبا سمباده 600 یا 800 روی کالکتور بگیر تا آینه ای شه-پروانه این موتور ها رو تمیز کن وبلبرنگ نو بهش بزن ولی به طرف بگو که معلوم نیس تا کی کار کنه-اگر رنگ دو تیغه کنار هم تغییر کرده میشه کلکتور رو عوض کرد یا همون دور سیم پیچ به شرط رو بودن باز پیچی کرد که داستانیه برا خودش.... واگر تعمیر جاروبرقی کارته یه دستگاه تستر سوختگی آلمیچر تهیه کن تا تشخیصت بهتر بشه
( ما در تعمیرگاه روزانه 5 تا 10 عدد جارو تعمیر میکنیم واین عرایض از روی تجربه است نه صرفا زرق وبرق دار کردن نوشته)

بالا