آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تکنیکهای عیب یابی بردهای الکترونیک

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
256
133

سلام مجدد​

مطلب بعدی که میخام براتون بزارم بسیار مهم و پیشرفته هستش و مطالب سطوح بالاتر که در حوزه تعمیرات ال ای دی و ال سی دی و پاورهای دارای مدار Pfc هستش رو زیرو رو میکنه و به جرات میگم که خدا و آخرت تعمیرات بردهای منابع تغذیه سوییچینگ هستش و هیچ نمونه ای در سطح اینترنت نداره و اگه یکی پیدا کرد که مطالبش از این مقاله و گفتارهای بنده قوی تر بود ارایه بده ما هم استفاده کنیم.​

من به این موضوع خیلی فکر کردم و همین الان میگم که مطالب بسیار فنی و دقیق هستند ولی مشکلی که دارم اینه که : اول زمان زیادی میبره و طبعا انرژی زیادی میطلبه دوم اینکه بنده تصمیم گرفتم دیگه کار تحویل نگیرم و زمان خودم رو برای تهیه آموزشهای ناب در حوزه تعمیرات بزارم. و این یعنی هزینه بردار خواهد شد و به طبع برای شما هم در صورت علاقه مندی به مطالب هزینه خواهد شد.

زین پس روال کار بدین صورت پیش میرود : در مورد مطالبی که قصد ارایه آنها را دارم سر تیتر و عناوین مهم و تصاویری از مطالب گرد آوری شده در انجمن خواهم گذاشت و ۳۰ الی ۵۰ درصد موضوعات را به صورت کامل در اختیار عموم علاقه مندان میگذارم و برای دریافت مطالب تکمیلی نیاز به پرداخت هزینه میشوید که با تماس مستفیم میسر خواهد شد.​

نمیدونم اینکار خلاف موازین انجمن هست یا نه ولی میدونم دریافت ۳۰ الی ۵۰ درصد مطالب بسیار کمیاب و جدید تکنیکهای عیب یابی تلویزیونها led , oled , uoled و تلویزیونهای منحنی که بزودی مطالبش آماده میشه ارزش خرید و خواندن را دارد و ارایه چنین محتواهای ارزشمندی در سطح کشور استارت میخورد.

بنده از مدیران محترم انجمن در خواست دارم که حتی اگر جزو قوانین انجمن نیست لطفا فرصت ارایه ۳۰ تا ۵۰ درصد محتواهای آینده را از هموطنانم نگیرید که باز هم تایید میکنم مطالب بسیار جدید و در سطح دنیا تازه و بروز هستنید نه فقط سطح کشور.

در مورد مطلب بعدی تکنیکهای آموزشی بردهای الکترونیکی
عناوین مطالب به شرح زیرند
  • لیستی از مهمترین و عمومی ترین آیسیهای سویچینگ و عیب های رایج آنها
  • چه تکنیکی را در چه مواقعی بکار بریم
  • تفاوت منابع تغذیه سویچینگ و خطی
  • منابع سویچینگ تلویزیونهای ال ای دی و ال سی دی : مبدلهای dc به dc
  • تشریح APFC یا Active PFC در بردهای تغذیه تلویزیون
  • سیگنال PG یا power good : تعریف و نحوه عملکرد
  • سیگنال خراب PG : نشانه ها و روشهای عیب یابی
  • تشریح آیسی اصلاح ضریب قدرت فعال یا APFC
  • تشریح مدارات شبکه سنسوری SMD برای آیسی APFC
  • چرا مهندسین مجبورند که مدار APFC را بکار برند
  • تست آیسیهای منابع تغذیه سویچینگ و پی اف سی
  • تستهای خارج از برد و روی برد
  • تشریح پایه های آیسی پی اف سی ، نامها و کاربردها
  • تشریح مدار تقویت ارور
و .......
تا مطلب تست آیسیها بصورت رایگان ارایه خواهد شد آنهم به صورت کاملا تصویری و تشریح کامل تصاویر

و باقی مطالب که در آینده به نسبت میزان علاقه مندان ذکر خواهد شد که در مورد آیسی های PWM تشریح و عیب یابی با مولتی متر و اسکوپ خواهد بود به صورت فروشی ارایه میشود.

لطفا نظرات خود را همینجا برای ادامه کار در اختیار بنده قرار بدید

متشکرم

سوفیا

درود
به نظرم ایده خوبیه
هزینه کردن برای یادگیری سرمایه گذاری محسوب میشه

z3r0x

کاربر vip
کاربر
2017-08-21
156
1,435
ایلام - دهلران
2024-02-16_18-59-45.png

آخرین ویرایش:

z3r0x

کاربر vip
کاربر
2017-08-21
156
1,435
ایلام - دهلران
دوستان گلم در زیر عکس معادل انگلیسی مفاهیم رو هم نوشتم که اگه فردا روز بخواهید همانند ما، مقالات و یا فیلم های آموزشی استاندارد بین المللی را مطالعه بفرمایید با اصطلاحت آشنا باشید که کمک میکند در آنجا درک مطلب شما سریعتر اتفاق بیوفتد.
2024-02-16_19-00-54.png

آخرین ویرایش:

z3r0x

کاربر vip
کاربر
2017-08-21
156
1,435
ایلام - دهلران
مدار زیر به نحو احسن و کامل تشریح خواهد شد به همراه نمونه سیگنالهای ورودی و خروجی و عیب‌های رایج و علایم خرابی هر قسمت و نشانه خروجی مدار که در ولتاژ خروجی و نحوه عملکرد دستگاه خود را نشان میدهد به همراه راه‌های تست آیسی روی برد و خارج از برد و .....

2024-02-16_19-02-17.png

آخرین ویرایش:

z3r0x

کاربر vip
کاربر
2017-08-21
156
1,435
ایلام - دهلران
آشنایی شما دوستان گلم با تمام جزئیات لازم در حدیکه نیاز به پشتیبانی اضافه نداشته باشید زیرا مطالب و تصاویر بسیار گویا و کامل هستند.
محتوای Demo در حال آماده سازی است و دوستانیکه رضایتشون جلب شد انشالله با سفارش پکیج کامل براشون آماده و ارسال میشود.

2024-02-16_19-02-53.png

در شکل‌های بالا
S به معنای بخش ثانویه است و P به معنای بخش اولیه منبع تغذیه است.

آخرین ویرایش:

z3r0x

کاربر vip
کاربر
2017-08-21
156
1,435
ایلام - دهلران

تشریح مو به مو مدار تولید سیگنال پاور گود یا PG ( Power_Good) به همراه شماتیک و نحوه عملکرد و چارت زمان‌بندی سیگنال یا همان تایمینگ سیگنال و تشریح چگونگی کار سیگنال با آیسی مین ، شکل موج‌های ورودی و خروجی به آیسی پی اف سی و ورودی به من و ....​

2024-02-16_19-09-44.png

بالا