آی پی امداد
abtahi

تلفن همراه معضل جديد در زندان هاي جهان

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,777
29,852
ایران
توسعه و گسترش چشمگير استفاده از تلفن همراه با همه ي مزيت هايي که به عنوان يکي از دستاورد هاي نوين قرن بيستم جامعه بشري دارد ، امروزه به يکي از معضلات مهم در زندان هاي دنيا تبديل شده است. ّبه نقل از سايت"ايريش تايمز"، بر اساس گزارش مراکز رسمي ، با وجود پيشرفت سرويس هاي امنيتي و کنترل روزافزون زندان ها و زندانيان ، اما از سراسر جهان گزارش هايي مبني بر استفاده زندانيان از تلفن همراه براي انجام کارهاي خلاف به گوش مي رسد.
زندانيان با استفاده از تلفن همراه که بصورت مخفيانه به داخل زندان انتقال مي يابد ، با وامل خود در بيرون از سلول ارتباط برقرار کرده و به کارهاي خلاف مي پردازند.
در ادامه اين گزارش آمده است، به عنوان نمونه مقامات امنيتي زندان هاي ايرلند تا پايان ماه اگوست (شهريور) 2008 ميلادي تعداد يکهزارو 464 دستگاه گوشي همراه از زندان هاي اين کشور ضبط کرده اند.
اين گزارش تعداد گوشي هاي کشف شده از زندان هاي اين کشور در طول سال2007ميلادي را دو هزار و 117 دستگاه اعلام کرد.
بر اساس اين گزارش، جرايم جنايي و اعمال خلاف قانون به دليل استفاده از تلفن همراه در زندان ها از سوي جنايتکاران محبوس در زندان همچنان ادامه دارد.
در حالي که اثرات سوء استفاده غير قانوني از تلفن همراه به وضوح ديده مي شود اما مقامات کوبايي در اقدامي استثنايي اجازه استفاده از سرويس هاي تلفن همراه و اينترنت را در زندان ها ي اين کشور صادر کردند و استفاده از اين سرويس ها را جزيي از حقوق مسلم زندانيان دانستند.

 
بالا