آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تعویض 40n60 با 60n60 آیا ممکنه ؟

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام خدمت همه ی اساتید
میخواستم بپرسم که آیا تا حالا کسی امتحان کرده که روی اینورتر صبا الکتریک طرح جدید بجای 40n60 همه را با 60n60 جایگزین کرده ؟

یه دستگاه ( 3 برد ) برام آوردن که هر 8 عدد igbt دستگاه سوخته بود من 4 عدد هم مدل برای هر مجموعه 2تایی یکی نصب کردم مشکل نداشتن خروجی حل شد
میخوام بدونم آیا میشه 8 عدد 60n60 جایگزین کنم ؟

سپاس

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
مجددا سلام

از بین اساتید کسی تجربه ای در این خصوص نداره منو راهنمایی کنه ؟

سپاس

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
447
سلام خدمت همه ی اساتید
میخواستم بپرسم که آیا تا حالا کسی امتحان کرده که روی اینورتر صبا الکتریک طرح جدید بجای 40n60 همه را با 60n60 جایگزین کرده ؟

یه دستگاه ( 3 برد ) برام آوردن که هر 8 عدد igbt دستگاه سوخته بود من 4 عدد هم مدل برای هر مجموعه 2تایی یکی نصب کردم مشکل نداشتن خروجی حل شد

سپاس
سلام
میتونی نسب کنی مشکلی نیست.
موفق باشی

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
با سلام مجدد خدمت همه اساتید و بزرگواران بخصوص javad10mn و MAZDAS که بنده را راهنمایی نمودید

IGBT ها تعویض شد و دستگاهو تست کردم ولی متوجه شدم که دستگاه خروجی نداره ، در حقیقت احتمالا اول که تست کرده بودم مولتی متر میلی ولت نشان داده بود و من به اشتباه فکر کردم خروجی داره
بررسی کردم که در سوکت 310 ولت ولتاژ دارم ولی در سوکتی که به برد ترانس میره هیچ ولتاژی ندارم
اول به برد تحریک مشکوک شدم و در حین تست متوجه شدم که سیم هایی که از ترانس تحریک خارج میشه و روی برد اصلی ( سمت برد PWM میره ) در مسیرش یک مقاومت سوخته وجود داره

دستگاه از نوع صبا الکتریک طرح جدید ( 3 برد ) است
شما با نمونه مشابه برخورد داشتید با این مشکل ؟
با توجه به اینکه هر 8 عدد IGBT سوخته بودنو قیمت همین 8تا به تنهایی حدود 11000ت در میاد میخوام یه برآورد هزینه بکنم شاید مشتری قبول نکنه
نظر به اینکه این مقاومت خارج از برد تحریک سوخته ممکنه برد تحریک هم آسیب دیده باشه که خرابی تا این مقاومت رفته و شاید ممکن باشه ماسفت های سمت برد PWM هم سوخته باشه که در این صورت هزینه خیلی بالا ممکنه بره و این قطعات تعویض بشن و مشتری هزینه را قبول نکنه باز از مدار خارج کردنشون هم دشوار و ممکنه بیفایده باشه
لطفا نظرتونو بفرمایید و منو راهنمایی کنید

سپاس

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,068
IRANTK
سلام خدمت همه ی اساتید

سپاس
با سلام
اگر میخواهید تعویض کنید تمامشو تعویض کنید و از یک نوع و شرکت باشند مشکلی پیش نمیاد ....امپر بالاتر انداختن جریان دستگاه را بالا نمیبرد و فقط میزان دمای دستگاه کم و عمر igbt ها بالا میرود.

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
447
با سلام مجدد خدمت همه اساتید و بزرگواران بخصوص javad10mn و MAZDAS که بنده را راهنمایی نمودید

IGBT ها تعویض شد و دستگاهو تست کردم ولی متوجه شدم که دستگاه خروجی نداره ، در حقیقت احتمالا اول که تست کرده بودم مولتی متر میلی ولت نشان داده بود و من به اشتباه فکر کردم خروجی داره
بررسی کردم که در سوکت 310 ولت ولتاژ دارم ولی در سوکتی که به برد ترانس میره هیچ ولتاژی ندارم
اول به برد تحریک مشکوک شدم و در حین تست متوجه شدم که سیم هایی که از ترانس تحریک خارج میشه و روی برد اصلی ( سمت برد PWM میره ) در مسیرش یک مقاومت سوخته وجود داره

دستگاه از نوع صبا الکتریک طرح جدید ( 3 برد ) است
شما با نمونه مشابه برخورد داشتید با این مشکل ؟
با توجه به اینکه هر 8 عدد IGBT سوخته بودنو قیمت همین 8تا به تنهایی حدود 11000ت در میاد میخوام یه برآورد هزینه بکنم شاید مشتری قبول نکنه
نظر به اینکه این مقاومت خارج از برد تحریک سوخته ممکنه برد تحریک هم آسیب دیده باشه که خرابی تا این مقاومت رفته و شاید ممکن باشه ماسفت های سمت برد PWM هم سوخته باشه که در این صورت هزینه خیلی بالا ممکنه بره و این قطعات تعویض بشن و مشتری هزینه را قبول نکنه باز از مدار خارج کردنشون هم دشوار و ممکنه بیفایده باشه
لطفا نظرتونو بفرمایید و منو راهنمایی کنید

سپاس
سلام
با شرایطی که گفتی برد تحریک هم اسیب دیده (همون بردی که وسط ای جی بی تی ها هست و تراتس درایور هم روشه) ودر این صورت با تعویض ای جی بی تی ها احتمال سوختن مجدد ای جی بی تی ها زیاده بنابرین بهترین راه برای جلوگیری از خسارت اینه که اول تمام ای جی بی تی هایی که نصب کردی رو خارج کن بعد دستگاه رو راه اندازی کن و تو هر هشت ای جی بی تی سیگنال رو با اسکوپ مشاهده کن و تو هر ای جی بی تی مشکل داشتی مشکل رو حل کن (در صورتی که اسکوپ نداری بهتره از خیر تعمیرش بگذری) بعد از اینکه تمام سیگنالای گیت بدون مشکل بود میتونی ای جی بی تی ها رو البته اگه سالمن نسب کنی.

alids

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2017-08-26
280
332
خیلی بهتر از قبلی جواب میده

بالا