آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعویض ترایاک جارو برقی سامسونگ

سلام
خب لطف کنید منو راهنمایی کنید
با درود، یک لامپ ۲۰۰ رشته ای تهیه کنید و مثل مداری که کشیدم به صورت سری به یک پریز روکار و وصل کنید. حالا برای تست دو شاخ جاروبرقی را به پریز وصل کنین، اگر مدار شما هنوز اتصالی بخاطر قطعات سوخته داشته باشد لامپ پر نور روشن میشود و مانع سوختم و یا ترکیدن قطعات سالم مدار میشود و شما هنوز باید عیب یابی کنید زیرا اگر در این حالت دو شاخه را مستقیم به پریز برق بزنین با جرقه و ترکیدن قطعات مدار مواجه میشوید.
اگر بعد از وصل کردن به دوشاخه تست لامپ ۲۰۰ مدار کم نور روشن شد و یا روشن نشد نشان دهنده برطرف شدن مشکل مدار میباشد.
شما میتوانید کلیه لوازم برقی را قبل از اطمینان کامل از تعمیر، به این روش تست کنید.

پیوست‌ها

• 217.1 کیلوبایت بازدیدها: 13

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
673
599
با درود، یک لامپ ۲۰۰ رشته ای تهیه کنید و مثل مداری که کشیدم به صورت سری به یک پریز روکار و وصل کنید. حالا برای تست دو شاخ جاروبرقی را به پریز وصل کنین، اگر مدار شما هنوز اتصالی بخاطر قطعات سوخته داشته باشد لامپ پر نور روشن میشود و مانع سوختم و یا ترکیدن قطعات سالم مدار میشود و شما هنوز باید عیب یابی کنید زیرا اگر در این حالت دو شاخه را مستقیم به پریز برق بزنین با جرقه و ترکیدن قطعات مدار مواجه میشوید.
اگر بعد از وصل کردن به دوشاخه تست لامپ ۲۰۰ مدار کم نور روشن شد و یا روشن نشد نشان دهنده برطرف شدن مشکل مدار میباشد.
شما میتوانید کلیه لوازم برقی را قبل از اطمینان کامل از تعمیر، به این روش تست کنید.
درود
مدار لامپ سری که دارم فقط لامپش ۱۰۰ وات هستش با لامپ ۱۰۰ نمیشه ؟

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
درود
مدار لامپ سری که دارم فقط لامپش ۱۰۰ وات هستش با لامپ ۱۰۰ نمیشه ؟
درود. از دو تا لامپ صد وات رشته ای که با هم سری هستند استفاده کنید. می توانید از کلید برق دو یا سه پل برایشان استفاده کنید تا به دلخواه بین صد و دویست وات (بنا بر نیاز وسیله مورد تعمیر) سوئیچ کنید. آموزش و چگونگی ساخت یک مدل حرفه ای لامپ تست را می توانید در این لینک یوتیوب ببینید.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام خدمت اساتید محترم
جارو برقی سامسونگ روشن نمیشه بازش کردم و موتور را تست کردم سالمه اومدم سراغ برد دیدم ترایاک سوخته سوال من این:
من به جای bt136 , bta16 گذاشتم امکان داره یا خیر ؟
دوم اینکه با تعویض ترایاک بازم روشن نشد کدوم قطعه دیگه رو بررسی کنم
سلام و درود ، ترایاک BTA16 تحمل 16 آمپر داره در حالی که BT136 تنها تحمل 4 آمپر داره.
پس مسلما امکان جایگزینی نیست.
ولی BT139 جواب میده البته اگر از کیفیتش مطمئن باشید.

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
سلام.
اولا توصیه میشه ترایاک را از نوع خودش جایگزین کنی. در غیر اینصورت باید به کاراکتر جریان اصلی، جریان rms و جریان راه اندازی گیت توجه کنی.

به جای bta16 بهتر بود حداقل از BT167-600E استفاده کنی.

در ضمن قبل از تست نهایی برد، حتما ببین موتور بیش از حد جریان نکشه. مخصوصا لحظه اول استارت موتور. اگر از این مورد مطمئن شدی، برد را ابتدا بدون اتصال به موتور و با لامپ تست و بعد با اتصال به موتور تست کن.

در ضمن تو جایگزینی ترایاک به عایق بودن یا نبودن بدنه هم دقت کن. مثلاً در سری bta، بدنه نسبت به پایه ها عایقه و سری btb عایق نیست.
BTA=Ayegh

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
673
599
سلام و ارادت
ضمن قدردانی از همه دوستان چند روزیه کسالت پیدا کردم بهتر شدم نتیجه رو اطلاع میدم

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
673
599
سلام و ارادت
ضمن قدردانی از همه دوستان چند روزیه کسالت پیدا کردم بهتر شدم نتیجه رو اطلاع میدم
با سلام و احترام
ترایاک bta16 تهیه و جایگزین کردم و خوشبختانه درست شد فروشنده میگفت ترایاک اورجینال هستش انشااله که همینطوره باشه
ازهمه دوستان ممنونم

AREYA54

کاربر vip
کاربر
2014-06-02
224
521
سلام
حالا به نظر شما با یه ترایاک bta16 هم تست کنم یا ایراد خاصی داشته که ترایاک bt136 ترکید
قطعا ایراد داره که ترایاک را سوزونده....احتمال خرابی تو موتور زیاد هست،جریان کشی موتور را تست کنید،احتمال خرابی تو قسمت زغال و کلکتورهای موتور هست

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
673
599
قطعا ایراد داره که ترایاک را سوزونده....احتمال خرابی تو موتور زیاد هست،جریان کشی موتور را تست کنید،احتمال خرابی تو قسمت زغال و کلکتورهای موتور هست
درود
چشم بررسی میکنم وضعیت زغالهای موتور و..
از زیاد روشن موندن میتونه باشه ؟

بالا