آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیر پرژکتورهای ال ای دی

mohammadjanam

کاربر
2023-04-11
11
2
اصفهان
سلام دوستان یکسری پرژکتور ال ای دی گفتم تو مکانی پر از رطوبت که درایوهاشون میسوزه دوستی اونا رو با درایو سرخود عوض کرد که اونا هم بعد از مدت کوتاهی بی نور میشن یعنی روشن هستن ولی نور ندارن مطابق عکس زیر علت چیست و باید چگونه تعمیر بشوند

پیوست‌ها

• 333.2 کیلوبایت بازدیدها: 38

گل بنفشه

کاربر
2023-10-08
5
8
تهران
سلام دوستان یکسری پرژکتور ال ای دی گفتم تو مکانی پر از رطوبت که درایوهاشون میسوزه دوستی اونا رو با درایو سرخود عوض کرد که اونا هم بعد از مدت کوتاهی بی نور میشن یعنی روشن هستن ولی نور ندارن مطابق عکس زیر علت چیست و باید چگونه تعمیر بشوند
به احتمال زیاد یکی از ال ای دی ها نیمسوز شده.
ال ای دی ها را تک تک تست کن . در هر صورت مشکلی داشتی در مورد تست در خدمتم.
یا علی

mohammadjanam

کاربر
2023-04-11
11
2
اصفهان
به احتمال زیاد یکی از ال ای دی ها نیمسوز شده.
ال ای دی ها را تک تک تست کن . در هر صورت مشکلی داشتی در مورد تست در خدمتم.
یا علی
سللم دوست عزیز من علت اینکه اینطور میشود رو میخواستم بدونم چون الان چندین از این نوع پرژکتور رو داریوها و ال ای دیهای اصلیش بازش شده با این مدل ال ای دی درایو سرخود تعویض شدن که بعد از یه مدت کوتاهی همشون به این صورت کم نور میشن لازم هست که بگم برا کارخانه قارچ استفاده میشن که رطوبت زیاد است من یه راه حلی میخوام که اینا رو تعمیر بکنم زود خراب نشن قبل اینکه تعمیر بشوند درایوهاشون سوخته بود آیا با تعویض درایوهای ضد آب احتمالش هست عمرشون بیشتر بشه؟

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سللم دوست عزیز من علت اینکه اینطور میشود رو میخواستم بدونم چون الان چندین از این نوع پرژکتور رو داریوها و ال ای دیهای اصلیش بازش شده با این مدل ال ای دی درایو سرخود تعویض شدن که بعد از یه مدت کوتاهی همشون به این صورت کم نور میشن لازم هست که بگم برا کارخانه قارچ استفاده میشن که رطوبت زیاد است من یه راه حلی میخوام که اینا رو تعمیر بکنم زود خراب نشن قبل اینکه تعمیر بشوند درایوهاشون سوخته بود آیا با تعویض درایوهای ضد آب احتمالش هست عمرشون بیشتر بشه؟
ولتاژ کاری درایور را مقداری کم کنید ((در ابتدا بررسی کنید منبع جریان هستند یا ولتاژ ))
بطوری که ولتاژ یا جریان کمتری به ال ای دی ها منتقل بشه
ال ای دی سوخته را خارج یا شورت کن

گل بنفشه

کاربر
2023-10-08
5
8
تهران
سلام.
طبق گفته دوستمون . از درایور ولتاژ خروجی را کاهش دهید . تا آسیبی از رطوبت نرسه .
.یک مقاومت 15 اهم است . مقاومت 15 اهم را افزایش بده .تا 56 اهم
..

آخرین ویرایش:

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.

راهکارهای دوستان عزیز برای تعمیر و اصلاح است.

اما
این نوع پرژکتور ها برای محیط مرطوب مناسب نمی باشند و بایستی از نوع مناسب LED ترجیحا COB روکش ژلاتینی با قاب واترپروف استفاده شود.

موفق باشید.

بالا