آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر ویندوز xp

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
پاسخ : تعمیر ویندوز xp تو را خدا کمک کنید

درود
این مشکلات برای بنده هم پیش آمده و کارهایی که کردم به شرح ذیل است .
1 - تعویض کارت گرافیک ، وقتی به صفحه خوش آمد گویی نمی توانستم بروم به گرافیک شک کردم و درست شد ، گرافیک را تعویض کردم .
2 - پاور دستگاه را تعویض کن ، زیرا برخی مواقع پاور ضعف دارد که نمی توان بوت کرد .و همچنین هارد را در حین بالا آمدن نمی تواند بشناسد .
البنه احتمالات نرم افزاری هم بعید نیست . به شرطی که با دستگاه دیگر هارد را وصل کن و بکاپ بگیر .

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
درود
این مشکلات برای بنده هم پیش آمده و کارهایی که کردم به شرح ذیل است .
1 - تعویض کارت گرافیک ، وقتی به صفحه خوش آمد گویی نمی توانستم بروم به گرافیک شک کردم و درست شد ، گرافیک را تعویض کردم .
2 - پاور دستگاه را تعویض کن ، زیرا برخی مواقع پاور ضعف دارد که نمی توان بوت کرد .و همچنین هارد را در حین بالا آمدن نمی تواند بشناسد .
البنه احتمالات نرم افزاری هم بعید نیست . به شرطی که با دستگاه دیگر هارد را وصل کن و بکاپ بگیر .

اگه پاور یا گرافیک مشکل داره پس چرا روی سیستم دیگه هم مشکل داره ویندوز بالا نمیاره؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:
  • Like

anti114

کاربر
2010-12-20
78
294
روبروی مانیتور

اگه پاور یا گرافیک مشکل داره پس چرا روی سیستم دیگه هم مشکل داره ویندوز بالا نمیاره؟؟؟؟؟؟؟
سلام
ربطی به سیستم دیگه نداره
اگر ویندوز سالم هم بود روی سیستم دیگه بالا نمی اومد (چون با سخت افزارهاش نمیخونه مگر اینکه مادربوردشون یکی باشه )
من چند مورد داشتم که با خالی کردن دستکتاپ ویندوز بالا اومده :
البته حجم زیادی روی دستکتاپ داشتند

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام
ربطی به سیستم دیگه نداره
اگر ویندوز سالم هم بود روی سیستم دیگه بالا نمی اومد (چون با سخت افزارهاش نمیخونه مگر اینکه مادربوردشون یکی باشه )
من چند مورد داشتم که با خالی کردن دستکتاپ ویندوز بالا اومده :
البته حجم زیادی روی دستکتاپ داشتند

دوست عزیز خیلی هم ربط داره وقتی که روی سیستم دیگه ای هم همون مرحله ای که روی سیستم خودش گیر میکنه پس نتیجه میگیریم که مشکل از ویندوز هستش درضمن سیستم دیگه ای که روش تست کردم از لحاظ قطعات و مدل با اون یکی سیستم فرقی نمیکنه یعنی شبیه هم هستن

آخرین ویرایش:
  • Like

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710

مشتری باید بداند اگر ویندوز مشکل دارد باید ویندوز تعویض شود . و این بستگی به بیان مهندسین محترم دارد .
اصرار مشتری بابت تعویض نکردن ویندوز بابت چیست ؟
اگر اطلاعاتش را می خواهد که ، هارد را به سیستم دیگر وصل کن و از درایو c مشتری برایش اطلاعات را بیرون بکش . انواع روش دارد .
اگرفکر می کند بدون پول دادن برایش کار کنند ، که این ظلم به مهندس است .
اگر فکر می کند اطلاعات شخصی اش را دست نزنند هارد را بدهید به دستش با خودش ببرد که در این مواقع به دردسرش نمی چربد .
به هر حال باید به یک نفر اعتماد داشته باشد .
اگر فقط با تعویض ویندوز مشکل حل می شود که نباید به حرف مشتری بها بدهی و دچار دردسرهای بعدی اش باشی تا روزی که زنده ای شخص ویندوز خرابش را هی می آورد تا بالاخره ویندوزش را تعویض کنی .
در ضمن برای مشتری باید بک آپ از ویندوز بگیری و نرم افزارها را تمیز نصب کنی تا اعتبار شما بالاتر برود . و چند تا restor point هم بگیر ، که خیلی وقتها من با این روش ویندوز را پس از 2 الی 3 سال زنده کردم و مشتری راضی بود.
همچنین آنتی ویروس را هم اورجینال نصب کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maryam_sh

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710

سلام
لطفا از مشتری بپرسید که آنتی ویروس به روز بوده یا نه ؟
اگر آنتی ویروس به روز نباشد احتمالا از ویروس هم می تواند باشد که فایلهای سیستمی را خراب کرده باشد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maryam_sh

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

کاربر گرامی
لطفا عنوان رو ویرایش کنید .طبق قوانین ایجاد تاپیک استفاده از جملاتی نظیر جمله ای که استفاده کرده اید ممنوع هست .دوستانی هم که زحمت پاسخ به مشکلات همکاران رو می کشند به این موضوع توجه داشته باشند .چه در صورت اخطار گرفتن کاربر ،این اخطار برای کل تاپیک ثبت می شود .
با تشکر .

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
کاربر گرامی
لطفا عنوان رو ویرایش کنید .طبق قوانین ایجاد تاپیک استفاده از جملاتی نظیر جمله ای که استفاده کرده اید ممنوع هست .دوستانی هم که زحمت پاسخ به مشکلات همکاران رو می کشند به این موضوع توجه داشته باشند .چه در صورت اخطار گرفتن کاربر ،این اخطار برای کل تاپیک ثبت می شود .
با تشکر .

عنوان تک تک پست ها رو ویرایش گردید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست عزیز خیلی هم ربط داره وقتی که روی سیستم دیگه ای هم همون مرحله ای که روی سیستم خودش گیر میکنه پس نتیجه میگیریم که مشکل از ویندوز هستش درضمن سیستم دیگه ای که روش تست کردم از لحاظ قطعات و مدل با اون یکی سیستم فرقی نمیکنه یعنی شبیه هم هستن

همکار گرامی
ممنون از توجهتون بابت ویرایش عنوان .
زمانی می تونید اینطوری با قاطعیت نتیجه گیری کنید که هارد رو روی یک سیستم دقیقا مثل سیستم قبلی تست کنید .وقتی سیستم دیگه دارای سخت افزاری متفاوت باشه ،حتی اگه ویندوز هم سالم باشه ،ویندوز بالا نمیاد .چون مقادیر و پارامترهای سخت افزاری های ثبت شده در رجیستری ویندوز با هم یکی نیستند .با اینحال با توجه به فرمایش شما در مورد یکی بودن سیستم ها ،طبق راهنمائی دوستان علت می تونه از ویروس یا ناقص بودن ویندوز یا ایراد سخت افزاری هارد باشه .
از طرفی شاید مشتری توقع غیر منطقی داشته باشه .وقتی شما می تونید با ویندوز لایو به فایل ها دسترسی داشته باشید ،پس از استخراج فایل های ضروری ،اقدام به نصب ویندوز کنید .
موفق باشید .

بالا