آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر مبدل 12 به 220

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
باسلام
شماره فنی ماسفتهای M1 و M2 و M3 و M4 و نیمه هادی های IGBT1 و IGBT2 و IGBT3 و IGBT4 را بنویس شکی نیست که خروجی 220 ولت جریان زیادتر از قدرت آن کشیدی
سپاس از کمکتون
ماسفت ها IRF840A هستند ولی روی شماره ی هر چهار IGBT تراشیده شده
مدار رو وقتی به منبع 12 ولت وصل میکنم 3 آمپر جربان میکشه و IGBT1,2 به سرعت داغ میکنن و LED Fault روشن میشه

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

چون 220 ولت خروجی کامل نمیشود چراغ ال ای دی روشن میشود IGBT ها داغ میکند چگونه این عیب بوجود آمد؟
آیا ماسفتهای IRF840A ها سالمند؟
قطعات مسیر IGBT های داغ شده را بررسی کن

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
باسلام

چون 220 ولت خروجی کامل نمیشود چراغ ال ای دی روشن میشود IGBT ها داغ میکند چگونه این عیب بوجود آمد؟
آیا ماسفتهای IRF840A ها سالمند؟
قطعات مسیر IGBT های داغ شده را بررسی کن
با عرض سلام مجدد

این مدار مال من نیست و نمیدونم دقیقا چه به روزش اومده ولی حدس میزنم همونطور که گفتید جریان بیش از حد ازش کشیدن و یا ولتاژ ورودی پایین دادن که باعث شده با افزایش عرض پالس نتونه جبران کنه و ...

اون IGBT های ظاهرا نترکیده رو تست کردم اونا هم سوخته بودن
ماسفت های M1 و M2 (ماسفت های اول و آخر، چون ترتیب شماره گذاری ماسفت ها M1 M4 M3 M2 هست) سوختن و اون دوتای وسط سالمن

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

این اینورتر را هموطنهای خودمان ساختند و 4 عدد IGBT هم ماسفت ولتاژ بالا هستند برادرهای چینی احتیاج ندارند شماره های فنی قطعات را با سوهات بتراشند کپی هستند فقط تعدادی میخواهند بقول خودشان پول مفت به جیب بزنند از گلویشان پایین نخواهد رفت

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
باسلام

این اینورتر را هموطنهای خودمان ساختند و 4 عدد IGBT هم ماسفت ولتاژ بالا هستند برادرهای چینی احتیاج ندارند شماره های فنی قطعات را با سوهات بتراشند کپی هستند فقط تعدادی میخواهند بقول خودشان پول مفت به جیب بزنند از گلویشان پایین نخواهد رفت

خدا خیرشون نده، جالب اینه که گارانتی هم نداره که بگیم میخوان خودشون تعمیرش کنن، فقط میگن اگه سوخت یکی دیگه بخر :busted_red:

حالا راه حلی داره؟ بنظرتون چه IGBT یا ماسفتی رو جایگزین کنم؟ ضمنا یه نمونه ی سالم رو میتونم از جایی قرض، با گرفتن ولتاژهای اون میشه فهمید تقریبا چه قطعه ای بدردش میخوره؟

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
خدا خیرشون نده، جالب اینه که گارانتی هم نداره که بگیم میخوان خودشون تعمیرش کنن، فقط میگن اگه سوخت یکی دیگه بخر :busted_red:

حالا راه حلی داره؟ بنظرتون چه IGBT یا ماسفتی رو جایگزین کنم؟ ضمنا یه نمونه ی سالم رو میتونم از جایی قرض، با گرفتن ولتاژهای اون میشه فهمید تقریبا چه قطعه ای بدردش میخوره؟
===================================
سلام دوست عزیز یه نمونه از این مبدلها دارم که شمارشون چهار تا k2842 و دوتادیگه یکیش irf3205 و دیگری f3205z میباشد البته عکس مبدل رو هم میزارم دیگه نمیدونم به دردت بخوره یانه موفق باشی

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
===================================
سلام دوست عزیز یه نمونه از این مبدلها دارم که شمارشون چهار تا k2842 و دوتادیگه یکیش irf3205 و دیگری f3205z میباشد البته عکس مبدل رو هم میزارم دیگه نمیدونم به دردت بخوره یانه موفق باشی
سلام. خیلی ممنون
لطفا شماره ها رو روی عکس هم مشخص کنید.
سپاس

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
سلام
برای 4فت که در خروجی قرار دارد میتونی از IRF730 استفاده کنی که تا 5آمپر جواب میده.
برای 2 فت ورودی هم میتونی از IRFZ44 استفاده کنی که 50 آمپر هست
سلام
2فت ورودی همون IGBT ها هستن؟
2تا IGBT دیگه هم در قسمت دیگه ی مدار هست ینی درمجموع 4 تا IGBT تو مداره، هر چهارتا رو IRFZ44 بذارم؟

ممنون از کمکتون

بالا