آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیر لباسشویی سامسونگ

reza88ar

کاربر vip
vip
کاربر
2023-07-30
61
13
اهواز
با عرض سلام خدمت الکترونیک کاران و مهندسان گرامی.
من یک برد لباسشویی به دستم رسیده که پانل کنترل آن دچار مشکل شده است
در قسمت پل دیود ورودی ولتاژ به راحتی DC میشود اما در بخش تغذیه و سوئیچینگ که برای روشن شدن صفحه نمایش پانل میباشد فاز و نول بر سر پل دیود نمیرود.
با دادن
ولتاژ به رگولاتور بعد از سوئیچینگ پانل روشن میشه
اما خب پل دیود قبل از سوئیچینگ که با ۴ دیود قرار دارد با اینکه دیود ها سالم اند ولتاژ ۲۲۰ ولت به آن ها نمیرود.
شک و تردید من به ترایاک موجود کنال پل دیود ورودی لباسشویی میباشد. ممنون میشم راهنمایی کنید
16936864907648632679736504079935.jpg

16936870196657201821259276304600.jpg

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
در قسمت پل دیود ورودی ولتاژ به راحتی DC میشود اما در بخش تغذیه و سوئیچینگ که برای روشن شدن صفحه نمایش پانل میباشد فاز و نول بر سر پل دیود نمیرود.
با دادن
اما خب پل دیود قبل از سوئیچینگ که با ۴ دیود قرار دارد با اینکه دیود ها سالم اند ولتاژ ۲۲۰ ولت به آن ها نمیرود.
شک و تردید من به ترایاک موجود کنال پل دیود ورودی لباسشویی میباشد. ممنون میشم راهنمایی کنید
مشاهده فایل‌پیوست 205117
مشاهده فایل‌پیوست 205118
درود،
منظورتون رو واضح نگفتید.
آیا برد روشن نمیشه یا روشن میشه و فرمان نمیده!؟
اول از هر چیزی بگم که پل دیود و ترایاک روی هیت سینک مشکی مربوط به کنترل موتور هستن و در روشن شدن برد بی تاثیر هستن.
اگر برد پیش نمیره طبق تصویری که پیوست کردم پیش برید،
به دو نقطه که با 220V IN مشخص کردم ورودی رو اعمال کنید تا نیاز به پیدا کردن سوکت تغذیه و ... نداشته باشید.
ولتاژ دو نقطه مربع نارنجی شماره ۲ اندازه بگیرید که باید حدود 220 ولت AC باشه.
اگر ولتاژ داشتید سراغ دو نقطه مربع آبی شماره ۳ برید که باید بین 280 تا 320 ولت DC داشته باشید.
در نهایت اگر در همه نقاط اشاره شده ولتاژ داشتید و باز هم برد روشن نمیشه و خروجی تغذیه ندارید، آیسی TNY به احتمال 90 درصد سوخته.
موفق باشید.

reza88ar

کاربر vip
vip
کاربر
2023-07-30
61
13
اهواز
درود،
منظورتون رو واضح نگفتید.
آیا برد روشن نمیشه یا روشن میشه و فرمان نمیده!؟
اول از هر چیزی بگم که پل دیود و ترایاک روی هیت سینک مشکی مربوط به کنترل موتور هستن و در روشن شدن برد بی تاثیر هستن.
اگر برد پیش نمیره طبق تصویری که پیوست کردم پیش برید،
به دو نقطه که با 220V IN مشخص کردم ورودی رو اعمال کنید تا نیاز به پیدا کردن سوکت تغذیه و ... نداشته باشید.
ولتاژ دو نقطه مربع نارنجی شماره ۲ اندازه بگیرید که باید حدود 220 ولت AC باشه.
اگر ولتاژ داشتید سراغ دو نقطه مربع آبی شماره ۳ برید که باید بین 280 تا 320 ولت DC داشته باشید.
در نهایت اگر در همه نقاط اشاره شده ولتاژ داشتید و باز هم برد روشن نمیشه و خروجی تغذیه ندارید، آیسی TNY به احتمال 90 درصد سوخته.
موفق باشید.
سلام مهندس خسته نباشید
بازم به شما زحمت دادم
ممنون بابت راهنماییتون
عذر میخوام عکسی پیوست نشده که ببینم
امااگر اون پل دیود برای موتور میباشد پس باید بگم اصلا برای پل دیود تغذیه ولتاژ ۲۲۰ ولت نمیره یا حتی ولتاژ کمتری
برای همین شکم به tny کم شد چون اصلا ولتاژی به پل دیود قبلش وارد نمیشه

jamejam

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2006-10-04
84
91
با دادن
مشاهده فایل‌پیوست 205117
مشاهده فایل‌پیوست 205118
سلام دوست عزیز .اگرهمون گیره سوسماری ها ولتاژ داره محل وصل اشتباهه .اونجا کانکتور ترموفیوز موتور وصل میشه .شما باید به دو سر رله های مشکی ولتاژ بدین.ولتاژ به شاخکهای رله پاور و رله هیتر وصل کنید از پشت برد هم میشه به دوپایه ntc بزرگ که نوشته znr1 ولتاژ 220 وصل کنید یادتون نره حتما حتما سرراه لامپ 100 واتی سری قراربدین و بعد برق وصل کنید.موفق باشید

reza88ar

کاربر vip
vip
کاربر
2023-07-30
61
13
اهواز
سلام دوست عزیز .اگرهمون گیره سوسماری ها ولتاژ داره محل وصل اشتباهه .اونجا کانکتور ترموفیوز موتور وصل میشه .شما باید به دو سر رله های مشکی ولتاژ بدین.ولتاژ به شاخکهای رله پاور و رله هیتر وصل کنید از پشت برد هم میشه به دوپایه ntc بزرگ که نوشته znr1 ولتاژ 220 وصل کنید یادتون نره حتما حتما سرراه لامپ 100 واتی سری قراربدین و بعد برق وصل کنید.موفق با

سلام دوست عزیز .اگرهمون گیره سوسماری ها ولتاژ داره محل وصل اشتباهه .اونجا کانکتور ترموفیوز موتور وصل میشه .شما باید به دو سر رله های مشکی ولتاژ بدین.ولتاژ به شاخکهای رله پاور و رله هیتر وصل کنید از پشت برد هم میشه به دوپایه ntc بزرگ که نوشته znr1 ولتاژ 220 وصل کنید یادتون نره حتما حتما سرراه لامپ 100 واتی سری قراربدین و بعد برق وصل کنید.موفق باشید
به روی چشم حالا فهمیدم

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام مهندس خسته نباشید
بازم به شما زحمت دادم
ممنون بابت راهنماییتون
عذر میخوام عکسی پیوست نشده که ببینم
امااگر اون پل دیود برای موتور میباشد پس باید بگم اصلا برای پل دیود تغذیه ولتاژ ۲۲۰ ولت نمیره یا حتی ولتاژ کمتری
برای همین شکم به tny کم شد چون اصلا ولتاژی به پل دیود قبلش وارد نمیشه
درود، بله متاسفانه تصویر پیوست نشده.

پیوست‌ها

reza88ar

کاربر vip
vip
کاربر
2023-07-30
61
13
اهواز
درود، بله متاسفانه تصویر پیوست نشده.
مهندس ولتاژ دادم
اما مشکلی پیش اومد مقاومت بعد پل دیود شدیدا داغ کرد و حس کردم ptc هم دود اومد ازش بیرون و قطعش کردم و ولتاژ روی روی پل دیود ۸۰ ولت ای سی بود

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
مهندس ولتاژ دادم
اما مشکلی پیش اومد مقاومت بعد پل دیود شدیدا داغ کرد و حس کردم ptc هم دود اومد ازش بیرون و قطعش کردم و ولتاژ روی روی پل دیود ۸۰ ولت ای سی بود
سلام
دیود های پل رو تست کنید
اگه آیسی تغذیه و خازن سالم باشه خرابی دیود باعث دود کردن مقاومت و ... میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا