آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر شارژر لب تاب دل

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام در باره تعمیر شارژر لب تاب و کار کرد شارژر اطلاعاتی می خواستم متشکر

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام سیم سالمه ودو سر خازن اول هم برق هست ولی در خروچی ولتاز ندارم شارزر هم روش یک چسب ریختن که به سختی میشه اونو کند اگه راهی واسه از بین بردن این جسب هست

armin11

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2010-10-04
248
1,366
آخر دنیا
دوست عزيز اول هر سه سيم خروجي شارژر رو از مدار خارج كن بعد شارژر رو روشن كن اگه روشن شد كه ميشه سيم خراب است
چون وقتي در خروجي اتصال داشته باشد شارژر به اين حالت در مياد
با كمي گرما و يكم حوصله ميشه پاكش كرد

ساخر

کاربر vip
کاربر
2012-05-18
181
698
ایران
با سلام
امید وارم شناسایی طبقات هنگام تعمیر به شما کمک کند ....شارژر دارای سه بخش است. 1- مبدل ac به دی سی 2- بخش کاهنده 3- تثبیت کننده . قسمت اول عبارتند از مسیر عبور جریان ار فیوز - سلف- خازن تانتالیم- پل دیود- واریستور-خازن الکترولیت بزرگ- قسمت دوم شامل ترانزیستور قبل از ترانس کاهنده - ترانس کاهنده - ترانزیستوربعد از ترانس کاهنده - منطقه سوم شارژر عبارتند از قطعات smd بترتیب تا خروجی - نکته اینکه در منطقه میانی یکعدد اپتو کوپلر نیز وجود دارد

hamed1743

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-18
119
970
گیلان - لنگرود
سلام با تشکر از توضیحات دوستان منم یک شارزر دل دارم که در خرئجی ولتازی نداره ...
من ولتاز ها رو چک کردم تا قبل از ترانس کاهنده مشکلی نبود ولی در خروجی ترانس نه ولتاز دی سی وجود داره نه ای سی ....
تو یک اداپتور سالم هم ازمایش کردم با اینکه در خروجی ولتاز داشت ولی در خروجی ترانس ولتازی قابل اندازه گیری نبود ...

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ببین عزیزم من شارژر زیاد تعمیر کردم بیشتر خرابی شارژرها بخاطر اتصال کوتاه سیمهای درونشه معمولا باعث از دست رفتن ولتاژدر خروجی میشه شایعترین خرابی شارژرها خرابی ایسی رگلاتورشه خیلی کمتر احتمال خرابی خازن داره برای این کار باید شارژر رو باز کنیم و رگلاتورشو عوض کنیم اگر دیدی در خروجی شارژر ولتاژ داشتی ولی این ولتاژ خیلی قطع و وصل یا کم و زیاد میشد اشکال میتونه از خازنها باشه ولی نبود ولتاژ در خروجی سه علت میتواند داشته باشه خرابی فیوز و خرابی اپتو کوپلر و خرابی ایسی رگلاتور که بیشترخرابی رگلاتوربیشتره تو این مورد

hamed1743

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-18
119
970
گیلان - لنگرود
اگه اشکالی نداره روی این عسک بهم نشون بدید
dell.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا