آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر برد ماشین لباسشویی 1280d سامسونگ

electronic80

کاربر
2008-10-27
17
3
با سلام خدمت اساتید گرامی

ماشین لباسشویی 1280d سامسونگ آبگیری میکرد و قطع نمیکرد آبگیریو .چک کردم دیدم به شیر برقی آب گرم برق نمیرسه. دیدم روی برد دستگاه قسمت شیر گرم خروجی (ولتاژ) نداره. می خواستم برای تعمیر برد لطفا راهنماییم کنید . با تشکر.

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
سلام دوست عزیز
اگه شیر برقی آب سرد کار میکنه و ماشین داره آب میشه و قطع نمیکنه مشکل احتمالا سر هیدروستات(تنظیم کننده سطح آب) هست که قطع نمیکنه
148.jpg

باید ببینید شلنگ از سمت مخزن تا هیدروستات سالم هست و پارگی نداره
در غیر این صورت مشکل از هیدروستات هست
برق شیر برقی آب گرم هم قطع هست بستگی داره به برنامه انتخابی شما نسبت به برنامه فعال میشه

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
باسلام دوست گرامی شیربرقی اب گرم فقط دربرنامه های اکستراهوت یعنی برنامه های که سطح گرمای اب بالاباشد میادتومداربه فرمودهehsanarnهیدروستات ومسیراونروچک کنید اگه حل نشد دوباره مطرح کنید

electronic80

کاربر
2008-10-27
17
3
سلام مجدد خدمت دوستان

یکبار هیدروستاتو عوض کردم ولی مشکل سر جاش باقی بود.

وقتی خودم دو پارچ ابگرم میریزم تو جای پودری این مشکل حل میشه واسه همینم فکر کردم مشکل شیر ابگرمه.

آخرین ویرایش:

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
دوست عزیز اگه قطع نمیکنه چه جوری با دو پارچ آب حل میشه خوب سطح اب میاد بالا و قطع میکنه
خوب شما گفتید که یکسره اب میگیره خوب اگه منتظر باشید اون دو پارچ ابی که شما میریزید را منتظر باشید تا آب گیری کنه پس باید قطع کنه
یه خورده بیشتر و واضح تر بگید

electronic80

کاربر
2008-10-27
17
3
سلام
واسه خودمم جالبه آخه اول کار اگه آب گرم بریزم تو آب گیری عادیش قطع میکنه اگر نریزم آب گیریو قطع نمیکنه. البته ریختن آب گرم 80 در صد مواقع جواب میده. هیترشم چک کردم سالمه هیدروستاتو عوض کردم باز مشکل داشت. مسیر هیدروستاتم چک کردم اوکی بود. کلا اینطوریه که در حالت عادی آبگیریو قطع نمیکنه حتی کل دیگم آب پر بشه قطع نمیکنه.

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
جای تعجب داره
خوب شما ماشین را بزارید روی یه برنامه ای که نیاز به اب گرم داشته باشه ببینید فرمان برای شیر برقی اب گرم میاد یا نه؟
شلنگهای ورودی اب گرم و سرد به شیرهای اب گرم و سرد جدا متصل شده؟

electronic80

کاربر
2008-10-27
17
3
دمای برنامه شستشو روی 40 درجه هست وقتی روی 40 درجه هست نباید دفعه اول شیر یرقی بیاد تو مدار؟ . ولی یبار روی شستشوی کوییک 35 دقیقه گذاشتم بدون مشکل شست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ehsanarn
بالا