آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تعمیر بحاری کپسولی

BEBETO

کاربر
2008-01-22
37
86
با سلام
من یه بخاری دارم که با کپسول کار میکنه ؟؟
دیشب کپسول دیگه داشت تموم میشد من کپسول رو برگردوندم یه مدت خوب کار میکرد ولی بعدش یه دفعه شعله کم شد وشمعک شعلش زیاد شد؟؟؟
یکی از دوستانم گفت که گاز مایع به درون ترمکوبل رفته؟؟؟؟؟

چطور میشه تعمیر کرد؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,979
اصفهان
با سلام
من یه بخاری دارم که با کپسول کار میکنه ؟؟
دیشب کپسول دیگه داشت تموم میشد من کپسول رو برگردوندم یه مدت خوب کار میکرد ولی بعدش یه دفعه شعله کم شد وشمعک شعلش زیاد شد؟؟؟
یکی از دوستانم گفت که گاز مایع به درون ترمکوبل رفته؟؟؟؟؟

چطور میشه تعمیر کرد؟؟؟

دوست عزیز شما با این کارتون تمام آشغالها و زنگ و غیره رو فرستادین داخل شیر و کاربراتور این نگون بخت بعد که مسیر خروجی گاز برای شعله مسدود شده فشار گاز برای شمعک بیشتر شده با این کار زحمت باز و بست کردن و تمیز کردن شیر و اگه داشته باشه کاربراتورشو گذاشتی روی دستت البته خیلی احتیاط کن چون تعمیر این لوازم گازسوز توی فضای بسته واقعا خطرناکه یهو دیدی خدا نکرده بــــــــــــــــــــــــــو مـــــــــــــــــــــــــب

zenith2000

کاربر
2009-08-15
7
26
با سلام
احتراما اینجانب یکدستگاه آبگرمکن گازی بوتان دیواری دارم وتازگی این مشکل را پیدا کرده که پیلوت آن روشن نمیماند یعنی وقتی فندک را میزنم روشن میشود و 20 الی 30 ثانیه نگه میدارم ولی به محض اینکه درجه را ول کنم پیلوت خاموش میشود به نظر شما اساتید محترم علت چیست ؟
با تشکر

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
با سلام
احتراما اینجانب یکدستگاه آبگرمکن گازی بوتان دیواری دارم وتازگی این مشکل را پیدا کرده که پیلوت آن روشن نمیماند یعنی وقتی فندک را میزنم روشن میشود و 20 الی 30 ثانیه نگه میدارم ولی به محض اینکه درجه را ول کنم پیلوت خاموش میشود به نظر شما اساتید محترم علت چیست ؟
با تشکر
با سلام دوست عزیز ترموکوپل را تست کنید مسیر بوبین که تغذیه ان از ترموکوپل میاید

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
با سلام
با تشکر
دوست عزیز
شما مقابل همان پیلوت را نگاه کنی یک سیم مسی هست اول چک کن ببین سنسور نوک آن سالم باشد و در اثر برخورد مداوم شعله کثیف و یا خراب نشده باشد بیشتر این اشکالها از سیم ترموکوبل است میتونی بازش کنی و در محل پشت آن یعنی همانجائی که رزوه و پیچ مربوط به سیم به ترموکوبل وصل میشود یک بوبین هم هست (داخل کاسه ترموکوبل) میتونی آنرا را هم باز کنی و سیم و بوبین را به تعمیرکار لوازم گاز سوز بدهی که بوبین را با سیم نو و در مقابل شعله تست کند اگر بوبین با سیم نو عمل کرد بطوریکه با گرفتن نوک سیم در مقابل شعله ای مثل پیلوت و فشار دادن قسمت متحرک بوبین به سمت داخل(بطرف سیم پیچ) قسمت متحرک چسبید و برنگشت یعنی در این حالت شیر گاز با حرارت عمل کرده پس بوبین سالم است و گرنه بوبین را عوض کن

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام
با تشکر

سیستم ایمنی لوازم گاز سوز از دو قسمت اصلی تشکیل شده

1 ترموکوپل

2 بوبین

اول شما ببین شعله به نوک ترموکوپل میخوره

بعد از این انتهای سیم ترموکوپل رو که یک مهره نمره 8 داره رو ببین که شل نباشه

اگر اینها هم سالم بودند

سیم ترموکوپل باید عوض بشه

به ندرت بوبین ایراد پیدا میکنه

موفق باشی

behnia_k

کاربر
2011-11-19
2
2
با سلام چند سوال داشتم.
تغییر بخاری گازسوز شهری به کپسولی که توسط تعمیرکاران انجام میشود مشکلی ایجاد میکند یا نه؟
وقتی آبگرمکن گازی کارمیکند کمی بوی گاز میآید اشکالی دارد یا نه؟
چطور مطمئن شوم دودکش آبگرمکن مناسب است با توجه به اینکه دیوار را سوراخ کرده بعد از نصب یک زانوئی روی دیوار یک لوله 50 سانس و یک کلاهک روی آن نصب کرده ام (ازدیوار زیاد فاصله ندارد).
اگر قرار باشد یک دودکش به اطاق اضافه کنم چه پیشنهادی دارید که انجام شدنی باشد.
متشکرم.

ahmd

کاربر
2008-12-23
9
9
با سلام. براي سرويس ابگرمكن ديواري چكاربايد كرد .باتشكر

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27